Jump to content

wfifiak

Społeczność Astropolis
 • Posts

  62
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wfifiak

 1. Hej!!!! Dodam tylko, że to super sprzęt. Mam taki extender. Nie wprowadza żadnych widocznych aberracji, kontrast i ostrość na najwyższym poziomie. I ma jeszcze jedną unikalną cechę (sprawdzone empirycznie), zachowuje krotność 2x, bez względu na długość drogi optycznej do okularu. Np. wstawiony przed kątówkę w ED'ziu100, daje ostry obraz w bino zachowując swoją nominalną krotność. Pozdrawiam.
 2. Hej!!! Statyw od teodolitu chyba nie miał składanych nóg. Pozdrawiam Wojtek.
 3. Jeśli to cena za wszystkie to biorę :-). ZDECYDOWANIE. Pozdrawiam.
 4. Hhhhmmmm........... Jeżeli ma się 30% ośrodka wolnego, a olewa się dwóch astroziomów, którzy chcą przyjechać na dwa dni i zapłacić za dwa dni, to może stąd biorą się problemy finansowe. Przecież to na pewno ponad 400PLN dodatkowych w budżecie. A kłopot chyba żaden. Szkoda, bo taki wyjazd mocniej związał by mnie z tym forum. Mógłbym poznać ciekawych ludzi i być może czegoś od nich nauczyć. Pozdrawiam Wojtek.
 5. Hej!!! Panowie, nie ma co się na siebie obrażać i robić zadymy. Rozumiem Adamo i zdaję sobie sprawę, że w dobie zamieszania covidowego organizacja takich imprez nie jest łatwa. Jestem pewien, że jakoś się dogadamy i uda nam się wspólnie popatrzeć w niebo. W rewanżu możemy na zlocie opracować jakoś ten kłopot (posprzątać puste butelki czy puszki...., skolimować początkującemu niutka....). Pozdrawiam Wojtek.
 6. Szkoda by było, bo i ja wtedy nie dojadę :-(. W zeszłym roku na Kudłaczach jakoś nie było problemu, żeby zawitać na dwa dni. W tym roku też nie będzie problemu. Trochę żal, że się nie pozna astroziomów znanych do tej pory tylko z nicku.
 7. Zwróćcie uwagę co się dzieje za samolotem. Ile rozgrzanego syfu wędruje do atmosfery. ZGROZA.....
 8. Hej!!!Świetny teleskop. Byłem jego poprzednim właścicielem. Sprzedałem dlatego, że kupiłem złotego 100ED. Długo się wahałem, który powinien zostać u mnie. Po wielu próbach i wnikliwych testach jednak wygrał ED'ek. Nie była to jednak przepaść. Pozdrawiam Wojtek.
 9. Poszło PW na Astromaniaku. Pozdrawiam Wojtek.
 10. Hej!!! Moim pierwszym teleskopem był własnoręcznie zrobiony refraktor (rok 1982). Opis znalazłem w Młodym Techniku, którym się namiętnie zaczytywałem. Teleskop był zbudowany z: soczewki okularowej +2 dioptrie, doniczki po kaktusie, rury winidurowej, tulei sklejanej z kartonu jako wyciąg, okularu mikroskopowego x8, przesłony na soczewkę 20mm likwidującej aberracje. Tym sprzętem pierwszy raz zobaczyłem kratery na księżycu. Robiłem też eksperymenty na innych soczewkach. Ekstremalna była konstrukcja na soczewce 0,5 dioptri :-). Upolowanie Łysego z okna pokoju 10m2 (bez żadnego montażu) było nielada wyczynem. W 1986 rodzice (kosztem ogromnych wyrzeczeń) kupili mi maka PZO 50x70. Przeskok jakościowy był nie do opisania. Jakość, ostrość, pole...........łał...... Mam go do dzisiaj i nigdy się go nie pozbędę :-). Dołożyłem mu filtr słoneczny i używam go w pracy do szybkiego przeglądu słońca. W poniedziałek dołączę foty. Pozdrawiam Wojtek.
 11. Hej!!! Szkoda gadać. Policja pisze do eBaya, a eBay ich zlewa. Ja piszę do eBaya i mnie też zlewają. Facet ma się dobrze i nadal działa. Żenada :-(. Pozdrawiam Wojtek.
 12. To jest świetny okular. Zdecydowanie lepszy od ES 14mm 82st. Ma bardzo małą AC (w ES'ie wręcz poraża) i akceptowalną dystorsję. Mam taki jako docelowy. Polecam. Pozdrawiam Wojtek.
 13. No głupi byłem :-(. To była moja pierwsza transakcja na eBay. Żałosne...... Na Allegro nigdy mnie nie spotkała taka wpedka. Na naszych forch też.
