Jump to content

Bellatrix

Moderator
 • Content Count

  1,572
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3,023 Excellent

4 Followers

About Bellatrix

 • Rank
  Uxor Orionis
 • Birthday 09/25/1988

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Skąd
  Łódź
 • Zainteresowania
  chemia, astronomia.
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher BK1309 EQ2

Recent Profile Visitors

33,210 profile views
 1. Darek, a co to jest ten skrin, który wstawiłeś? (ten z księżniczkami). Bo tam widać taki jakby pasek jak od muzyki. To był jakiś utwór? Chciałabym linka o królewnach.
 2. Że to niby ja tam jadę z tymi królewnami? Ahhahahaha Fajnie. Dopiero byłoby miło. Niestet, pewnie jak rok temu trafię na chrapiącego dziadka obok.
 3. Ja jadę jutro przez noc. Boję się tylko, że autobus nie ruszy przez ten pył z Sahary , czy coś albo, że kierowca wszystkich nagle wysadzi w lesie. mam takie zmartwienia. A ten pył może coś namieszać, czy raczej niepotrzebnie się obawiam?
 4. Ale uroczo, będziemy strzelać! Pobawimy się w chłopców z placu broni, cudnie! (zawsze mi się marzyło). Musze sobie wystrugać procę, ale to już tam na miejscu.
 5. O matko... to wiesz co, na zlocie mi pokażesz jak to się robi. Ale będę patrzyła z daleka
 6. Niestety, nie jem wafelków. Byłabym gruba. A z jakiego powodu ja miałabym pozbawiać prądu? Nie jestem inżynierem elektrykiem (to mój mąż jest). Ale za to mogę Cię podsadzić, żebyć coś tam gmernął przy układzie wysokiego napięcia pod transformatorem.
 7. No tak, widok ponącego lasu niezapomniany A tak w ogóle to ja też robiłam różne niebezpieczne akcje, więc rozumiem klimat. Raz w szkole wyrzuciłam przez okno przyniesiony (oczywiście z domu) kawałek litu. Wpadł w śnieg i się zapalił z hukiem. Jak mi przypomniecie, to na zlocie opowiem, jak mnie goniła straż ochrony portu, bo zrobiłam reakcję termitową za Siarkopolem Miałam dużo takich przygód.
 8. No to faktycznie bardzo przykładna szkoła... Ognisko pod lasem - nie przyjechała straż pożarna w odwiedziny?
 9. Ale ładnie widać różnicę w temperaturach gwiazd. Menkalinan i pi Aurigae prześliczne. A beta Tauri jaka niebieska Jak na mój gust całość jest odrobinę za mocno "przeciągnięta" w kierunku chłodnych tonacji (widać po Kapelli- jest śmietanowa zamiast żółtawej).
 10. Dzisiaj mimo chmur wybrałam się na obserwy i udało mi się natrafić na niewielką lukę. Alpha Aurigae... często powracam do tej przeuroczej, jasnej i świecącej na złoto gwiazdy. Żółty olbrzym typu widmowego G3III. Pomijając kwestię silnego przeewoluowania i klasy jasności, temperaturowo zbliżony do naszej Dziennej Gwiazdy (ok. 5000 K). Kapella jest zbudowana z dwóch komonentów stanowiących ciasny system podwójny, rozdzielny spekroskopowo. Obie składowe wykazują podbne typy widmowe. Alpha Auae widziana jest jako bardzo jasny, ok 0,08- magnitudowy obiekt. Znajduje się względnie blisko Ziemi: ok. 42 l.ś.
 11. Latarkę to ja mam ale do obrony (jakby mnie ktoś napadł na obserwach, to zapalam, rzucam daleko w krzaki i krzyczę "aport" ). A co do szkicowania, to nie potrzebuję nic dodatkowego zapalać. Jest na tyle jasno, że wszystko widać. Wybieram się zwłaszca, gdy jest "późny" księżyc. Pięknie rozświetla notatki ale przy tym nie oślepia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.