Jump to content

lolak89

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  214
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

110 Good

About lolak89

 • Rank
  Antares

Recent Profile Visitors

2,502 profile views
 1. Toż chyba logiczne że panienki a jak zostawi na noc to i gwiazdy przy okazji.
 2. No już może nie popadajmy w paranoję, że braknie seeingu dla 15 cm lustra pomnóż zdolność rozdzielczą tego lustra razy dwa, może dwa i pół i masz 130-150x co jest idealne do planet na to lustro i na większość nocy. 250x to można na Księżycu, on wybacza wiele w przeciwieństwie do planet. Swoją drogą kiedy się spotkamy koło Stoczka Łukowskiego, strasznie mnie ciekawi ta setka.
 3. Trafiają się za 600 synty 6. Trzeba być cierpliwym.
 4. Dobson 6 lepszy ale jeśli koniecznie refraktor to w tej cenie lepszego nie kupisz do planet i księżyca. Mówię o tym używanym
 5. To pokaż mi za 300 zł lepszy refraktor z lepszym montażem Miałem, rozkolimowany fabrycznie, że szok. Cela zalana klejem bez możliwości kolimacji, trzeba by chyba było grzebać wśród całego konteneru żeby trafić na normalny egzemplarz bądź ewentualnie samemu rozbierać i składać jak to świadomie zrobił użytkownik co ode mnie go kupił. Montaż można wymienić w tym 90/900, cenę można negocjować ze względu właśnie na montaż ale co lepszego do Księżyca z refraktorów w tej cenie?
 6. Tutaj jest tani 90/900. Budżetu jeszcze starczy na kilka okularów i normalną kątówkę. Na początek SW WA 20 mm i SW WA 9 mm. Może wersja 6 mm jeszcze by się przydała do większego poweru ale to tylko na Księżycu. Do planet ten 9 mm będzie odpowiedni do tej soczewki. Okularów i kątówki szukaj na giełdach, kupisz sporo taniej.
 7. Było zacnie, fajni ludzie, było z kim sobie pożartować i popatrzeć w niebo. Sporo testów konfiguracji okularów z bino i mono. Obiekty to raczej klasyki nieba ale i tak był to miło spędzony czas, miałem okazję popatrzeć pierwszy raz przez MakNewtona czy Syntę 8 cali, podotykałem Luminosów, bardzo fajne szkła. Niebo było.... różne, miejscami czyste i klarowne by po drugiej stronie nieba mydlić jakimś pyłkiem. Podsumowując szkoda, że Cię nie było Posiedzieliśmy chyba do 4:00 ale ja już padałem na pysk od 3:00, na dodatek stare mapy w telefonie wyprowadziły mnie pole w drodze powrotnej gdzie zamiast 35 minut drogi jechałem prawie godzinę Pozdrawiam wszystkich obecnych na minizlocie.
 8. Miejscowka jest wyżej podlinkowana. Karol nie zapomnij filtrów, nad ranem już Veil wysoko
 9. MN190? To ja chętnie popatrzę. Wezmę bino i swoje achro. Szkoda że Marcin nie może, ostatnio ogarnelismy do jego Newtona 20" fajne bino z power switchem, świetna zabawka innym razem popatrzymy.
 10. Sprawdzę na kompie później dokładne miejsce ja też mogę być na 23 czy 24:00. Zadzwonię do kolegi i się dowiem czy preferuje wyjazd.
 11. Akurat to nie ten Stoczek ale niebo pewnie to samo https://www.lightpollutionmap.info/#zoom=14&lat=6801308&lon=2458865&layers=B0FFFFTFFFF Mniej więcej gdzieś tu jest to miejsce.
 12. W Warszawie to bym popełnił obserwacyjne seppuku Nie no, ja na tą miejscówkę mam ze 30 km pięknymi leśno-wioskowymi dziurawymi drogami. W sumie może zagadam do kolegi z Taurusem 20" to bym się z nim zabrał jakoś tylko, że pewnie na 24:00 bylibyśmy na miejscu jak zwykle. Kto konkretnie deklaruje chęć wypadu?
 13. Hej, koło Stoczka jest wg lightpollutionmap 21,65. W tamtej miejscówce co ostatnio było fajnie, horyzont czysty, LP niewielkie. Może i ja bym dzisiaj mógł, jeszcze się zastanowię bo mam problemy z autem i nie wiem czy zaryzykuję jazdę w nocy półsprawnym autem Meteo pokazuje fajną noc, dodatkowo ma być dobry seeing, ciekawe czy się sprawdzi, najwyżej jak mi strach nie pozwoli to wystawię tubę na rano na Jowisza.
 14. Do mnie dziś dotarły koszulki z czymś fajnym do czytania
 15. 18 mm - w trakcie realizacji
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.