 14. Zgłosiłem reklamację do banku. I bank nawet, w porozumieniu z policją, próbował odzyskać pieniądze. Ale makaroniarze nas olali. Czekam co będzie. Policja przekazała sprawę do prokuratury. Pewnie niewiele wskórają. Z tym postem na włoskim forum to niegłupi pomysł. W weekend postaram się coś naskrobać. Pozdrawiam Wojtek.
 15. No właśnie. eBay nic nie robi. Facet dalej sprzedaje za ich pośrednictwem. Na moje regularne monity, że cały czas nie dostałem pieniędzy odpowiadają, że dołożą wszelkich starań żeby pomóc policji. I tyle. Zrobiłem wielki błąd płacąc przelewem. Tylko PayPal ma gwarancję zwrotu pieniędzy. Trochę się na nich zawiodłem. Pozdrawiam.
 16. Kurcze..... kiedy ja wcale nie chciałem upolować superokazji. Cena nie była wcale mała. Mam słabość do okularów Antares. Posiadam trzy sztuki Speers-Waller z pierwszej serii i są to moje ulubione okulary. Akurat leżałem ze złamaną nogą i męczyły mnie natręctwa. Szukałem okularu 30mm o jak największym polu. Astroziom z forum dał mi cynk o tym "Antaresie". Nie mogłem znaleźć go w googlach ale pomyślałem sobie, że kanadyjska manufaktura puściła jakąś krótką serię. Ewidentnie opisany jako Antares na tle pudełeczka z napisem Made in Canada. Facet miał same pozytywy i cztery strony sprzętu. Więc zarejestrowałem się szybko na eBay i zakupiłem go. Dopiero następnego dnia na Astronocach znalazłem test okularów 30mm. Wtedy się okazało, że to Astrobuffet (nowy warty 95$). Sprzedający bez oporów anulował transakcję ale potem zaczął kręcić. Nie chciał oddać pieniędzy a tydzień po anulowaniu transakcji wysłał mi paczkę, rzekomo z tym okularem. Nie odebrałem tej paczki a on stwierdził, że wróciła pusta i kasa mi się nie należy. No zgroza.... Jeszcze złożył zażalenie na pocztę (wysłał mi scan) i pewnie wyłudzi odszkodowanie. Wystawiłem mu negatywa i zgłosiłem sprawę na Policję. Monitowałem wielokrotnie do eBay ale bez żadnego skutku. No cóż..... wiedza kosztuje. Teraz jestem mądrzejszy i mam nadzieję, że ostrożniejszy. A swoją drogą to wierzyć się nie chce, że człowiek który ma kilkaset pozytywnych opinii, prowadzi stacjonarny sklep w Rzymie, udziela się na włoskich forach astronomicznych, zrobi z siebie złodzieja dla 155 Euro. Pozdrawiam Wojtek.
 17. Popełniłem wiele błędów. Teraz jestem mądrzejszy. Po pierwsze, rozliczać się tylko PayPalem. Nigdy nie robić przelewów. Uważać na oferentów z południa Europy. Moi znajomi mieli sporo problemów z Włochami i Grekami. Nie wierzyć specjalnie w pozytywne opinie (ten miał same pozytywy ok 400) i sprawdzać kto je wystawiał, ten miał większość od tych samych sprzedających (ma stacjonarny sklep w Rzymie). Nie wiem, czy paczka zagraniczna może być za pobraniem. A nawet jeśli jest, to czy można ją otworzyć przed zapłaceniem. Najbardziej mnie dziwi postawa eBaya. Mają wgląd w naszą korespondencję, gdzie facet kłamie jak najęty. Otwarcie pisze, że nie odda mi pieniędzy i szantażuje mnie abym cofnął mu negatywa. I nic z tym nie robią. Gość ma dalej aktywne konto i może ciągle za ich pośrednictwem rolować innych. Zgłosiłem sprawę na policję. Może oni wywrą na eBayu jakąś presję. Pozdrawiam Wojtek.
 18. No można i co z tego? Widziałem jego profil. Niby poważny facet. Dzisiaj nasz kolega z forum chciał od niego kupić barlowa. To mnie skłoniło do napisania paru słow ku przestrodze. Sprawą zajmuje się policja. Zacytowałem treść zgłoszenia do nich.
