Jump to content

mozgolator

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About mozgolator

 • Rank

 • Birthday 07/12/1985

Recent Profile Visitors

110 profile views
 1. Jakbym miał wybierać to mak będzie tu najlepszą opcją. Nada się do obserwacji księżyca jak i planet. Pozdrawiam.
 2. Jutro wrzucę zdjęcie, sam ocenisz. Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 3. Witam. To jest mój pierwszy post z pytaniem o sprzęt więc proszę o wyrozumiałość Jestem posiadaczem refraktora Bresser 127s/635 z focuserem hexafoc 2,5". Szukałem do niego wypłaszczacza pola. Wpadł mi w ręce taki oto flattener jak na zdjęciach. Pochodzi on od refraktora Vixen 114 ED. Problem widać na zdjęciu gdyż gwint jest identyczny jak od flattenera. Czy ktoś wie jak to połączyć bo jak wiadomo osiowość musi być zachowana ? dalej problem się rozwiąże gdyż mam adapter od tego wypłaszczacza na 1,25" z t2 gwintem.
 4. Witam wszystkich! Nazywam się Grzesiek, mieszkam w Nuland na terytorium Holandii. Niestety miejsce do astroobserwacji daleko odbiega od mojej polskiej lokalizacji Gorzupia Dolna, Lubuskie to nie łamię się i jadę do przodu ze swoim hobby. Z racji tego, że urodziłem się na wsi, oglądanie drogi mlecznej gołym okiem nie było czymś nadzwyczajnym. Od dzieciaka gapiłem się w niebo. Na początku była to zwykła lornetka taty, rozmiarów nie pamiętam. Po długiej przerwie wracam w wieku 31 lat do swojego hobby. Zaczęłem od newtona 203/1000 bressera i exos2, do wizuala jak najbardziej ok. Aktualnie mam refraktor bressera apo 127/635 z hexafox 2,5" i jestem ogromnie zadowolony. Stawiam pierwsze kroki w astrofotografii, teoria jako sama w sobie nie jest tajemnicą ale będę was maltretował pytaniami bo taką mam naturę. Pozdrawiam wszyskich aktywnych jak i również polaków na emigracji. Siemka :-)
 5. http://www.lightpollutionmap.info/ Korzystam z tego. Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 6. mozgolator

  mozgolator

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.