Jump to content

Pustułka

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About Pustułka

 • Rank
  Alderamin
 1. Materia jest zamienna z energią (ubytek masy), i przestrzenią (fale grawitacyjne) jak również z czasem (dylatacja czasu). Energia również może wpływać na czas (względne spowolnienie jego upływu przy dużej prędkości). Podczas wielkiego wybuchu te cztery wartości miału powstać jednocześnie. Czy może to oznaczać że materia, energia, przestrzeń i czas są zamienne? Jeżeli tak to dlaczego nie ma "ubytku masy"(lub innego zjawiska wskazującego na zamienność) w pobliżu dużych obiektów które w znaczny sposób zaginają przestrzeń?
 2. Przyjmując tę teorię odpowiednio duży żelazny krążek znajdujący się w odpowiednio dużym kartonowym pudełku po jakimś czasie rozsadziłby je ponieważ ze względu na swoją masę szybciej niż ono zwiększałby swój rozmiar. Mam nadzieję że dobrze zrozumiałam.
 3. Witam Jeżeli znacie jakieś ciekawe książki, filmy, strony, ... ogólnie źródła wiedzy na temat astronomii, kosmologi, albo po prostu ciekawe naukowe publikacje, podzielcie się nimi tutaj. Jeśli o mnie chodzi dość głośny krótka historia czasu Stephen Hawkinga wyjaśniła (a raczej wyjaśnia, jestem w trakcie lektury) mi wiele teorii i mechanizmów funkcjonowania wszechświata. Innym tytułem wartym polecenia jest "Tlen" Napisany przez Nicka lane przez pryzmat znaczenia tej cząsteczki autor opisuje historię ziemi, odkryć naukowych, ewolucji i przede wszystkim przybliża różne teorie dotyczące p
 4. Już wiem na czym polegał błąd, źle rozumiałam naturę pola, sądziłam że "Zepchnie" ono cząsteczki do rogu a nie uwzględniłam tego że ich ruch zostanie wyłącznie zakrzywiony. Poza tym, jak wspomniał ekolog, zawsze coś się przeciśnie. Dziękuję za wyjaśnienie. Poczytam jeszcze o cząstkach wirtualnych.
 5. Dziękuję za odpowiedź, teraz rozumiem w czym problem. A gdyby tak do pojemnika wypełnionego cieczą posiadającą właściwości magnetyczne włożyć pojemnik (powiedzmy żelazny) wypełniony tą samą substancją i powstały układ przybliżyć czegoś generującego silne pole magnetyczne? W obu zbiornikach ciecz spręży się nieco pozostawiając miejsce próżni. Z tym że do zewnętrznego pojemnika przenikałoby powietrze a wewnętrznego otoczonego płynem tylko cząstki cieczy które byłyby błyskawicznie ściskane. Czy w takiej sytuacji uzyskalibyśmy próżnię materialną?
 6. Udało mi się znaleźć informację jakie najniższe podciśnienie (próżnię materialną) osiągnięto. Jednak nigdzie nie mogę znaleźć informacji co stanowi utrudnienie dla uzyskania tego stanu. Domyślam się że chodzi o cząsteczki których nie da się "odpompować" i te które odrywają się od ścianek pojemnika, czy jest tak w istocie? Czy problem leży w innym miejscu? (mam nadzieje że zbytnio nie odeszłam od tematu)
 7. Bardzo dziękuję uczynnemu wikipedyście myślę że obecną definicję można uznać za prawidłową. Jeżeli chodzi i mikrograwitację i nieważkość uważam że różnica między nimi jest taka: o ile mikrograwitacja występuje w (ogólnie pojętym) pobliżu obiektów o tyle nieważkość(całkowita) dotyczyłaby miejsca w którym grawitacja nie występuje, chociaż nie wiem czy w całym wszechświecie takowe się znajduje.
 8. Bardzo dziękuję za odpowiedzi, szczerze mówiąc nie spodziewałam się że pojawią się tak prędko po rozpoczęciu tematu, teraz wiem że zjawiska o które pytałam to siły pływowe i mikrograwitacja. Czy w takim razie istniałaby możliwość uwzględnienia w polskiej wersji definicji zdania takiego jak to "Nieważkość nie jest wykluczana przez wystąpienie mikrograwitacji"? Czy zdanie to można uznać za poprawne?
 9. Witam Poniższe pytanie nurtuje mnie już od pewnego czasu. Nieważkość – stan, w którym działające na układ ciał siły zewnętrzne nie wywołują wzajemnych ciśnień (nacisków) części układu na siebie, a wewnętrzne oddziaływania grawitacyjne są pomijalne. […] W szczególności nieważkość występuje, gdy na ciało działa tylko siła grawitacji. Źródło: Wikipedia Czy grawitacja może wywołać nacisk wewnątrz układu? Na poniższym rysunku symbolicznie została przedstawiona ziemia i lina która w czasie 0 jest prosta. Po upływie dowolnego czasu lina zacznie wyginać się w jej kierunku, ponieważ gra
 10. Witam, po długiej wędrówce po internecie ostatecznie udało mi się znaleźć wszechstronne forum astronomiczne. Pozdrawiam wszystkich bywalców.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.