Jump to content

Kajetan

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  296
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

374 Good

About Kajetan

 • Rank
  Altair
 • Birthday 01/09/1999

Kontakt

 • Strona WWW
  www.facebook.com/CiesielskiPhoto
 • Facebook / Messenger
  https://www.facebook.com/kajetan.ciesielski.10

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Sońsk
 • Sprzęt astronomiczny
  Sony A6000 + Sony 16-50 + Canon 70-200 F4 L

Recent Profile Visitors

1,038 profile views
 1. I jak wrażenia na ten moment? Dużo się rozwinął od ostatniego postu?
 2. Chodzi tu o zjawisko ,,doppler beaming''. Jaśniejsza część dysku akreacyjnego porusza się w naszą stronę kiedy ta ciemniejsza w przeciwna. Kierunek rotacji dysku akreacyjnego jest zgodny z ruchem wskazówek zegara.
 3. I to jest chyba najważniejsze Gdyby tak nie było to mielibyśmy pewnie kolejną zagadkę do rozwikłania
 4. Sagittarius A będzie później Skupili się na M87 bo jest wolniejsza i łatwiej ją przetworzyć, Sagittarius A jest (według tego co mówili na konferencji) 1000 razy bliżej, ale i 1000 razy mniejsza, więc wielkościowo na zdjęciu będzie podobna, ale jest szybsza, co trochę utrudnia sytuacje.
 5. Możesz ją łatwo sprawdzić. Nakieruj na jakąś gwiazdę, żeby była centralnie po środku krzyżyka, następnie obróć osią RA i sprawdź czy gwiazda nie rusza się z miejsca. U mnie była cały czas w miejscu więc to nie to. Za to robiłem test PE i wyszło około 104" więc to raczej to
 6. Aktualizacja, dostałem maila nt. przesyłki i zawartość zatytułowana ,,new mount'' Co ciekawe mont leżał u astroshopu tydzień dłużej niż przy pierwszej reklamacji. Pani od nich napisała że jest sprawdzany, tak jakby przy pierwszej reklamacji go praktycznie nie sprawdzali (W piatek wysłałem i w piatek następnego tygodnia miałem go u siebie spowrotem)
 7. Witam Nie wiedziałem konkretnie do jakiego działu to dać, więc jak wybrałem zły to przepraszam Jakiś rok temu wpadłem na yt na kanał Melodysheep bo ma kilka bardzo fajnych filmów, jednak dwa, na prawdę fajne w temacie forum (chyba ). Pierwszy mający rok, może niektórzy już znają: A dziś wrzucił kolejny świetnie wykonany film: Bardzo mi się to spodobało, więc postanowiłem się z wami tym znaleziskiem podzielić Pozdrawiam.
 8. Sprawdzałem lunetkę. Ustawiłem polaris po środku krzyżyka. Przez cały obrót montażu gwiazda nie ruszyła się z miejsca ani trochę. Dodatkowo robiłem test PE i wyszło około 100/104"
 9. Dostałem odpowiedź. Astroshop stwierdził że to normalna praca montażu i ze takie osiągi są normalne. Normalna jest praca gorsza od wersji mini tego montażu...
 10. Ja jeszcze tylko dodam, ze ludzkie oko najczulsze jest na światło zielone. Stąd mimo znacznie mniejszej mocy, zielone lasery wydają się nam jaśniejsze niż np. czerwone o tej samej, lub większej mocy
 11. Na lunetce masz trzy śrubki od regulacji lunetki, a konkretniej celownika. Jeśli ustawisz gwiazdę po środku tego celownika i w trakcie obrotu osi RA gwiazda się przemieszcza, wtedy musisz ten celownik wyjustować. Wszystko jest opisane w instrukcji
 12. Jest też film z tej kamery
 13. Trochę późno ale wysłałem raz montaż do Astroshopu na gwarancję to tylko pokręcili śruba od docisku ślimaka. Nic się nie zmieniło, podczas ostatnich nocy sprawdziłem lunetkę biegunową (perfekcyjnie wyjustowana) oraz PE, które wyniosło około 104". Pisze właśnie znowu do Astroshopu, może uznają i wymienią.
 14. Tyle udało mi sie zrobić podczas wczorajszego okna pogodowego. Czasu starczyło niestety tylko na 35 minut materiału w jednominutowych klatkach a księżyc nie pomagał.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.