Jump to content

wfifiak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutral

About wfifiak

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 09/18/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łódź
 • Zainteresowania
  Rozległe.
 • Sprzęt astronomiczny
  Takie tam szpargały :-)

Recent Profile Visitors

933 profile views
 1. Hej!!!Świetny teleskop. Byłem jego poprzednim właścicielem. Sprzedałem dlatego, że kupiłem złotego 100ED. Długo się wahałem, który powinien zostać u mnie. Po wielu próbach i wnikliwych testach jednak wygrał ED'ek. Nie była to jednak przepaść. Pozdrawiam Wojtek.
 2. Poszło PW na Astromaniaku. Pozdrawiam Wojtek.
 3. Hej!!! Moim pierwszym teleskopem był własnoręcznie zrobiony refraktor (rok 1982). Opis znalazłem w Młodym Techniku, którym się namiętnie zaczytywałem. Teleskop był zbudowany z: soczewki okularowej +2 dioptrie, doniczki po kaktusie, rury winidurowej, tulei sklejanej z kartonu jako wyciąg, okularu mikroskopowego x8, przesłony na soczewkę 20mm likwidującej aberracje. Tym sprzętem pierwszy raz zobaczyłem kratery na księżycu. Robiłem też eksperymenty na innych soczewkach. Ekstremalna była konstrukcja na soczewce 0,5 dioptri :-). Upolowanie Łysego z okna pokoju 10m2 (bez żadnego montażu) było n
 4. Hej!!! Szkoda gadać. Policja pisze do eBaya, a eBay ich zlewa. Ja piszę do eBaya i mnie też zlewają. Facet ma się dobrze i nadal działa. Żenada :-(. Pozdrawiam Wojtek.
 5. To jest świetny okular. Zdecydowanie lepszy od ES 14mm 82st. Ma bardzo małą AC (w ES'ie wręcz poraża) i akceptowalną dystorsję. Mam taki jako docelowy. Polecam. Pozdrawiam Wojtek.
 6. No głupi byłem :-(. To była moja pierwsza transakcja na eBay. Żałosne...... Na Allegro nigdy mnie nie spotkała taka wpedka. Na naszych forch też.
 7. Zgłosiłem reklamację do banku. I bank nawet, w porozumieniu z policją, próbował odzyskać pieniądze. Ale makaroniarze nas olali. Czekam co będzie. Policja przekazała sprawę do prokuratury. Pewnie niewiele wskórają. Z tym postem na włoskim forum to niegłupi pomysł. W weekend postaram się coś naskrobać. Pozdrawiam Wojtek.
 8. No właśnie. eBay nic nie robi. Facet dalej sprzedaje za ich pośrednictwem. Na moje regularne monity, że cały czas nie dostałem pieniędzy odpowiadają, że dołożą wszelkich starań żeby pomóc policji. I tyle. Zrobiłem wielki błąd płacąc przelewem. Tylko PayPal ma gwarancję zwrotu pieniędzy. Trochę się na nich zawiodłem. Pozdrawiam.
 9. Kurcze..... kiedy ja wcale nie chciałem upolować superokazji. Cena nie była wcale mała. Mam słabość do okularów Antares. Posiadam trzy sztuki Speers-Waller z pierwszej serii i są to moje ulubione okulary. Akurat leżałem ze złamaną nogą i męczyły mnie natręctwa. Szukałem okularu 30mm o jak największym polu. Astroziom z forum dał mi cynk o tym "Antaresie". Nie mogłem znaleźć go w googlach ale pomyślałem sobie, że kanadyjska manufaktura puściła jakąś krótką serię. Ewidentnie opisany jako Antares na tle pudełeczka z napisem Made in Canada. Facet miał same pozytywy i cztery strony sprzętu. Więc za
 10. Popełniłem wiele błędów. Teraz jestem mądrzejszy. Po pierwsze, rozliczać się tylko PayPalem. Nigdy nie robić przelewów. Uważać na oferentów z południa Europy. Moi znajomi mieli sporo problemów z Włochami i Grekami. Nie wierzyć specjalnie w pozytywne opinie (ten miał same pozytywy ok 400) i sprawdzać kto je wystawiał, ten miał większość od tych samych sprzedających (ma stacjonarny sklep w Rzymie). Nie wiem, czy paczka zagraniczna może być za pobraniem. A nawet jeśli jest, to czy można ją otworzyć przed zapłaceniem. Najbardziej mnie dziwi postawa eBaya. Mają wgląd w naszą korespondencję, gdzie f
 11. No można i co z tego? Widziałem jego profil. Niby poważny facet. Dzisiaj nasz kolega z forum chciał od niego kupić barlowa. To mnie skłoniło do napisania paru słow ku przestrodze. Sprawą zajmuje się policja. Zacytowałem treść zgłoszenia do nich.
 12. Zostałem oszukany i okradziony przez Włocha. Uwaga na niego!!!! Bezczelny i arogancki typek. Poniżej zamieszczam moje zgłoszenie na policję. Zgłaszam oszustwo w transakcji: Antares Wide Angle Eyepiece 30mm RADIANS Focal Lens Passo 50.8mm-Strepitoso - ( 123876733662 ). Zakupu dokonałem 21.08.2019. Przedmiotem transakcji był okular astronomiczny. Sprzedający źle opisał przedmiot (miał być Antares a był Astrobuffet) , co odkryłem po dokonaniu zakupu. Wielokrotnie zawyżył jego wartość. Na moją prośbę, następnego dnia po zakupie, transakcja została anulowana. Do tej pory nie dostałem zw
 13. Hej!!! Ja mam taki teleskop od 35 lat i cały czas nim obserwuję. Mam go w pracy, do szybkiego przeglądu słońca.W komplecie powinny być dwa okulary 50x i 92x oraz ekran słoneczny. Bardzo zacny sprzęcik. Jeśli nie ma okularów, to będzie kłopot bo nimi się ustawia ostrość. Trudno będzie coś innego dopasować. Pozdrawiam Wojtek.
 14. No to pozostaje tylko skonfrontowanie z innym sprzętem albo uwierzyć na słowo.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.