Jump to content

PiotrTheUniverse

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  475
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

213 Good

About PiotrTheUniverse

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/03/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa i okolice
 • Sprzęt astronomiczny
  - oczy z wadą wzroku
  - teleskopy:
  Synta 12 Flex Dobson
  Synta 8 Dobson
  (do obu newtonów szukacz kątowy GSO 8x50)
  Meade R80/400 + statyw foto
  - okulary:
  MaxVission 28mm, SWA 13mm, TMB 8mm, TMB 5mm, Baader 32 mm, Celestron 40mm,
  - lornetki:
  Celestron SkyMaster 15x70
  Berkut 10x50

Recent Profile Visitors

2,930 profile views
 1. Trzeba koniecznie dopisać - cale południe ciemne i odsłonięte niemal po horyzont:)
 2. Byłem tam w środę, łąka mocno zarosła, ale można spokojnie przez nią jechać. Woda tam się nie lubi zbierać.
 3. Dziś na południu szansa i mniejsza wilgoć. Nakreśliłem w planie moje miejce za Tarczynem.
 4. Chciałbym, aby było tak, jak piszesz. Niestety, powoli kończy się ich dobra widoczność w tym roku. Wczoraj patrzyliśmy za Garwolinem, był kapitalny seeing do planet - niestety, wielka wilgoć (na sprzęcie) prawie uniemożliwiła zerknięcie na nie.
 5. Wczoraj chyba tylko północny zachód wchodził w grę, choć momentami tam również nie było idealnie. Stoczek dziś chyba też odpada http://mapy.meteo.pl/
 6. Było to (około 23.30) dość zaskakujące i widowiskowe! Robiło wrażenie gołym okiem, jak i pośpiesznie wydobytą lornetką 10x50, która chyba pod to idealnie skrojona. Obserwowaliśmy z kolegą Astrobonq na niebie niemal bezchmurnym, wiejskim. Zbiegło się z nastąpieniem po chwili ciemności i wyłonieniem Drogi Mlecznej. Aha, co dobre, nastąpiło to podczas kolimacji laserowej, którą przeprowadzałem na newtonie... Było więc to tak, jakby urwał mi się kawałek wiązki laserowej i sunął po niebie. Zaskoczenie podwójne.
 7. Aplikacja ma tą wadę, że spóźnia się z aktualizacjami. Korzystam z mapy, oraz z meteogramów, bacznie patrząc na czas ostatniej aktualizacji (są kilkanaście minut po 0.00, 6.00, 12.00, 18.00)
 8. Io nie Io, skoro widać momentami pasy i paseczki, które są jaśniejsze od czarnego cienia, 150x (przez ten vixen) powinno styknąć na wyzerkanie czegoś. U mnie kiedyś Syntą 5 cień przy 180x były ewidentny, nawet kropka a nie punkt - choć seeing wtedy o niebo lepszy. Tak czy kwak, przy tym pływaniu obrazu nad horyzontem, co wczoraj, detale US widziałem tylko w ułamkach sekund, niestety. Cienia nie zobaczyłem 12tką, pewnie raz za duże powiększenie wziąłem, a 2 za późno było już.
 9. Wczoraj im później, tym bardziej powietrze się skraplało, obraz planet faktycznie gówniany, choć Astrobonq widział swym achromatem cień Ganimedesa na tarczy. Mi newtonem 12 udało się bez problemu triplet Smoka namierzyć, ale bardziej zdziwiło mnie zaobserwowanie dużej i słabej mgławicy planetarnej NGC7048 pomimo światła Księżyca na całym niebie. Skąd wiedzieliśmy o pogodzie? ICM niezawodne jak zwykle.
 10. Dziś robimy najazd na Mostówkę, jak będzie się ściemniało, a po wschodzie Księżyca też trochę się poluka, by nie wrócić z pustym notatnikiem. Ktoś chętny?
 11. Jutro najpewniej spotkanie koło Stoczka Łukowskiego. Ci co byli - wiedzą gdzie. Ktoś chętny jeszcze - dawajcie znać:))
 12. Potężnie jasny - bo raczej też za dnia.
 13. Damn, mglisto w Puszczy, za to jest np. plan B - miejsce do sprawdzenia 52.923523, 21.160448 (nawet trochę ciemniejsze)
 14. Dziś zaspałem, na wtorek są plany. Wstępnie Puszcza B. Od zmroku do świtu
 15. Dziś przed świtem dużo Akwarydów (oby). Ktoś, coś? Oprócz prób z lornetką, chcę oglądać od około 1 w nocy (sytuacja na mapce) - mam dość ciemne miejsce w okolicy Zegrza.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.