Jump to content

MateuszŁ

Społeczność Astropolis
 • Posts

  75
 • Joined

 • Last visited

About MateuszŁ

 • Birthday 07/13/1990

Kontakt

 • Strona WWW
  Brak
 • Facebook / Messenger
  Brak
 • Skype
  Brak
 • Instagram
  Brak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Jarosław
 • Zainteresowania
  Elektronika
 • Sprzęt astronomiczny
  TPL GIANT 20x80
  Delta Forest II 8x42

Recent Profile Visitors

1072 profile views

MateuszŁ's Achievements

36

Reputation

 1. Może udostępnisz wyniki tych pomiarów, jeśli właściciele filtrów się zgodzą.
 2. Wygląda to na jakiś obiektyw projektora filmowego albo rzutnika. A kręcąc tym widać jakaś przysłonę w środku? przestawiające się soczewki?
 3. Na płycie przy złączu baterii jest główny fuse. Ogólnie bez wiedzy i sprzętu nie ma co do tego podchodzić bo może być gorzej.
 4. Wszystkie śrubki które trzymają matrycę i płytę główną mają być skręcone łącznie z blachą ekranująca, przez otwory w płycie na śruby są punkty masowe one muszą łączyć się resztą komponentów.
 5. Ale przewody są na swoim miejscu? połączone na płycie na swoje miejsce? Obejrzyj pod luba wszystkie gniazda i taśmy flex czy nie mają przetarć złamań czy od gniazdem nie ma paprochów mają być wsunięte w gniazdo do końca i równo. Polecam rozładowywać żarówka. Radzę nie dotykać, wrażenia niczym pierwsze spojrzenie w teleskop.
 6. Kondensator flash był rozładowany? Zdjąłeś płytę główną później matrycę czy co jeszcze? Bateria była wyjęta w trakcie rozbiórki? Przewody wlutowane na swoje miejsce?
 7. Chłopaki, jest, po długim namyśle kupiłem DO Forest II 8x42 dziś przyszła, jest na moje wymagania jest to co chciałem, ogromne pole widzenia, mała poręczna. Możliwości optyczne dla mnie doskonałe. Dzięki chłopaki za pomoc.
 8. Przecież to jest zupełnie nie opłacalne.
 9. Jakie macie napięcie sieci? Albo inaczej jakie napięcie sieci w okolicach gdzie fotowoltaika jest w co drugim domu?
 10. Dlatego wykresy takich filtrów trzeba udostępniać w internecie w coraz szerszy sposób. Aż w końcu dojdzie to do producenta, jednego drugiego itd.. tylko że przed tym długa droga i do tego mają duże pole do popisu. Skoro producent zapewnia że transmisja jest na poziomie >95% to taki produkt powinien otrzymać klient, no ale tak jak piszesz, kto to będzie mierzył, nawet jeśli znajdzie się klient który ma dowód że jego filtr jest bublem to o ile warto, będzie się ubiegał o zwrot pieniędzy albo wymianę na nowy a wadliwy filtr producent sprzeda dalej aż trafi na jelenia i interes się kreci. A co z resztą? nie świadoma. Uważam że to celowe działanie i zmowa.
 11. Ktoś zarejestrował przelot modułu Nauka ISS wczoraj nad Polską?

  1. ekolog

   ekolog

   Przynajmniej okiem to tak =>

    

    

   Siema

    

  2. flamezz

   flamezz

   mi sie udalo :)

   ZARYA NAUKA 1 final.jpg

  3. MateuszŁ

   MateuszŁ

   Elegancko! Niby kropka ale wyobraźnia widzi inaczej. Brawo!

 12. Wracam do tematu po paru dniach przerwy, nawalił samochód i zaplanowany wydatek poszedł na niezaplanowany. W pierwszym poście wkradł się błąd szukam lornetki z układem dachowym dlatego podałem dwa modele, deltę i levenhuka, porro też biorę pod uwagę ale konstrukcja dachowa wydaje się dla mnie być bardziej mobilna i poręczna. Co będę obserwował: przyrodę głównie nawet z bardzo bliska od 2-3m, ptaki, dzikie zwierzęta, (mieszkam na wsi) blisko rejonów leśnych i nieużytków oraz do turystyki, górskie wyprawy, szlaki turystyczne. Jarek, dzięki bardzo za pomocny post, do obserwacji w nocne niebo mam TPL 20x80 dużą lornetką błądzę po gwiazdach zanim wyceluje w obiekt, dlatego czasem odczuwam braki, mała lornetka jako szukacz jest brana pod uwagę. Ale to wydatek na później TPL czasem ze mną jeździ na wycieczki sprawdza się przy obserwacjach z punktów widokowych, wzniesień, obserwacji samolotów no ale tak jak mówię brakuje mi czegoś pod "ręką". Wszystkie wymienione przez was lornetki przejrzałem w internecie i także biorę pod uwagę. Reasumując jak napisał Jarek jedna lornetka do obserwacji w dzień a druga w noc tyle że jedna dach druga porro.
 13. Spróbuj tak: ręcznie oddalaj okular od wyciągu trzymaj okular centralnie w osi optycznej oddalając go i obserwuj czy obraz się poprawia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.