Jump to content

seg

Społeczność Astropolis
 • Posts

  620
 • Joined

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

seg's Achievements

222

Reputation

 1. Do wyboru do koloru..
 2. seg

  M31

  Taa..i jeszcze powiedz, że na tym Vixen'ie
 3. Szacun, że chciało Ci się targać APO140 ( i zapewne AZ-EQ6). Jakby to napisać.. nie wszystkie kobiety to rozumieją..
 4. A spotkaliście się z grupowaniem kilku/nastu listów w jeden wór? Czyli przychodzi do ciebie (widzisz na trackingu) jakiś list, a oni czekają, może jeszcze coś przyjdzie, to sie dołoży.. i wysyłają pakiet po 2 tygodniach. Ja tak miałem wielokrotnie. Oborniki Śląskie tak robią bodajże.
 5. Nie przesadzaj, kiedyś w Słupsku widziałem na poczcie pościel. A ostatnio kupiłem zajebiaszczą maskotkę. Listy nie są najważniejsze!
 6. PÓKI CO paczkomaty InPost nie rżną.. problem w tym, że paczkomat na ali jest wciąż rzadkością.
 7. Metody są dwie: 1. szybko, jasno i glośno - bezpośrednio, ale kondensator dostaje w dupę. 2. dłużej, bez efektów akustyczno optycznych przez odpowiedni rezystor. PS Można też niechcący, wnętrzem dłoni, ale z autopsji nie polecam.
 8. Generalnie nie "pali się" aparat, tylko któryś z szybkich bezpieczników, a jest ich tam w cholerę
 9. Oczywiście, mam tego świadomość, ale mam tez ból dupy z tym związany .
 10. Problem zaczyna się, gdy ktoś zamawia kilkanaście rzeczy na miesiąc, lub przedmioty o wartości niższej niż / zbliżonej do 8.50zł. Generalnie większość moich przesyłek była zwolniona z cła. Kuriozum było kilka lat temu, jak dostałem list, żeby opisać co jest w paczce i przedstawić dowody. Wysłałem wszystko na maila (oczywiście ten podany w ich liście był nieprawidłowy i musiałem go znaleźć w internecie). Paczkę oclono i wysłano do placówki pocztowej. Gdy przyszedłem odebrać przesyłkę dowiedziałem się, że muszę zapłacić: - podatek, - koszty obsługi celnej, - koszt wysyłki listu, który mi przysłali na początku, - koszt przelewu powyższych kosztów na konto bankowe poczty (zapewne w "banku pocztowym", no bo gdzie), Mnie takie coś wkur... . I poczta i cały ten ustawodawca. Może inaczej rozumiemy pojęcia takie jak prawo, wolność, normalność.
 11. Ja to widzę tak: 8.50zł nikogo nie zaboli, tak w sam raz.
 12. Nie ma tam jakichś mikrostyków? Przy klapce baterii, karty, etc. Nie wiem, czy są NO, czy NC, ale bez tego nie będzie zasilania.
 13. Bardziej chodzi tu o przestrzeganie przepisów, a nie 8.50zł. Jeżeli jest procedura uproszczona, to jest też inna. Być może źle to rozumiem, dlatego pytam, czy ktoś zna te przepisy, ale skoro coś jest poniżej kwoty 150E zwolnione z cła to po cholerę jakąś procedurę przechodzi? Dawniej wielokrotnie zatrzymywano mi paczki na cle, wysyłałem dowody zakupu i zapłaty i z cła były zwalniane. Więc procedurę uproszczoną widzę jako naciąganie jeleni na kasę. Poza tym skoro ktoś stosuje różne warianty procedur, dlaczego nie informuje klienta o możliwości ich wykorzystania, tylko narzuca jedynie słuszną?
 14. W skrzynce znalazłem awizo z kwotą pobrania 8.50zł. Wartość zakupionego towaru - kilkadziesiąt zł, czyli zgodnie z prawem nie podlega ocleniu (wartość poniżej 150 euro) Pytanie - czy to jest zgodne z prawem? O ile VAT oczywiście został naliczony i opłacony przy zakupie, to zastanawiam się, czy nie jest to wałek poczty. To, czyli stwierdzenie: "Poczta Polska zaoferuje odbiorcom przesyłek kompleksową usługę związaną z odprawą celno-podatkową towarów. Najprostszy wariant nie będzie wymagać od odbiorcy żadnych działań. To Poczta wykona wszystkie niezbędne czynności - pobierze przy doręczeniu przesyłki należności celno-podatkowe w wysokości naliczonej przez Krajową Administrację Skarbową oraz opłatę pocztową za dokonanie zgłoszenia celnego". Załóżmy, że mnie ta "oferta" zwana "uproszczoną procedurą" nie interesuje, nie chcę skorzystać ze wspaniałomyślności poczty i chcę otrzymać list z zapytaniem co jest w środku i chcę wysłać printscreen'y z ali i konta. Czy w takim przypadku mogę mieć wspaniałomyślność poczty w za przeproszeniem.. ? Nie interesuje mnie "najprostszy wariant", chcę, żeby mieli pod górkę. Ktoś zna te przepisy? Jak to zrobić?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.