Jump to content

seg

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  294
 • Joined

Community Reputation

61 Neutral

About seg

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Porównałem tuby bez "dodatków". Jakich dodatków? To jest korektor / flattener i z nim były robione zdjęcia więc stanowił integralną część zestawu. Nie rozpatruj światłosiły samego refraktora tylko układu refraktor-reduktor, który te zdjęcia wykonał.
 2. Nie tak zdecydowanie, bo ten teleskop z reduktorem .75 daje F/5.25.
 3. - adapter 2" / SCT GSO - używany, stan bardzo dobry Jedna ze śrub jest nieoryginalna, ale również wzięta z innego osprzętu astro (aluminiowa). Poza tym jak nowy. Clamping ring 2". Koszt 45zł + wysyłka; Dzięki. Temat do zamknięcia.
 4. A twój teleskop to...?? Skoro to Newton (jaki?) to być może bez podniesienia lustra nie wyostrzysz.
 5. Wygląda i pracuje świetnie. Niestety na razie tylko na stole. Oby w "boju" całość okazała się pełnym sukcesem, czego Wam życzę i kibicuję. Powodzenia! Czarny to klasa sama w sobie, a np. detale typu pokrętła, śruby w jakimś mocno kontrastowym
 6. Dzięki. Czy to jest maksymalna prędkość dla np. GoTo? Czym są te "tyknięcia" na tle dźwięku silników?
 7. Czym to będzie sterowane? Jakich mikrokontrolerów użyjecie/użyliście? Jakie drivery silników? Czy projekt elektroniki także jest waszego autorstwa, czy zlecicie/zleciliście go?
 8. No bez jaj, 6 sekund? Daj coś więcej .
 9. Tzn potrzebujesz nowego gadgetu i masz za dużo kasy, czy zwyczajnie chciałbyś odetchnąć i zautomatyzować nieco proces ustawiania? Jeżeli to drugie, to pisz do Kolegi bujarek w sprawie programu PAT.
 10. To dotyczy tylko tych, którzy kupują gotowce.
 11. Właściwie to Cię przepraszam, bo zawłaszczyłem sobie (hm, czy można coś zawłaszczyć NIE sobie? ) Twój wątek, ale bardzo mnie ta tematyka interesuje.
 12. Zbrojenia nie wiązałem, beton w taczkach woziłem ale nie ja mieszałem. Patrząc na http://tomplast.com.pl/images/produkty_dodatki/drut/Drut_1.jpg nie jest to nie wiadomo jaka sztuka.
 13. Czyli o ile dobrze rozumiem po zalaniu cokołu ze zbrojeniem z cokołu wystaje 19cm (lub więcej) zbrojenia. Czekam aż to zwiąże. Następnie mocuję do tego drutami zbrojenie piera, nakładam rurę, centruję zbrojenie, poziomuję rurę, stabilizuje całość i zalewam betonem? Po zalaniu wkładam talerz z trzema przykręconymi co 120' prętami gwintowanymi?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.