Jump to content

Allano

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  103
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

323 Good

2 Followers

About Allano

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 01/31/1998

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.youtube.com/user/SuperQsaw

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Bydgoszcz
 • Zainteresowania
  Medycyna i astrofotografia
 • Sprzęt astronomiczny
  Do czasu zakończenia studiów medycznych - brak.

Recent Profile Visitors

1940 profile views
 1. Wersja niebieska (ta z dołu) wygląda najbardziej naturalnie i poprawnie, ale jak chcesz zachwycić przeciętnego człowieka to w mojej opinii fiolet jest dużo bardziej efektywny.
 2. Dość nietypowa barwa M27 jak na fotografię Canonowską. Mgławica trochę wchodzi w zieleń, a z mojego doświadczenia wynika, że jest to rzadkie zjawisko występujące przy wykonywaniu zdjęcia 2000XCMem itp. Może warto podkręcić niebieski?
 3. Wspaniała paleta barw, gratuluję znakomitego zdjęcia!
 4. Tym odcinkiem kończę serię podsumowania Photoshopa dla początkujących Na koniec serii omawiam obróbkę barwy gwiazd. W związku z tym odcinkiem za tydzień pojawi się jeszcze jeden odcinek omawiający obróbkę pokazanego zdjęcia M51 w wersji "Krok po kroku" bez komentarza. Możliwe, że jeszcze za tydzień przypomnę o pojawieniu się tego odcinka. W przyszłości planuję nakręcenie odcinków w osobnej serii PS o tematyce bardziej specjalistycznej. Niestety, ze względu ma ciężki rok akademicki, najprawdopodobniej nie znajdę na to czasu jeszcze do najbliższych wakacji (optymistycznie patrząc znowu gdzieś w okolicy września), ale będę czekał na Wasze sugestie jakie tematy mam jeszcze poruszyć. