Jump to content

HAMAL

Społeczność Astropolis
 • Posts

  10850
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  28

Everything posted by HAMAL

 1. A na marginesie Zabrzmi pompatycznie, ale tak jest. Zorientowałem się ostatnio, iż istnieje w procesie kolimacji jeden przeoczony rygor, ukryty, a tak kluczowy, że od jego uwzględnienia zależy prawidłowość całego procesu. Co ciekawe, wiele wpisów na Forum w wątkach z dziedziny wykazuje, że ludzie nie zdają sobie sprawy z jego istnienia. Mało… prawie wszystkie opisy kolimacji np TU albo TU w ogóle o nim nie wspominają a inne poważne tutoriale często wręcz zaleceniami swoimi torpedują jego prawidłowe uwzględnienie. O czym mowa? No właśnie, czy Forum którego, że tak nazwę właściciel, tak traktuje wartościowego usera, zasługuje na to, aby kolejny raz wzbogacać je swoją ciężką pracą?
 2. Takie czasy, że człek po zakupie sprzętu musi samodzielnie nadać mu użytkową sprawność
 3. Pojawiła się odpowiedź po napisaniu posta miałem rację prawie nie dałem się zwieść
 4. To pod każdym zdjęciem powinno być napisane czym i link do opisu modyfikacji ku chwale Autora i Modyfikatora
 5. Przypadek gdy zgłosili się sami powinien liczyć się poczwórnie
 6. Na brak możliwości cytowania tylko na taką beznadziejną odpowiedź można liczyć ? Jeszcze zrobi mi się przykro i zażądam usunięcia całego mojego dorobku
 7. Patrząc po pracach, jest tam wielu wybitnych autorów, więc.. ja przyjąłem opcję hubrydową zwłaszcza, że trofea nigdy mnie nie interesowały, ale warto swoją obecność zasygnalizować. Konto darmowe do 10 szt, tylko te najlepsze fotki, z czasem stare będę usuwał i dodawał nowe Twoje prace też są warte pokazania tam.
 8. Świetny, ale zapiernicza da się dla porównania majestatycznie tyci woniej ?
 9. Gwiazdy i gwiazdy i gwiazdy, jakieś takieś monotonne ani jednej mgławicy w kadrze Żarty, żarty fajnie wyszło Faktycznie niezły wymiesz niebiesko-żółtych, dobry tester.
 10. Ogromna skala, czym Ty to robisz? Jest potencjał
 11. Fajne kolory, fajna dynamika, ta mgławiczka SII w pyle wymiata
 12. Oficjalnie z FAQ Jak wybierany jest obraz dnia? Zespół 52 wolontariuszy przechodzi trzyetapowy proces: 30 „zgłaszających” proponuje obrazy do IOTD; 15 „recenzentów” przenosi niektórych z nich do następnego etapu; wreszcie każdy z 7 jurorów może wybrać obraz z puli finalistów jako IOTD. W systemie obowiązują ograniczenia w celu uniknięcia nadużyć i monopolu. Tylko użytkownicy z subskrypcją Lite, Premium lub Ultimate kwalifikują się do konkursów IOTD i Top Picks. W jaki sposób są wybierane najlepsze propozycje? Najpopularniejsze typy to obrazy, które znajdują się w kolejce wyboru Obraz dnia (patrz poprzednie pytanie). Zostały przesłane przez zgłaszających, a recenzenci przenieśli je do ostatniego kroku. Jednak nie stały się Obrazem Dnia. Jeśli najlepszy wybór nie stanie się obrazem dnia w oknie wyboru, zachowa status najlepszego wyboru na czas nieokreślony. Jeśli zostanie promowany do kategorii Obraz dnia, zostanie również usunięty z listy Najpopularniejsze. W praktyce Założyłem tam na próbę bezpłatne konto i stwierdzam co następuje - płatny portal dla potrzebujących periodycznego uznania trofeoholików. Dobry Business plan to podstawa. W obliczu nieprzewidywalnego APOD-a stworzyć płatną platformę dla grupy gotowej wydać pieniądze za możliwość nieustannego trofeolizowania się, następnie ich rękoma na zewnątrz ugruntować pozycję i zdobywać nowych pożądających tegoż prestiżu adeptów. W rozdaniach nagród udział biorą tylko płatne konta. Towarzystwo wzajemnej adoracji lajkuje sobie wzajemnie często za zasługi a nie z uwagi na jakość zdjęcia, mamy więc (jak wszędzie) bardzo dobre zdjęcia bez wyróżnień i słabe z trofeami za zasługi ogólne autora i w trybie lajki za lajki. Nie wystarczy założyć konto i wrzucać świetne zdjęcia, trzeba mozolnie łechcąc lajkami i wpisami zdobyć grupę adoratorów, wtedy już można nawet średnimi pracami zgarniać nagrody. To tyle. Szkoda tylko, że znowu to nie ma nic wspólnego z niezależnym autentycznym promowaniem najlepszych.
 13. Już chyba lepszy APOD który nie ma żadnych zasad i każdy ma szansę niż grupa nabijaczy wzajemnej adoracji Astrobin
 14. Ciekawe jak długo biorą udział w selekcji chwile, czy na stałe są w pakiecie
 15. Wyciągnięte na maxa maxymalnego ale fajne zróżnicowane kolorystycznie i obiektowo, mi się podoba
 16. Ponoć w czasie pogodnych nocek partnerki mają większą ochotę na sex, ale do dziś nie wiadomo, czy większy pociąg jest zwiastunem pogody czy następstwem
 17. O Panie, tam się przebić nie jest łatwo
 18. Cudownie się zwiedza
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.