Jump to content

grogmir

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  77
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

215 Good

About grogmir

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 01/04/1991

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków

Recent Profile Visitors

1483 profile views
 1. Zdjęcia bardziej dokumentacyjne niż artystyczne - ale dzięki koledze @Krakus i jego namiarom na rzekę Drwinę, już za pierwszą wizytą (po ok. 5-10 minutach, i to w skwarnych godzinach południowych) dojrzałem.... pierwszego w życiu bączka! Jak to szybko lata, ledwo jedno zdjęcie wyszło nie całkiem rozmyte.... A na deser - kokoszka.
 2. Jestem właśnie po pierwszej wycieczce na Podlasie... w całym życiu tylu bocianów nie widziałem! Młode praktycznie w każdym gnieździe, aż miło popatrzeć. Załapał się też koziołek w rzepaku i mój pierwszy (!) zaobserwowany żuraw - nieważne, że daleko i z samochodu, więc słabiutka jakość - jarałem się jak dziecko.
 3. Każda pliszka swój ogonek chwali...
 4. Foto Dzięki Marek! Piękne zdjęcie. Myślałem właśnie o Kopcu Piłsudskiego, mając w pamięci Twoje zdjęcia z forum.
 5. Pytanie do Krakusów - czy myślicie, że w związku z zaciemnieniem jest szansa skądś w mieście złapać (nawet ledwo widoczną) Drogę Mleczną, np. z Kopca Krakusa albo dostrzegalni na Kozłówku? Niestety nie mam samochodu, a nie chciałbym przegapić kwietniowego nowiu...
 6. 3 planety i Księżyc listopad 2016, Gran Canaria
 7. Młody, "łódkowy" Księżyc i Wenus nad dachami kompleksu świątynnego Wat Pho w Bangkoku - styczęń 2020.
 8. Przed eksplozją epidemii udało mi się w ostatniej chwili polecieć do Tajlandii - oto niektóre z przyrodniczych trofeów z 5-dniowego pobytu na przeuroczej Koh Phayam: Dzioborożec białobrzuchy Kanie bramińskie Kormoran skromny i czapla czarnonoga Czapla czczona Łowczyk obrożny Kleszczak azjatycki
 9. Kaukaz widoczny z góry Mtacminda w Tbilisi (ok. 150 km).
 10. Na godzinę przed Słońcem wzeszedł Księżyc, doświetlając jaśniejący już horyzont. Drugim źródłem światła, otoczonym mroczną gęstwiną karpackiej puszczy, jest Muczne - jedna z ostatnich zamieszkałych osad południowo-wschodniego krańca Polski, zwanego bieszczadzkim workiem.
 11. W Bieszczadach nawet białe noce są dosyć ciemne. Muczne, 29 czerwca 2019.
 12. Zainteresowałem się ostatnio ornitologią i fotografią ptaków, oto pierwsze strzały (jeżeli pomyliłem się w opisie, to proszę o skorygowanie): Świstunka leśna (Rhadina sibilatrix) Sierpówka (Streptopelia decaocto) Trzciniak (Acrocephalus arundinaceus) Mazurki (Passer montanus)
 13. Dzięki, obniżyłem temperaturę i faktycznie chyba wygląda lepiej - zedytowałem pierwszy post.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.