Jump to content

Thymo

Moderator
 • Content Count

  1817
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Thymo

 1. HD 66811

  1. diver

   diver

   Jesteś na południowej półkuli? :uhm:

  2. Thymo

   Thymo

   Nie. Ale pomarzyć lubię :D

 2. A ja się cieszyłam, że mi się udało 3-procentowy sierpik sfocić.. ;)

  https://skyandtelescope.org/astronomy-news/observing-news/thinnest-crescent-moon/

 3. Zobaczcie, jakie śliczne znalazłam. Ten model U.S. można obracać w każdym kierunku, i widać jak są niektóre orbity odchylone mocno od ekliptyki. Opisane jest szczegółowo większość planet, księżyców, asteroid etc. Wg mnie słodkie :heart:

  https://solarsystem.nasa.gov/planets/overview/

  1. Show previous comments  5 more
  2. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   @Jan Astralbreeze obczaj sobie Space Engine - może nie jest to gra, ale można sobie pozwiedzać nasz układ słoneczny, galaktykę i w ogóle wszechświat. To co znamy jest odwzorowane zgodnie ze współczesną wiedzą, a reszta jest generowana proceduralnie, ale wiarygodnie.

   A co do tego co piszesz - jeśli robi to Bethesda, to niestety będzie kupa; ci goście nie potrafią robić dobrych gier. Chyba, że zrobi to ktoś dla nich, a oni będą tylko wydawcą.

  3. Jan Astralbreeze

   Jan Astralbreeze

   Skąd taka opinia że robią złe gry? pewnie grałeś tylko w fallout 76 który rzeczywiście był klapą, albo w Skyrim który jest gorszy od poprzednich części sagi the elder scrolls.

   Bethesda zajmuje się produkcją klasycznych gier RPG , jest to absolutna klasyka, gram w ich produkty od 17 lat, znam Morrowind , Oblivion które były arcydziełem.

   90 % gier RPG które wyszły po roku 2004 są wzorowane na trendzie DND- dungeons and dragons i na trendzie wyznaczonym właśnie przez produkty Bethesdy. Gustów się nie ocenia podobno, ale kiedy mówisz że Bethesda robi słabe gry to tak jakbyś powiedział dosłownie że Mozart nie komponował muzyki klasycznej

   Space engine znam, bardzo fajny

  4. Krzysztof z Bagien

   Krzysztof z Bagien

   No właśnie - Morrowind, Oblivion... Weź zobacz, kiedy te gry wyszły - w 2002 i 2006. Moim zdaniem nie były jakieś wybitne, szczególnie fabularnie, ale nie można im odmówić tego, że w swoim czasie było to coś konkretnego i że ludzie się tym zachwycali. Skyrim wynudził mnie strasznie i nawet go nie skończyłem.

   Fallout 3 też był słaby i nudny, ale przeszedłem go z sentymentu dla tych starych Falloutów. New Vegas było całkiem spoko - ale to akurat zrobił Obsidian, a Bethesda tylko wydała i to było 10 lat temu. A tak to równia pochyła. A ten ich engine (bo, zdaje się, Starfield ma chodzić właśnie na nim), choć aktualizowany, to niestety jest już zabytkiem.

