Jump to content

Bellatrix

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  1828
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3483 Excellent

4 Followers

About Bellatrix

 • Rank
  Kanopus

Recent Profile Visitors

71952 profile views
  1. Show previous comments  11 more
  2. szuu

   szuu

   "spalanie tlenu" w atmosferze propanu :)

    

    

  3. lkosz

   lkosz

   Bella myślę że któryś z laureatów ignobla już to zbadał :D

   Dzisiaj wyślę protest do rady języka polskiego przeciwko powiedzeniu "ryzyk fizyk". Bo wtedy na chemików skali brakuje :D

  4. Bellatrix

   Bellatrix

   o matko, piękne...

    

    

 1. Wiem, że jakość całkowicie do d*** no ale taki mam sprzęt. Dzisiaj miałam czyste niebo i udało mi się złapać Jowisza i Saturna w jednym polu widzenia (powiększenie 36x)
 2. Planetoida Psyche W Pasie Głównym planetoid , pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza orbituje przedziwny obiekt. Niewielki, ale bardzo nietypowy składem. Składa się w głównej mierze z metalu. Znamy liczne planetoidy (asteroidy) skaliste albo lodowe. Psyche jest jednak zbudowana z metali, głównie z ferromagnetyków: żelaza oraz niklu. Naukowcy przypuszczają, że jest to jądro planetarne, które pozostało po kolizjach planety wielkości mniej więcej Marsa, na wczesnym etapie jej formowania. Owa kolizja miała sprawić, że obiekt utracił zewnętrzną skalistą warstwę (typową dla skalistych planet)
 3. Zobaczcie co atmosfera zrobiła ze światłem Syriusza :D Uwielbiam tą gwiazdę.
  image.png.7372f2eb13b9f0d5e89f8d6b34e01871.png

  1. Show previous comments  10 more
  2. Bellatrix

   Bellatrix

   wow! Ależ to urokliwe :)

    

  3. Bellatrix

   Bellatrix

   knowak, dlaczego u Ciebie to "kółko" rozkolimowane jest takie równiutkie i ma ostre brzegi a moje jest takie rozpapciane, jak kartofel który spadł z 10. pięta na chodnik? :( 

    

  4. knowak

   knowak

   Umm.... Nie wiem? U mnie seeing był mniej tragiczny? :D Właściwe słowo to chyba "rozostrzone" (przeostrzone? niedoostrzone?), kolimacja to inna sprawa. Może niewychłodzona tuba? Nie znam się na tyle żeby wyrokować, nie mam doświadczenia z Newtonami. edit: właśnie doczytałem, że oglądane przez okno? To pewnie dlatego. ;)

 4. Oby żadna koronka nie wyszła na jaw. Bo byli byście uwaleni równo (nie daj Boże, tyle osób na raz). U mnie w szkole była koronka. Na szczęście mój sektor tylko wyłącozny z obiegu na tydzień, ale sąsiedni cały na kwarantannie, jakieś 400 osób i rodziny.
 5. Zmartwiłam się czymś. Może będziecie wiedzieć. No bo ja prowadzę na fb taką stronkę o chemii i się okropnie martwię, bo mnóstwo osób mi daje lajki, a  ja tych ludzi nie znam. Skąd oni to widzą? I dlaczego w takiej ilości? To są prawdziwe profile czy jakiś wirus mógł się zalęgnąć? :( Boję się dodawać nowe posty od jakiegoś czasu. 

  1. Show previous comments  15 more
  2. isset

   isset

   8 minut temu, Thymo napisał:

   No nie wiem. Bo może ktoś się będzie śmiał

   :hysterical:

  3. delaa

   delaa

   Wszystko co publikujesz na Facebooku staje się publiczne - niezależnie od ustawień prywatności/widoczności - to jest bardzo dobre założenie... w zasadzie na 100% zgodne z rzeczywistością...

  4. lkosz

   lkosz

   @Thymo wykres nie pokazuje niczego złego, bardzo zdrowa strona, od sierpnia przybyło 85 osób :) A znaleźli ją przez wyszukiwarkę albo google, bo nazwa jest bardzo sugestywna i prosta. Oni nie muszą znać linku, wystarczy wpisać coś o chemii w wyszukiwarkę.

   co do linku... no nie chciałbym ingerować w Twój wewnętrzny spokój, już ten opis z przeszłości jest niepokojący i nie chciałbym się dokładać do niełatwych doświadczeń. No prędzej czy później spotkasz się z hejtem na stronie. Nie wahaj się banować :)

 6. No jak to czemu? No bo kowid szaleje... wiemy wszyscy przecież.
 7. macie do zaproponowania jakieś jaśniejsze mgławice planetarne, ale takie łatwe do wyszukania na tę porę roku?

  1. Show previous comments  8 more
  2. lkosz

   lkosz

   Tu: https://www.lightpollutionmap.info i swoją miejscóweczkę oszacuj

  3. knowak

   knowak

   M57 widziałem (jako okrągłe pojaśnienie) nawet makiem 127mm z centrum Krakowa przy dobrej przejrzystości nieba. M27 jest nieco trudniejsza.

  4. Charon_X

   Charon_X

   M27 trudniejsza do znalezienia, ale sama w sobie jest dosć dużym i efektownym obiektem. Z ciekawszych obiektów na teraz to można wymienić Mgławicę Saturn, Mgławicę Ślimak, Małe Hantle.

 8. Nie ręczysz za siebie? To może trzeba valused. Zabrzmiało jak groźba karalna.
 9. Z ciekawości : nie boicie się kowida? Żeby tylko nie było, jak na tych "weselach" (pomylonych zresztą)...
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.