Jump to content

Adamm123

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

5 Neutral

About Adamm123

 • Rank

 1. http://olx.pl/oferta/teleskop-sky-watcher-synta-6-CID767-IDe74nB.html#dd875dc380 Co o tym sądzicie?
 2. Obserwuje za domem(koło lasu) i las przysłania mi "dolne" partie nieba. Niebo mam średnio czyste, jedak nie mam możliwości transportu(chyba, że raz na jakiś długi czas) Wiem, że Andromeda to galaktyka jednak na zdjęciach wygląda podobnie do mgławic, wiec myślałem, że podobnymi sposobami co do mgławic można polepszyć obraz:)
 3. Chciałbym poobserwować Andromedę, ale widoczna jest jako mała niewyrazna plamka. Może z filtrem mglawicowym byłoby lepiej ale nie mogę znaleźć na 0,98.
 4. Posiadam teleskop Apollo to bardzo słaby sprzet. Kupiłem go ponieważ: 1. Chciałem szybko obserwować niebo. 2.Dałem się nabrać na zabiegi marketingowe sprzedającej firmy np na duze powiekszenia. Tym teleskopikiem obserwuje najczęściej:mgławice w orionie, księżyc, plejady, chiady, niektóre planety(Jowisz, wenus) i jeszcze jakiejś gromady otwarte, jednak obserwacje nie robią szału:( Jowisz widoczny jest jako mała "kropka",chociaż plejady i orion dosyć ładnie widać.
 5. Zastanawiałem się nad używaną syntą 6 jednak albo nie mogłem jej znaleźć albo znajdowałem ale bez możliwości wysyłki.
 6. Tak chodzi o ten teleskop:) Dziękuję za zrozumiałą odpowiedź. W takim razie jaki sprzęt by Pan polecał(do 600 zł)?
 7. Witam. Jestem początkującym obserwatorem nocnego nieba. Mam 12 lat. Może wiem niewiele jednak cały czas się uczę Interesuję sie w szczególności obiektami głębokiego nieba oraz obserwacją księżyca. Kosmosem zainteresował mnie Piotr Kosek z kanału Astrofaza. Początkowo wystarczały mi obrazy z internetu jednak teraz nie wyobrażam sobie pogodnej nocy spędzać bez mojego teleskopu☺
 8. Witam. Jestem amatorem i posiadam słaby teleskop na montażu azymutalnym, jednak chcę sobie sprawić lepszy teleskop (Sky-Watcher Synta BK1141) na montażu eq1. I w tym tkwi problem, bo boję się, że będzie on tródny do zamontowania lub w trakcie obserwacji będzie zbyt skomplikowany. Czy Wam sprawia taki montaż tródności? Jeżeli nie to jak go zamontowaliście? Prosze o odpowiedź(nie zbyt skomplikowamą) Z góry dziękuję.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.