 4. Zobaczcie, co prawda zdjęcie trochę słabe, ale udało mi się "złapać" cieniutki, 3-procentowy rogaliczek, o czwartej nad ranem. Zrobiłam telefonem przystawionym do lornetki 10x50 :
 5. Ojej, daleko... pewnie jakiś odłamek z obłoku Oorta...
 6. o, to już z Nieba ją zobaczę. Ale dlaczego tak długo? To ona jakoś na rubieże układu słonecznego wędruje, czy w ogóle spoza układu?
 7. Ojej, szkoda... A czy ona wróci kiedyś?
 8. Nie, szkicowałam z okularu. Zdjęcie też tak wygląda (tzn. w tym samym kierunku zorientowany warkocz)
 9. Dzisiaj obserwowałam kometę Neowise, która była wyjątkowo jasna. Bez problemu dostrzegalna gołym okiem, razem z warkoczem. W okularze teleskopu wyglądała prześlicznie. Jasne, matowe jądro w kolorze wanilii, spowite przeźroczystym, delikatnym trenem, jaśniejszym po bokach, wewnątrz bardziej subtelnym. Tren świecił przedziwnym blaskiem, taka cieniuteńka perłowa mgła. Widok spokojny i urzekający. Mogłabym pozostać tam do rana. Zdjęcia niestety wyszły słabe (robione smartfonem przystawionym do okularu newtona). Dlatego zdecydowałam się zatrzymać nie tylko w sercu to,co ujrzałam. Naszkicowałam kometę. Trochę nieudolnie, świecówką dziecka i cieniem do oczu na matowym czarnym brystolu. Ale po części oddaje widok z dzisiejszej nocy.
 10. Sebo21, to co wstawiłeś to jest zdjęcie , czy ilustracja do niebiańskiej baśni?... Aż korci zapisać na dysku..
 11. Wiem, że jakość obrzydliwa, ale udało się! Złapałam kometę, coś koło godz. 23, niziutko nad horyzontem:
 12. Oczywiście, że będzie na Ciebie. I jeśli będą dzisiaj chmury- także to będzie Twoja wina. Strasznie marzę o zrobieniu zdjęcia tej komety. Jak patrzę na Wasze, to po prostu zazdroszczę. Takie trochę w moim stylu, bure, błękitnawe, blade, smutne. Coś wspaniałego.
 13. Tak, mieszkam w Gdyni. Tu jest jakoś "wysoko", niby tylko 3. piętro ale widzę horyzont bez problemu. Spróbuję dzisiaj. A będzie widać ogon przez teleskop? A wyjdzie na zdjęciu? (zrobionym zwykłym smartfonem)
 14. ojej... a ja wstałam specjalnie o 3 rano, patrzę, czyste niebo. A tylko jedna chmureczka, malutka- w miejscu Woźnicy, przykryła też kometę Smutno mi było. A w Stellarium zauważyłam, że o 1:30 też by mogło być ją widać, tylko niziutko, jakieś 5 stopni. Będzie widoczna o 1:30, czy to jednak jeszcze za wcześnie z jakiegoś powodu?
 15. Piękne są te Wasze zdjęcia. A czy kometę widać gołym okiem?
  1. Show previous comments  4 more
  2. lkosz

   lkosz

   Albo nagrobek chociaż... :D

   btw. nigdy się nie chwaliłaś że jesteś panią redaktor

  3. Thymo

   Thymo

   Nagrobek chcesz mi postawić? Trzymam rękę na przycisku, więc sfolguj ;) 

   Panią redaktor powiadasz..? A takie tam, dopiero się uczę. 

  4. lkosz

   lkosz

   Spokojnie, nie że miesięcznice urządzać od razu :D

   No od ponad 3 lat pisujesz więc już pani redaktor. Ja se tam sprawdziłem ile napisałaś na astrofanie :)

 16. gazową zaporę, to chyba po kapuście zrobiłeś. Ja bym się bała zakażenia przy tylu osobach rozmawiających ze sobą swobodnie.
 17. Ciekawe, czy baza wirusów została zaktualizowana...
 18. Alpha Draconis (Thuban)

  http://astrofan.pl/alpha-draconis/

   

  1. Show previous comments  1 more
  2. Thymo
  3. Paether

   Paether

   "Tu ban"...bardzo ładna nazwa :flirt:

  4. Thymo

   Thymo

   Masz ochotę? Mogę Ci wstawić. :D

 19. Wolę tańsze ozdoby (ale też ładne). Szkoda mi ciężko zarobionych przez męża pieniędzy. Miedziane ozdoby też są spoko
 20. Jest. Badałam jego sole oraz sam tal przez jakiś czas.
 21. Wstyd i szkoda pieniędzy. Za to ja miałam kiedyś wisiorek z talem. Sama sobie zrobiłam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.