Jump to content

seg

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  300
 • Joined

Community Reputation

62 Neutral

About seg

 • Rank
  Altair

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak w tytule. To niebieski Bosch (seria dla profesjonalistów). Pierwszy właściciel, do użytku "domowego". Stan bdb- (kilka drobnych rys - normalne). Wkrętarka w pełni sprawna technicznie, bardzo mało używana, bardzo zadbana. Skręciłem nią kilka szafek, przykręciłem dwukrotnie szynę montażową na szafki wiszące. Czysta, nigdy nie miała styczności z pyłem etc. W zestawie walizka, ładowarka, 2 akumulatory 1.5Ah, dokumentacja - wszystko to, co daje producent. Sprzęt pachnie nowością. Nigdy nie było z nią problemów - sprzedaję ponieważ po przeprowadzce jest mi zbędna. Cena 400zł. Do tego dojdzie koszt wysyłki - do ustalenia z odbiorcą. W Krakowie możliwy odbiór osobisty.
 2. Mitek, proszę Cię. Oczywiście, oddałeś z tym wszystko w porządku.
 3. Obawiam się, że ktoś pozamiata ten wątek - sprzedażowy. Mitek, tak jak Ci pisałem i mówiłem w rozmowie telefonicznej - niezgodność wykonania względem projektu. Odnośnie dokonanych zmian w wykonaniu projektu niczego ze mną nie konsultowałeś, wyraźnie napisałem w mailu "gdybyś czegoś nie wiedział - pisz". Wykonałeś to tak jak sam zadecydowałeś, jak Ci było wygodniej, lub jaki akurat miałeś materiał. Złączka o regulowanej długości: - brak radełkowania na pierścieniu 13mm (w projekcie było); - kontra (pierścień 4mm) o średnicy 60mm (w projekcie 70mm); Tuleje radełkowane - tu niestety radosna twórczość, śledzących wątek odsyłam do rysunku; Adapter M48-M42 wszystko idealnie; Poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń do jakości wykonania. Wszystko jest na najwyższym poziomie, masz fach w rękach. To widać i to są fakty. Okazało się, że zachowuję się jak cyt. rozkapryszone dziecko, które dostało lizaka w innym kolorze, usłyszałem w słuchawce "mam cię dość człowieku" i moje uwagi opisałeś jako postawę roszczeniową. Dowiedziałem się również, że jestem jedynym takim w historii, który marudzi. Oczekiwałem tylko zgodności z projektem, ale to widocznie zbyt dużo.
 4. Serio? W takim razie załóż proszę osobny temat i przedstaw w nim obraz całościowo (załączając moje rysunki i zdjęcia Twojej realizacji na ich podstawie), a nie wygodną dla Ciebie prawdę połowiczną. Albo zwyczajnie wyedytuj z łaski swojej wpis "(No koments)" i temat będzie jak dla mnie zamknięty.
 5. Pentax XW5 pilnie poszukiwany
 6. Tłumaczysz rzeczy oczywiste. Nie dogadamy się. EOT.
 7. Porównałem tuby bez "dodatków". Jakich dodatków? To jest reduktor / flattener i z nim były robione zdjęcia więc stanowił integralną część zestawu. Nie rozpatruj światłosiły samego refraktora tylko układu refraktor-reduktor, który te zdjęcia wykonał.
 8. Nie tak zdecydowanie, bo ten teleskop z reduktorem .75 daje F/5.25.
 9. - adapter 2" / SCT GSO - używany, stan bardzo dobry Jedna ze śrub jest nieoryginalna, ale również wzięta z innego osprzętu astro (aluminiowa). Poza tym jak nowy. Clamping ring 2". Koszt 45zł + wysyłka; Dzięki. Temat do zamknięcia.
 10. A twój teleskop to...?? Skoro to Newton (jaki?) to być może bez podniesienia lustra nie wyostrzysz.
 11. Wygląda i pracuje świetnie. Niestety na razie tylko na stole. Oby w "boju" całość okazała się pełnym sukcesem, czego Wam życzę i kibicuję. Powodzenia! Czarny to klasa sama w sobie, a np. detale typu pokrętła, śruby w jakimś mocno kontrastowym
 12. Dzięki. Czy to jest maksymalna prędkość dla np. GoTo? Czym są te "tyknięcia" na tle dźwięku silników?
 13. Czym to będzie sterowane? Jakich mikrokontrolerów użyjecie/użyliście? Jakie drivery silników? Czy projekt elektroniki także jest waszego autorstwa, czy zlecicie/zleciliście go?
 14. No bez jaj, 6 sekund? Daj coś więcej .
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.