Jump to content

zTX

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About zTX

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

362 profile views
 1. Zobacz ogłoszenie Teleskop GSO 10, pokrowiec, okulary ES, TS HR, filtry Na sprzedaż bogaty zestaw do obserwacji wizualnych. Wszystko kupione na forum jako używane elementy i oczywiście wszystko w bardzo dobrym stanie. Z niektórych filtrów nie korzystałem w ogóle, a z samego teleskopu zaledwie kilkukrotnie. Cały zestaw skompletowałem bardzo dokładnie biorąc pod uwagę jakość uzyskanych obrazów w stosunku do ceny jaką należy zapłacić. Komplet zoptymalizowany pod łatwy transport samochodem i obserwację obiektów głębokiego nieba, a także planety i Księżyc.
 2. Okular dawno sprzedany, ale zapomniałem o tym wspomnieć.
 3. Całość oczywiście dawno temu sprzedana tylko zapomniałem o tym napisać.
 4. Wysłałem wcześniej PW, ale nie otrzymałem niestety odpowiedzi. Tak czy siak proszę o jedną sztukę.
 5. Na sprzedaż okular Baader Genuine Ortho 6mm - http://agenaastro.com/baader-6mm-genuine-orthoscopic-eyepiece.html - 250 zł z wysyłką. Okular w stanie bardzo dobrym. Optyka bez wad- pracuje idealnie. Delikatne ryski na pierścieniu przy diafragmie, jednak nie mające wpływu na działanie okularu (ciężko pokazać je na zdjęciu). Brak dekielków.
 6. Na sprzedaż szukacz prosty GSO 8x50 z krzyżem oraz mocowaniem do teleskopu. Cena- 120 zł z przesyłką. Stan szukacza oceniam na bardzo dobry. Optyka bez wad- wszystko działa prawidłowo.
 7. Lornetka http://www.teleskopy.pl/Lornetka-astronomiczna-Celestron-SkyMaster-25x100-teleskopy-347.html - 920 zł z przesyłką i filtrami słonecznymi Statyw- nieaktualny
 8. Nadal aktualne: - soczewka Barlowa- http://deltaoptical.pl/sky-watcher-barlow-2x-ed-2,d958.html - 200 zł z przesyłką, - adapter uniwersalny do smartphonów- http://teleskopy.pl/Adapter-uniwersalny-do-smartfon%C3%B3w-(iPhone,-Samsung)-teleskopy-3233.html - 40 zł z przesyłką.
 9. Nowe ceny: soczewka Barlowa- 200 zł z wysyłką, okular GSO- 50 zł z wysyłką adapter- 40 zł z wysyłką.
 10. Lornetka Celestron SkyMaster 25x100, wersja z chromowaną obudową wraz z walizką i filtrami z folią Baadera Parametry: http://www.teleskopy.pl/Lornetka-astronomiczna-Celestron-SkyMaster-25x100-teleskopy-347.html Stan widoczny na zdjęciach. Soczewki w bardzo dobrym stanie, brak rys czy uszkodzeń. Niewielki odprysk na pokrętle mocującym. W mojej ocenie lornetka skolimowana prawidłowo. Cena: 990 zł z wysyłką Żuraw lornetkowy Astrokrak duży taki jak w sklepie: http://www.astrokrak.pl/-montaze-azymutalne/842-zuraw-lornetkowy-duzy-ze-statywem.html Żuraw kompletny, bez uszkodzeń lub wad. Rzadko używ
 11. Soczewka Barlowa Skywatcher 2x 2'' wraz z przejściówką 1,25'' - http://deltaoptical.pl/sky-watcher-barlow-2x-ed-2,d958.html Stan soczewek jak i obudowy bardzo dobry. Opakowanie zastępcze. Cena 200 zł. Okular GSO Plossl 9mm 1,25''- http://www.astrokrak.pl/okulary-gso/1276-okular-gso-plossl-9mm-125.html Stan bardzo dobry. Niewielkie ryski na tulei mocującej. Okular jak na swoją cenę zbiera dobre opinie. Brak dekielków. Cena 50 zł. Adapter uniwersalny do smartphonów- http://teleskopy.pl/Adapter-uniwersalny-do-smartfon%C3%B3w-(iPhone,-Samsung)-teleskopy-3233.html Stan bardzo dobry. Cena- 40 zł
 12. Z nocy 11 sierplnia na 12 trafiło się w małopolsce okno pogodowe, którego grzech byłoby nie wykorzystać. Wybrałem się na wieś i faktycznie w godzinach przed północą do 2-3 w nocy liczba spadających okruchów była zdumiewająca. Były minuty, w których smugi na niebie pojawiały się kilkanaście razy. Nie spodziewałem się tak licznych obiektów, że nie wpomnę o dużej jasności niektórych z nich. Oby w przyszłym roku niebo dopisało i pogoda, bo w pewnym momencie temperatura niebezpiecznie zaczęła zbliżać się do zera!
 13. W moim przypadku niestety ostatnie obserwacje wypadły raczej słabo. Saturn niewyraźny i bez widocznych szczegółów. Obserwowałem przez GSO 10'' i TS HR Planetary 9mm plus BGO 6mm. Mam nadzieję, że warunki pozwolą na obserwację w najbliższym czasie póki noce są stosunkowo ciepłe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.