Jump to content

Pestek94

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  262
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

479 Good

About Pestek94

 • Rank
  Altair

Kontakt

 • Strona WWW
  http://nighstars.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  eq 3-2
  sw 150 - 750

Recent Profile Visitors

5428 profile views
 1. Pewnie że tak moze się uda coś zmajstrować.
 2. Tylko jeśli utnę na stałe to automatycznie eq 3-2 jest bezużyteczny. A na krótkich czasach można coś podziałać z tuba.
 3. Jaki statyw inny niż dedykowany możecie polecić do sky guidera ? Główne obciążenie to body i dość ciężkie obiektywy sigma. Mam nogi od eq 3-2 ale ma klin paralaktyczny i nie wiem czy to się da przerobić.
 4. Kupię lunetkę do eq 3-2 i adapter T2 Nikon oraz złączkę 2 cale do adaptera.
 5. A ja dla tych co nie wiedzą jeszcze jak dodać kometę do stellarium i ją sfotografować ( w dużym uproszczeniu) nagrałem krótki film z nadzieją na czyste niebo. A jeśli nie to zostaje 23 i 24 grudnia i Woźnica
 6. Dwie ekspozycje po 10 sekund kadrowane. Zapowiada się ciekawie. Tylko pogoda...
 7. P.S. Oczywiście M51 znajduje się pod dyszlem Wielkiego Wozu
 8. W zasadzie nie wiedziałem, w którym dziale wstawić film więc daje tutaj :) Tworze nową serię kalendarium historycznych odkryć  astronomicznych na każdy miesiąc. Mile wysłucham Waszych opinii i sugestii. 

   

  1. Paether

   Paether

   Myślę, że znalazło by się dobre miejsce na taki temat :)

   https://astropolis.pl/forum/152-historia-astronomii/

  2. _Spirit_

   _Spirit_

   Ładnie opracowane.

 9. A digicamcontrol? Nie wspiera d3100? D5200 steruje bez problemu. https://www.wikihow.com/Tether-a-Nikon-D3100-Using-digiCamControl
 10. ja mam taką propozycję od siebie Sam miałem z tym problem i nieraz się jeszcze zdarza. Weź korek po winie ( jeśli nie masz w domu to kupisz w sklepie) wsadź w usta między zęby i czytaj językołamacze. Minimum 15 minut. Będą bolały mięśnie twarzy jeśli wykonasz to ćwiczenie ale dykcja znacznie się poprawi. I czytaj dużo gazet na głos. Miejsce z ktorego zwykle przemawiam wymagało ze względu na akustyke kończenia końcówek om em... i wychodzą mi teraz kwiatki w postaci "som" więc pilnuj tego
 11. Widziałem meteory obserwując niebo gołym okiem z soboty na niedziele między 23.00 a 23.45. Kilka było szybkich ale reszta wskazywała na drakonidy.
 12. czy ktoś zauważył lekko zwiększoną aktywność meteorów poprzedniej nocy? Widziałem około 30 wylatujących ze Smoka.. Więc może jednak w samą noc maksimum będzie ich naprawde więcej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.