 19. Zostałem oszukany i okradziony przez Włocha. Uwaga na niego!!!! Bezczelny i arogancki typek. Poniżej zamieszczam moje zgłoszenie na policję. Zgłaszam oszustwo w transakcji: Antares Wide Angle Eyepiece 30mm RADIANS Focal Lens Passo 50.8mm-Strepitoso - ( 123876733662 ). Zakupu dokonałem 21.08.2019. Przedmiotem transakcji był okular astronomiczny. Sprzedający źle opisał przedmiot (miał być Antares a był Astrobuffet) , co odkryłem po dokonaniu zakupu. Wielokrotnie zawyżył jego wartość. Na moją prośbę, następnego dnia po zakupie, transakcja została anulowana. Do tej pory nie dostałem zwrotu pieniędzy. Najpierw sprzedający antoggxxyzz1957 pisał, że jest na wakacjach do 09.09.2019 i nie może zrobić przelewu. 08.09.2019 napisał, że przez pomyłkę wysłał paczkę. Paczka rzeczywiście została wysłana 05.09.2019 ponad dwa tygodnie po anulowaniu transakcji. Nie chciałem tej przesyłki i sprzedawca dobrze o tym wiedział. Nie odebrałem paczki. Odmówiłem jej przyjęcia. Paczka nie dotykana przeze mnie została odesłana do nadawcy. Paczka jest już z powrotem we Włoszech. Została odebrana przez nadawcę 24.09.2019 o godzinie 15.20. Wszystko to widać na śledzeniu przesyłki RC043136##### (tylko Posteitaliane, bo Włosi nie uzupełniali wpisów). Sprzedawca twierdzi, że paczka dotarła pusta. Sprzedający proszony wielokrotnie nie chce zwrócić pieniędzy. Wymyślał coraz to nowe oszustwa. Wystawiłem mu negatywną opinię. Straszy mnie, że jak jej nie usunę, to w ogóle nie odda mi pieniędzy. Wszystko to jest do wglądu w naszej korespondencji na komunikatorze eBay (pliki załączone do zgłoszenia). Za przedmiot zapłaciłem przelewem bankowym 694,65PLN (155Euro). Przelew został dokonany na konto: IT71R0760103#######. Załączam potwierdzenie przelewu z mBanku. Zgłosiłem do mBanku prośbę o cofnięcie transakcji zarejestrowane pod nr: REK010#####.. Wielokrotnie zgłaszałem problem eBayowi, lecz nie przyniosło to żadnych skutków. Proszę o pomoc w odzyskaniu pieniędzy i ukaraniu oszusta. Pozdrawiam Wojtek Fischer.
 20. Hej!!! Ja mam taki teleskop od 35 lat i cały czas nim obserwuję. Mam go w pracy, do szybkiego przeglądu słońca.W komplecie powinny być dwa okulary 50x i 92x oraz ekran słoneczny. Bardzo zacny sprzęcik. Jeśli nie ma okularów, to będzie kłopot bo nimi się ustawia ostrość. Trudno będzie coś innego dopasować. Pozdrawiam Wojtek.
 21. No to pozostaje tylko skonfrontowanie z innym sprzętem albo uwierzyć na słowo.
 22. Hm..... Obiektyw łudząco przypomina taki, który onegdaj za jakąś horrendalną cenę widziałem na eBayu. I tamten wystawiony był jako Antares. Sama możliwość kolimacji mocno odróżnia go od chińskiego masowego odpowiednika. Obrazy daje naprawdę fajne. Myślę, że 100% pewności da tylko osobista konfrontacja tego sprzętu z jakimś innym Achro o podobnych parametrach. Pozdrawiam.
 23. Muszę się wtrącić (mam złamana nogę siedzę w domu i się nudzę). Miałem okazję patrzeć przez ten achromat i potwierdzam, że daje bardzo ładne obrazy. Jest to achro, więc aberracja chromatyczna oczywiście jest dostrzegalna ale tak od 100x. I jest taka powiedziałbym "nienachalna". Na powiększeniach do 50x bajka. Przy powiększeniach rzędu 230x zaobserwowałem lekką degradację obrazu (delikatne rozmycie detalu i lekka utrata ostrości). No i trzeba podkreślić niesamowitą jakość wykonania. ATM'y kolegi Sebsona prześcigają zdecydowanie niejedno fabryczne wykonanie. Precyzja i jakość nieporównywalna z chińską masówką. Najsłabsza cześć całego projektu to fabryczny wyciąg (choć i ten wzorowo przez Sebsona wyregulowany). Pozdrawiam Wojtek.
 24. Hmmmm........jestem przekonany, że takie rysy nie mają wpływu na jakość powierzchni odbijającej. Ich głębokość jest znikoma w porównaniu z grubością blanku. Powstały zapewne w procesie produkcji. Zamiast szarpać się z ekspertyzami i niepotrzebnie wydawać pieniądze, trzeba wziąć dobre okulary i przetestować samemu telpa. Najlepiej na Łysym. Będzie widać czy występują jakieś pojaśnienia tła dla małych powiększeń i czy szczegół jest kontrastowy i ostry dla maksymalnych powerów. A najlepiej by było porównać obrazy z inną 10-tką. Jeżeli będzie lipa, to wtedy nękać sprzedającego. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.