Jump to content

Robert85

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About Robert85

 • Rank

 • Birthday 09/16/1985

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łomianki
 • Sprzęt astronomiczny
  Celestron SkyMaster 15x70
  Dobson 8" Deluxe
 1. Prawdopodobnie będę kupował teleskop ze sklepu a ten ma dołączone dwa okulary 9mm 1,25" i 30mm 2" nie wiem jakiej są jakości i czy kupić coś lepszego czy dokupić do nich np. 6mm i 13-15mm by mieć wybór podczas obserwacji. Nie znam się na firmach i nie chciałbym wydać 600 zł za jeden okular, myślę że za max 400zł też można kupić coś dobrego dla początkującego, jakby ktoś podał dokładne modele okularów które mógłbym zakupić byłbym bardzo wdzięczny
 2. A mógłby ktoś podpowiedzieć jakie okulary i filtry dokupić ?
 3. Przez zimę tak właśnie robiłem, brałem na cel jakąś gwiazdę w Stellarium wychodziłem i patrzyłem w dany region nieba szukając jej bardzo pomocny program. Ewentualnie będę wyjeżdżał co jakiś czas w bardziej odsłonięte miejsca, jakieś pola ziemniaków żeby móc zobaczyć to czego nie zobaczę z podwórka.
 4. Na dachu basen więc nie dam rady tam postawić teleskopu a tak serio to budynek starego typu jeszcze a takich coraz mniej w okolicy, a co do wilii to w około pełno tego i tylko przeszkadzają . co do ciężaru to spokojnie dam radę . Czyli nie mam co się przejmować że nie wykorzystam w pełni możliwości teleskopu ?
 5. Witam. Od dłuższego czasu myślę nad kupnem teleskopu, niestety mam pewien dylemat. Otóż mieszkam w Łomiankach (Warszawiacy powinni kojarzyć ) Dom jednorodzinny z podwórkiem. Niestety horyzont mam dość mocno przysłonięty przez zabudowania i wysokie drzewa. Na początku upatrzyłem sobie teleskop Dobson Delta Optical-GSO 10 DeLuxe, lecz teraz zastanawiam się czy jest sens kupowania czegoś tak dużego przy tak ograniczonej widoczności ? Wiem że nie ma teleskopu do wszystkiego, ale jednak chciałbym podziwiać księżyc, planety jaki i DS. Czy lepiej kupić coś mniejszego i bardziej mobilnego ?
 6. Witam. Mam na imię Robert i mieszkam w Łomiankach pod Warszawą. Mam 30 lat. Od niedawna zacząłem interesować się astronomią. Po części przyczynił się do tego Karol Wójcicki wrzucając na facebooka post o koniunkcji Księżyca i Jowisza. Tak mnie to zaciekawiło że aż wyszedłem popatrzeć i bardzo mi się spodobało, wcześniej nie zwracałem uwagi na nocne niebo. Teraz o ile mam okazję i jest pogoda spoglądam w górę Przeglądam forum w poszukiwaniu cennych informacji. Oczywiście stellarium zawitało na moim komputerze i teraz porównuje widok z komputera z widokiem za oknem próbując odnaleźć charakterystyczne punkty na niebie. Sprzętem nie dysponuje jak na razie, ale mam nadzieję że to się niedługo zmieni. Pozdrawiam.
 7. Robert85

  Robert85

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.