Jump to content

MrOD

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  153
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

25 Neutral

About MrOD

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

658 profile views
 1. Czy EM-11 faktycznie można używać tylko w zakresie 20-50 Stopni elewacji?
 2. Kupię okular ortoskopowy Takahashi Abbe 32mm.
 3. Kupię okular ortoskopowy Takahashi abbe 6mm.
 4. Sprawdź na steelgo. Jak działa no to kwestia ascom.
 5. Oczywiście że ma http://www.baader-planetarium.de/updates/steelgo.htm PS. Już nie pamiętam dokładnie ale Baader chyba twierdzi że 700mA może nawet pobierać. Teoretycznie na USB2.0 nie może być tyle. Praktycznie jednak zazwyczaj działa, co nie znaczy że zawsze. Ja mam "nową wersje" co prawda ale kiedyś swój mierzyłem i maks jaki odnotowałem to właśnie 0.7A PS2. O widzisz nawet do 900mA - na USB2.0 jest maks 0.5A bodajże. Sprawdź może jak wygląda sprawa kiedy do HUB podłączysz tylko focuser.
 6. Sprawdź cz na baaderowskim oprogramowaniu działa prz połączeniu przez HUB. Jeśli nie to obstawiam że twój HUB ma za małą wydajność prądową na portach. Tak profilaktycznie - HUB zasilany?
 7. No ładnie, czegoś takiego to jeszcze nie widziałem *Note: By adding this product to your cart you confirm that you are not Anish Kapoor, you are in no way affiliated to Anish Kapoor, you are not purchasing this item on behalf of Anish Kapoor or an associate of Anish Kapoor. To the best of your knowledge, information and belief this material will not make it's way into the hands of Anish Kapoor.
 8. Cześć, Do oddania w dobre ręce mam: 1. Szukacz Baader Vario Finder 10x60 (61/240) w komplecie z mocowaniem MQR IV. Cena 800,00 zł + 15 zł ew. przesyłka. (Naklejka z mikołajem na zaślepce +1mag gratis) sprzedane. 2. Baader Witty One. Cena 180,00 zł + 15 zł ew. przesyłka. Komplet wymiata zarówno jako pomoc w wizualu (Vario+Witty) jak i w guidingu (Vario+MQR). Do guidingu konieczna przedłużka T2 którą również mogę dorzucić. Zainteresowanych i z pytaniami zapraszam z PW.
 9. Takie podejście wymaga doświadczenia aczkolwiek jak to mawiają na głębokiej wodzie najszybciej nauczymy się pływać.Do planet nie poradzę bo wolę przez okular póki oczy pozwalają ale do głębokiego nieba polecam: 1. Montaż: SW AZ-EQ5 lub AZ-EQ6 (wedle uznania) 2. Tuba: SCT 8" (Celestron lub Meade) + Hyperstar (Starizona) 3. Kamera: Starlight Xpress Ultrastar Color 4. Oprogramowanie: StarlightLive + sensowny laptop Jak kolega ogarnie sprzęt i oprogramowanie a pogoda będzie łaskawa to żaden Messier nie podskoczy
 10. A nie prościej zignorować te godziny na grawerce i użyć odrobiny wyobraźni?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.