Jump to content
  1. Bellatrix

    Ja pierdzielę... ale mi ciśnienie podniosłeś... Ciekawe jaka temperatura powierzchni. Szkoda, że zatopione w jakimś syfie, co pochłania niebieskie światlo. Wizualnie jest biała. 


  2. PiotrTheUniverse

     Zatopione w syfie wielkiej mgławicy Pacman, wygląda na to, że stanowi więc część gromady gwiazd IC1590, która podświetla ów nebulę. Mglawicę widziałem (słabo) Syntą 8 pod ciemniejszym niebem, natomiast trójka gwiazd to łatwy, mieniący się kolorami obiekt, jeżeli użyjesz dużego powiększenia (chociaż 2 składniki widać już przy mniejszym). P.S. Keid C wciąż wypatruję bezskutecznie - zwykle brakuje stabilnego powietrza. Ale jeszcze sporo nocy, by się udało!


  3. Bellatrix

    Bo to trzeba bardzo wprawnego oka. Ja po moim wypadku z rogowką pewnie bym już nie zobaczyła. Tą wtórną skąłdową Keid wypatrzyłam po paru minutach wgapiania się. Była zaskakująco ciemna, zimna, jakby martwo- wygasła. Prześliczna. 


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.