Jump to content

Mxer

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  82
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Neutral

About Mxer

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 08/17/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  3City
 • Zainteresowania
  Turystyka Rowerowa
 • Sprzęt astronomiczny
  ciągle za nim nie nadążam

Recent Profile Visitors

1,052 profile views
 1. Bardzo sobie cenię poradnik Hamala, jest naprawdę wyczerpujący temat ale tak sobie pomyślałem, czytając go że nie koniecznie wszystko z niego rozumiem (może nie chcę) i traktuję go jako ostateczność. Pisany był na podstawia wieloletniego doświadczenia w 2014 roku na bazie niutka GSO. Mój niutek to konstrukcja dedykowana do astrofoto nie przerabiana czy dostosowywana z wizuala. Posiada liniowy wyciąg, wyczernienie i usztywnienia. Więc myślę sobie że i chińczyk doskonali swoje produkty. Ja lubię nauczyć się organoleptycznie tak by zrozumieć zagadnienie a nie je po prostu zrobić. Chce to czuć i wiedzieć po co to robię, tak samo jak 2 lata żyłem bez GoTo z laserem i lornetką w ręku. To ma swój urok. Wracając do sedna, co się zmieniło od ostatniego razu... wskoczyły noobsy i sprawdziłem na materiale jak się kolimacja ma po tej korekcie śruby centralnej. Jak wcześniej wspomniałem idealnie jeszcze nie jest ale idzie w dobrą stronę. Jeszcze ze dwie próby i powinno się to nadawać do użycia.
 2. Małymi kroczkami do przodu. Otóż okryłem takie coś, być może jest to umyślnie zrobione przez producenta ale, wykręciłem wszystkie śruby kolimacyjne, tą dużą środkową śrubę skręciłem ciasno, nie na chama ale dosyć dosyć. W wyciąg miałem włożony kolimator laserowy i starałem się ręką tak ustawiać lustro żeby laser od razu był w okręgu na LG. Nie było to zbyt trudne, bo plamka lasera sama tam wręcz wskakiwała. Jak dokręciłem to imbusami dopieściłem. Efekt ja poniżej. Nie było pogody wczoraj żeby sprawdzić ale wygląda obiecująco. Uciekł mi screen z LG, ale środek LG był przesunięty dosłownie o 1px, cały mieścił się w tym krzyżyku co jest na środku ale był o 1px nie symetrycznie od środka.
 3. Takie ustawienie okazało się najgorszym jakie do tej pory było choć wyglądało najlepiej ze wszystkich do tej pory. Ze względu iż śrubki kolimacyjne pomału robią się okrągłe zamówiłem noobsy i dopiero jak przyjdą będę się bawił dalej. Zaczną więć od wykręcenie LW w ogóle i zajmę się ustawieniem jeszcze raz. :/
 4. To brzmi jak jakaś przygoda wakacyjna trwająca.... cały rok szkolny. Bez jaj, może niutek GSO był taki parszywy. Artykuł pisany w 2014 roku po kilku latach doświadczeń. Myślę że nawet chińczyk w dedykowanym do AstroFoto niutku wprowadził jakieś upgrejdy. Na zdjęciach powyżej widać że błąd zmalał do jakiś 5%, poćwiczę na spokojnie jeszcze z kamerka.... wczoraj dopadła mnie już frustracja
 5. no teraz to już nie wiem czym kręcić... bo kręcę się w kółko. nie mam pojęcia czym kręcić żeby to wskoczyło na miejsce. Laser mówi że jest ok, znaczy wewnątrz tego okręgu, nawet bliżej środka.
 6. Zawsze można podłączyć jakiś wspomagacz do zbierania sesji. Małe AsiAir i nie dość że ekranu w ogóle nie potrzeba, to jeszcze powie gdzie i w co na niebie się wycelowało... siedząc 50m dalej w cieplutkim samochodzie czy domu masz pogląd płynącej sesji. 1100D + mod
 7. Samą kamere też w sumie wykluczyliśmy. Z obiektywem nie robie takich scen. Co w niutku może takie chochliki płatać ?
 8. Powiedzcie mi jak bardzo jest źle... kręcę, kombinuję i znowu kręcę. Czy daleki jestem od "może być" ? 200mm F/4
 9. Dużo zdrowia życzymy. Wszystko... ...uj jak go nie ma. Wracaj do zdrowia.
 10. może to zabrzmi nazbyt prymitywnie... ale czy układ optyczny jest czysty ? takie kółka zostają jako ślady np. po kroplach wody. Warto było by pod mocnym światłem i spod różnych kątów przyjrzeć się wszystkim powierzchniom optycznym po drodze... bo kilka ich tam jest. Najlepszego w Nowym Roku
 11. Aż wstyd pytać ale nie chcę zepsuć. Przejściówka ZWO z Canona na T2. Założyłem i zdjąć nie umiem :/ Ten guzik srebrny ani się nie wciska ani nie chce wyjść. Na siłę się boję.
 12. W komentarzach pod itemem ktoś wrzucił screen z ładowania. Weszło 32594mAh. https://a.aliexpress.com/d8HN8C6KB
 13. To jako autor wątku podeślę jak to widzę. Aku z załączników i na wyjściu LTC3780. Prądowo otwarty na max. napięciowo na 12V a napięcie odcięcia na wejściu 9.5V. Nie doczytalem czy pakiet ów posiada balancer. Pojemność starczy na całą noc dla mojego setupu a nawet na dwie noce.
 14. Chłodzenie kamery. Max pomiar natężenie obecnego setupu jaki widziałem to 5.5A. Bo nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. Ale 3x cięższe. Szukam rozwiązania "podróżniczego".
 15. @sidiouss kolego, czy według Ciebie wsparcie się o moduł LTC3780 będzie dobrym wyborem ? Wersja z radiatorami. Max moc jaką powinien dać radę to chwilowo 70W. W 75% czasu pracy będzie to około 40W.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.