Skocz do zawartości

lolak89

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  116
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

70 Neutral

O lolak89

 • Tytuł
  Regulus

Ostatnie wizyty

1644 wyświetleń profilu
 1. Niebywałe

  Maska samochodu po kilku dniach od ręcznego woskowania, cała w pyle. Seeing faktycznie tragedia, trudno, poczekamy na lepszą pogodę (jak zwykle zresztą) Też czekam na burzę..
 2. Niebywałe

  Dokładnie masz rację, Moja luba już się wkurza bo codziennie wyciągam sprzęt na balkon i siedzę jak oszalały, słyszę tylko żebym dał spokój, przecież zaraz mam ten zlot. Z astro trochę jak z jedzeniem, nie naoglądasz się na zapas ale i tak próbujesz Ostatnio spóźniam się codziennie 15 minut do roboty bo śpię po 3 godziny. Ale w nocy to czas goni jak szalony, tu zmienisz okular, zmienisz obiekt, chwilę popatrzysz i już nie ma godziny i tylko odliczam w myślach ile mi zostało snu do tej 5:40 rano. Karol, M13 nie oglądam bo nie mam jej z balkonu ale M5 jest podobna i wygląda mega. Zapodamy kiedyś u Ciebie w 14" bądź u Marcina w 20" jakąś kulkę w bino to zwolnisz się z roboty i pojedziesz dla siebie po nasadkę do sklepu Szok i degrengolada co daje patrzenie obuoczne.
 3. Jowisz 2018

  Taki sam miałem tej nocy w wizualu w maku 150, tylko bieguny mniej wyraźny kolor, szczególnie ten północny, południowy delikatnie subtelniejszy. Bardzo ładne zdjęcie, można podawać jako przykład co widać naprawdę w okularze:)
 4. Niebywałe

  Ja wczoraj zacząłem od Łysego a dziś po 2:00 skończyłem z Jowiszem. Zasięg 5.5 mag gołym okiem w Pannie około 2:00. Jowisz pływał delikatnie i czasami jakoś tak "mrowił" się obraz. Generalnie widoczność planet nie za dobra ale DSY pewnie byłyby fajne z dużego lustra także nie narzekam na pogodę:) Edit: może nawet trochę bliżej 5.8 mag jak teraz patrzę w Stellarium na gwiazdy które widziałem.
 5. Niebywałe

  Wystarczy zrobić "Tfu tfu na psa urok"........ Ale nie na mojego
 6. Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?

  Już zaczynam szukać używki nano reef:) Zestaw do astro mam chyba docelowy, ewentualnie parkę 30-32 mm plossli i to tyle, także może czas zacząć zbierać na solniczkę.
 7. Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?

  Planowałem ruszyć z NanoReef 30l z kaskadą i cotygodniową podmianą dużej ilości wody, żeby utrzymać dobre warunki w tej kostce ale trochę się bałem:) rzekomo małe ciężko utrzymać stabilnie a duże to już "duży koszt", choć z drugiej strony do małego też trzeba kupić filtr RODI itd. i wyjdzie też około 1000 zł:) Wrzuć jak będziesz miał czas co tam u jeżowca słychać i jak się miewa arrow crab:) Ten to jest straszny.
 8. Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?

  No to czekam na aktualizacje. Właśnie najbardziej liczyłem na jeżowca;) są to tak kosmiczne zwierzęta, że to się w głowie nie mieści. Swego czasu byłem bardzo napalony na solniczkę ale stanęło tylko na wciąganiu wiedzy z nano-reefu, z ograniczonym budżetem poszedłem jednak w stronę astro ale kto wie. Może niedługo i u mnie zagości mała solniczka ale z tego co wiem żeby własnie mieć jeżowca trzeba mieć spory litraż:) A to koszta, koszta i jeszcze więcej wiedzy. Edit: Szkoda, że mangrowiec się nie przyjął. Pierwszy raz widziałem taką koncepcję zrobić sobie las namorzynowy w sypialni:)
 9. Jakie macie hobby/zainteresowania oprócz astro?

  Poproszę o więcej zdjęć albo linka do swojej galerii na nano-reefie. Pierwsze zdjęcie mega:)
 10. Astrosprzęt z Ekranu

  Posrebrzyli moją kątówkę, bino i kozaczą
 11. Astrosprzęt z Ekranu

  Rolnik Szuka Żony Sezon 3 / Odcinek 8. Kiedyś oglądałem powtórkę tego odcinka i mi się rzuciło w oczy. Może ktoś rozpozna sprzęt?:) Nic nie zobaczyli bo podobno "pogoda", choć wcześniej widać czysty Księżyc w pięknej kwadrze. Jak zobaczyłem Barlow Lens 3x w wyciągu podejrzewam raczej, że nie wiedza co robią i grają dobrą minę do złej gry:)
 12. Jakby się zwolnił bresser to chętnie wezmę. Mam takiego samego ale jest to sprzęt ojca i mógłbym mu ją zwrócić:) również była strasznie rozkolimowana ale dałem sobie z tym radę.
 13. Osobiście uważam, że dla dobra naszego jak i naszych rodzin powinna to być ostatnia dekonwulsja tego obszaru Księżyca. A obywatela HAMAL powinno się przykładnie ukarać za rozpoczęcie tego dekonwulsyjnego piekła i narażenie ojczyzny na niebezpieczeństwo tak, żeby nikt nie poszedł w jego ślady.
 14. Blokowanie osób

  Nie wiem co to za screen:) Nie bardzo rozumiem. To czyjaś lista ignorowanych osób?
×