Jump to content

Bellatrix

Moderator
 • Content Count

  1765
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3331 Excellent

4 Followers

About Bellatrix

 • Rank
  Uxor Orionis
 • Birthday 09/25/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd
  Gdynia
 • Zainteresowania
  chemia, astronomia.
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher BK1309 EQ2

Recent Profile Visitors

47943 profile views
 1. Kochani, jakie te Wasze zdjęcia śliczne. Niby to samo zjawisko i ten samo obiekt - ale jak na wiele sposób ukazane. Dobrze by było, gdyby wątek dało się uchronić przed "przysypaniem" nowymi postami. Jakby się dało to gdzieś "podwiesić" na widoku, w dostępnym miejscu..
 2. Jutomi, a co to jest "light pillars'y w gratisie" To są te takie smugi zielonkawe w tle? Skąd one tam się wzięły?
 3. Jakby ktoś chciał, to trochę wiosennych obiektów też tam się znajdzie Wrzucam po raz drugi, bo po paru latach gdzieś przepadło w czeluściach, a moze komuś by sie przydało. Dane katalogowe obiektów.pdf
 4. Piękne, jak ze starych ksiąg. Mam alergię na przecukierkowane szpanerskie landrynki. A to powyżej jest prześliczne.
 5. No to rzeczywiście obejrzymy, w 2263 to ja już będę w Niebie :D
 6. A ja wczoraj złowiłam takie śliczności :)

  image.png

 7. Adam, ja bym poprosiła o zwrot pieniędzy za zlot. Najlepiej przekaz pocztowy, przelew na konto w ostateczności.
 8. Uwielbiam obserwować Oriona właśnie o tej porze, czyli czesną wiosną, tuż po zachodzie Słońca. Najjaśniejsze gwiazdy formujące zarys konstelacji są wtedy tak pięknie widoczne na dość jasnym jeszcze niebie. Ależ one niesamowicie połyskują. W moim odczuciu wiele ładniejsze od tych, które widać całkiem po ciemku. Podoba mi się gwiazda Saiph. Niby jeszcze typ widmowy B, ale jednak coś z pogranicza (B0,5). Najbardziej mnie w niej fascynuje, że w odróżnieniu od niektórych innych gorących gwiazd nie "gubi" błękitnego światła w skupiskach pyłu, który światło to musi pokonać docierając do naszych oczy. Dociera ono do nas jako faktycznie błękitne. Są, jak wiemy, gwiazdy gorętsze, które wizualnie zdają się być białe lub lekko kremowe, mimo, że ich typ widmowy to O albo wczesne B. Saiph jest prawdziwie niebieski. Najsłabszy spośród czterech "głównych" gwiazd Oriona. Nisko nad horyzontem, zaledwie widoczny na jasnym jeszcze, siniejącym niebie. Zajdzie za horyzont wraz z wiosną. Będę tęsknić.
 9. Ktoś sfoci dla mnie cieniutki Księżyc? Proszę... 

  1. Show previous comments  6 more
  2. Bellatrix

   Bellatrix

   O jaki piękny. I ma nawet świato popielate. 

  3. dj_peterka

   dj_peterka

   Ukłon Księżyca ku Wenus  ) *MoonVenus02_28_03_2020.thumb.jpg.834ab8bd6d41763f97480f3cea8d35e1.jpgMoon01_27_03_2020.jpg.0cdfd8290bbd23988b7a7891399b7e1a.jpg

  4. Bellatrix

   Bellatrix

   Śliczne. Bardzo lubię takie zdjęcia, gdzie obiekt jest np. w rogu, gdzieś zdala od środka. Trochę bez pytania, ale wstawiłam sobie na pulpit :)

 10. A ja już nie mogę wychodzić z telepem. Musiałam mieć zoperowaną łapkę i teraz już nic nie mogę nosić :( 

  1. Show previous comments  3 more
  2. Bellatrix

   Bellatrix

   Dziękuję Kochani. Z balkonu nici, bo... balkonu nie mam ;) Ale mogę spróbować z korytarza, bo tam są wielkie okna na wszystkie 4 kierunki. Na korytarz mąż mi wystawi teleskop i może coś złowię. 

  3. lkosz

   lkosz

   a jak długo musisz oszczędzać rękę?

  4. Bellatrix

   Bellatrix

   Jeszcze nic nie wiadomo. Póki co została wyczyszczona z silnego zakażenia, teraz czekamy co dalej. 

 11. Piękne... a iekawe, że tylko na zdjęciach widać turkus. Wizualnie to jest tylko szarawe? Zazdroszczę i tak, widok musiałbyć piękny.
 12. A to nieważne co pod blokiem. Tylko, żeby się spotkać.
 13. A kto na zlot jeździ, żeby coś poobserwować...? Poobserwować to sobie można sprzed bloku. Tam się jeździ w innym celu.
 14. Moim zdaniem warto przeczekać czas epidemii, po co się narażać. A jak już problem ucichnie, zrazki miną, to można zorganizować w każdej chwili, np. latem. Z tymi "gadżetami" chyba lepiej sobie darować. Po co komu jakieś szklane kubeczki czy koszuli. Ani to ładne ani praktyczne. Może ktoś lubi to niech się nie obrazi, że tak napisałam ale teraz , gdy nie wiadomo kiedy termin zlotu, to leiej sobie odpuścić dodatki.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.