Jump to content

Thymo

Moderator
 • Content Count

  1812
 • Joined

 • Last visited

Posts posted by Thymo


 1. ojej... a ja wstałam specjalnie o 3 rano, patrzę, czyste niebo. A tylko jedna chmureczka, malutka- w miejscu Woźnicy, przykryła też kometę :( Smutno mi było. A w Stellarium zauważyłam, że o 1:30 też by mogło być ją widać, tylko niziutko, jakieś 5 stopni. Będzie widoczna o 1:30, czy to jednak jeszcze za wcześnie z jakiegoś powodu? 


 2. Ja raz zrobiłam azydek ołowiu i wyrzuciłam z balkonu na 6. piętrze. Ale to bardziej ze strachu, bo robiłam reakcje analityczne dla rożnych jonów i mi się przypomniało w ostatniej chwili, że azydki metali ciężkich są, lekko mówiąc, termodynamicznie nietrwałe. I przecież nie mogłam tego od tak pójść i spuścić w zlewie...


 3. 5 godzin temu, Agent Smith napisał:

  Byle tylko nie Fenoloftaleina (w czyimś drinku) :)

   

  eeejj, weź... ale zrobiłeś mi zagwostkę. Nie znam się na drinkach, ale domyślam się, że miałaby zabarwić całość na pink-róż?.. Ciekawi mnie jak? Ktoś by tam ługu sodowego dolał? Albo chociaż amonaku...?


 4. A słuchajcie, jak to jest z obserwacją tego drugiego składnika? Tam jest przecież ciemniejszy komponent oddalony o zaledwie 2,6''. Wobec jasnej składowej pierwotnej, pięciomagnitudowa gwiazda "znika" w blasku i jak na mój teleskop rozdzielenie wizualne jest niemożliwe. A czy komuś z Was się udało, np. że wyszło na zdjęciu? Zawsze mnie itrygował ten szkic, J. Pereza:

  Alpha Scorpii (Antares / GNT 1) - Belt of Venus


 5. Cichutko, Koledzy. Bo będę musiała wyciągnąć narzędzia, takie niezbyt przyjemne, takie których nienawidzę używać ;) 

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.