Jump to content

seg

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  329
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

69 Neutral

About seg

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Na wyjściu? I jeszcze dym nie uleciał? W sumie one szczelne są
 2. Nie wiem co napisał dziki, ale popieram!
 3. Do tej strony radzę podejść z dystansem. Konkretnie do schematów BT na szarym tle z opisem "Currently under review". Pierwszy schemat nie ma prawa działać. Do zasilania modułu wykorzystano dzielnik rezystancyjny 4.7k/10k przy U=5V. Wydajność prądowa takiej "opcji" jest ŻADNA.To jakieś nieporozumienie.
 4. Znajdź mi 5-10 chętnych, to im to zrobię. To towar niszowy, osób zdecydowanych na zakup jest jak na lekarstwo. Na pewnym etapie życia liczy się czas. Komu chce się to "lepić" dla 100zł zarobku?
 5. Co nie zmienia faktu, że zdjęć robić nie możesz tak jak kolega wcześniej: ..co moim zdaniem ujmuje mu "nieco" świetności.
 6. Dzięki. A czy kontrast ma wpływ na guiding, czy w przypadku obiektów punktowych jest to pomijalne? W sumie napisałeś - widoczność gwiazdy.
 7. Pytanie nieco już retoryczne. Niedawno nabyłem guider ZWO 60/280. Z zewnątrz sprzęt prezentuje się całkiem w porządku, natomiast wyczernienie pozostawia wiele do życzenia. W zasadzie to firma ZWO bardziej zadbała o nabłyszczanie niż wyczernienie. Gwinty wyczerniające oczywiście są wszędzie, ale oksydowanie wykonano na wysoki połysk. Czy wyczernienie guidera ma realny wpływ na cokolwiek, czy w tym przypadku (jedno konkretne zastosowanie - guiding) to tylko kosmetyka?
 8. Do mnie z kolei raz podszedł właściciel pola na którym obserwowałem z siekierą w ręku. Ale jak zobaczył teleskop i lornetkę to od razu był bardzo sympatyczny, zapytał co oglądam i uprzedzał gdzie nie wjeżdżać żeby nie urwać miski olejowej. Siekiera to chyba taki argument poprzedzający normalną rozmowę w nietypowych okolicznościach. Ja osobiście nie noszę ze sobą nic, poza latarką na zwierzęta. Każde "przedłużenie ręki" w razie jakiegoś mordobicia potęguje problemy jak się kogoś okaleczy, nawet w samoobronie. Dla mnie oczywiste jest, że: 1. Posiadacz paralizatora nie potrafi obronić się w konwencjonalny sposób - napastnik z dużą dozą prawdopodobieństwa pomyśli podobnie. 2. Zdesperowany osobnik po "straszeniu" go paralizatorem na pewno poczęstuje nim poprzedniego już właściciela.
 9. To siekierę też masz? ..czyli.. siekierą po paralizatorze..
 10. Astrofotografia = skarbonka? Ja bym tu znaku równości nie postawił. Po rozbiciu "świnki" wyciągniesz tyle, ile włożyłeś
 11. Byłoby super gdyby tak wyglądała
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.