Jump to content

wfifiak

Społeczność Astropolis
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About wfifiak

 • Birthday 09/18/1969

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Łódź
 • Zainteresowania
  Rozległe.
 • Sprzęt astronomiczny
  Takie tam szpargały :-)

Recent Profile Visitors

1240 profile views

wfifiak's Achievements

10

Reputation

 1. Hej!!!! Dodam tylko, że to super sprzęt. Mam taki extender. Nie wprowadza żadnych widocznych aberracji, kontrast i ostrość na najwyższym poziomie. I ma jeszcze jedną unikalną cechę (sprawdzone empirycznie), zachowuje krotność 2x, bez względu na długość drogi optycznej do okularu. Np. wstawiony przed kątówkę w ED'ziu100, daje ostry obraz w bino zachowując swoją nominalną krotność. Pozdrawiam.
 2. Hej!!! Statyw od teodolitu chyba nie miał składanych nóg. Pozdrawiam Wojtek.
 3. Jeśli to cena za wszystkie to biorę :-). ZDECYDOWANIE. Pozdrawiam.
 4. Hhhhmmmm........... Jeżeli ma się 30% ośrodka wolnego, a olewa się dwóch astroziomów, którzy chcą przyjechać na dwa dni i zapłacić za dwa dni, to może stąd biorą się problemy finansowe. Przecież to na pewno ponad 400PLN dodatkowych w budżecie. A kłopot chyba żaden. Szkoda, bo taki wyjazd mocniej związał by mnie z tym forum. Mógłbym poznać ciekawych ludzi i być może czegoś od nich nauczyć. Pozdrawiam Wojtek.
 5. Hej!!! Panowie, nie ma co się na siebie obrażać i robić zadymy. Rozumiem Adamo i zdaję sobie sprawę, że w dobie zamieszania covidowego organizacja takich imprez nie jest łatwa. Jestem pewien, że jakoś się dogadamy i uda nam się wspólnie popatrzeć w niebo. W rewanżu możemy na zlocie opracować jakoś ten kłopot (posprzątać puste butelki czy puszki...., skolimować początkującemu niutka....). Pozdrawiam Wojtek.
 6. Szkoda by było, bo i ja wtedy nie dojadę :-(. W zeszłym roku na Kudłaczach jakoś nie było problemu, żeby zawitać na dwa dni. W tym roku też nie będzie problemu. Trochę żal, że się nie pozna astroziomów znanych do tej pory tylko z nicku.
 7. Zwróćcie uwagę co się dzieje za samolotem. Ile rozgrzanego syfu wędruje do atmosfery. ZGROZA.....
 8. Hej!!!Świetny teleskop. Byłem jego poprzednim właścicielem. Sprzedałem dlatego, że kupiłem złotego 100ED. Długo się wahałem, który powinien zostać u mnie. Po wielu próbach i wnikliwych testach jednak wygrał ED'ek. Nie była to jednak przepaść. Pozdrawiam Wojtek.
 9. Poszło PW na Astromaniaku. Pozdrawiam Wojtek.
 10. Hej!!! Moim pierwszym teleskopem był własnoręcznie zrobiony refraktor (rok 1982). Opis znalazłem w Młodym Techniku, którym się namiętnie zaczytywałem. Teleskop był zbudowany z: soczewki okularowej +2 dioptrie, doniczki po kaktusie, rury winidurowej, tulei sklejanej z kartonu jako wyciąg, okularu mikroskopowego x8, przesłony na soczewkę 20mm likwidującej aberracje. Tym sprzętem pierwszy raz zobaczyłem kratery na księżycu. Robiłem też eksperymenty na innych soczewkach. Ekstremalna była konstrukcja na soczewce 0,5 dioptri :-). Upolowanie Łysego z okna pokoju 10m2 (bez żadnego montażu) było nielada wyczynem. W 1986 rodzice (kosztem ogromnych wyrzeczeń) kupili mi maka PZO 50x70. Przeskok jakościowy był nie do opisania. Jakość, ostrość, pole...........łał...... Mam go do dzisiaj i nigdy się go nie pozbędę :-). Dołożyłem mu filtr słoneczny i używam go w pracy do szybkiego przeglądu słońca. W poniedziałek dołączę foty. Pozdrawiam Wojtek.
 11. Hej!!! Szkoda gadać. Policja pisze do eBaya, a eBay ich zlewa. Ja piszę do eBaya i mnie też zlewają. Facet ma się dobrze i nadal działa. Żenada :-(. Pozdrawiam Wojtek.
 12. To jest świetny okular. Zdecydowanie lepszy od ES 14mm 82st. Ma bardzo małą AC (w ES'ie wręcz poraża) i akceptowalną dystorsję. Mam taki jako docelowy. Polecam. Pozdrawiam Wojtek.
 13. No głupi byłem :-(. To była moja pierwsza transakcja na eBay. Żałosne...... Na Allegro nigdy mnie nie spotkała taka wpedka. Na naszych forch też.
 14. Zgłosiłem reklamację do banku. I bank nawet, w porozumieniu z policją, próbował odzyskać pieniądze. Ale makaroniarze nas olali. Czekam co będzie. Policja przekazała sprawę do prokuratury. Pewnie niewiele wskórają. Z tym postem na włoskim forum to niegłupi pomysł. W weekend postaram się coś naskrobać. Pozdrawiam Wojtek.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.