Jump to content

Pestek94

Społeczność Astropolis
 • Posts

  279
 • Joined

 • Last visited

Kontakt

 • Strona WWW
  http://nighstars.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  eq 3-2
  sw 150 - 750

Recent Profile Visitors

7286 profile views

Pestek94's Achievements

488

Reputation

 1. Myślicie że dziś coś będzie lepiej ? Noc po maksimum ale kto wie..
 2. Kwestia balansu bieli itp też wchodzi w grę..
 3. Widzieli ?! W samym zenicie !! Ze świętokrzyskiego. @Behlur_Olderys z Małopolski więc to nad nami walnęło.
 4. Teraz odpala maksimum dopiero.. ! Strzela wschód bardzo pięknie.
 5. Są ale mizerne. Jak latają to seriami. Było kilka jaśniejszych ale jak na maksimum...
 6. Dajcie znać jak coś się zacznie dziać. A zdjęcie propo montażu iss, perseid i lipcowa droga mleczna z Bieszczad.
 7. Jakieś przewidywania co do godziny maksimum ? Kierunku ? Od kilku dni widzę wzmożoną aktywność w okolicach Jowisza. Dziś podobnie. Było kilka chwil mocniejszych ale obecnie stacjonuje w łóżku i na dziś koniec. Jutro całonocne. W ubiegłym roku 13 sierpnia około 22 przez bitą godzinę leciały bolidy tak, że aż się błyskało bez patrzenia w niebo i sprawdzałem radary burzowe a było to noc po umownym maksimum roju.
 8. Problem jest taki że nie ma edukacji. Co druga osoba np w mediach społecznościowych co chwila rozsyła jakiś spam.. czemu ? Klikają w co popadnie. Problem nie dotyczy tylko starszych .. problem jest w edukacji wszystkich. Jak temu zaradzić ? Narazie sam nie wiem. Kampanie w tv nt wnuczków też mało dawały. Pomogły może kilku ogarniętym osobom.
 9. Miałem na myśli ten kadr z plejadami. Przyjrzałem mu się dość dokładnie i taką różnice widać chyba że to jakiś crop. Aż zobaczę przy najbliższej pogodnej nocy na kilku innych nikkorach.
 10. Abberacje w astro na 35 mm 1.8 to ja miałem nie do przeżycia... Dopiero f4. Ale z komą problemów aż takich nie miałem. 35 f2.0 D w ręce nie miałem..
 11. No właśnie i to co się dzieje na rogach mnie zastanawia... Osobiście nie spotkałem się żeby koma występowała z różnym natężeniem w różnych rogach kadru. A tu z lewej strony masz kome i jakieś poruszenie , a z prawej praktycznie jest niewidoczna. Na jakiej to puszce robisz ?
 12. Generalnie po zdjęciach rzucają się w oczy trzy rzeczy.. ostrość niezbyt dobrze ustawiona i albo źle wywarzony zestaw, albo zawiało , albo nie wiem... Tam oprócz komy są jakieś inne artefakty, których nie jestem w stanie nazwać bo nie wiem czego są wynikiem.
 13. To Ci pokażę różnice między nikkorem 35 a sigma 35 pod słońce :p przepaść ale nie róbmy offa, pomóżmy koledze.
 14. Tak, ale zajmuje się zawodowo fotografią. Tak to chyba skończyło by się na samyangu 135 mm. A z tego co widzę u kolegi @Adam87 wyżej to jest trochę innych problemów niż koma na zdjęciu z tych nikkorów.
 15. Z pewnością nie kupował bym arta stricte pod astro ale skoro już mam to i porównanie jakieś jest.. i faktycznie te 1.5 ev na nikkorze wystarczyło.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.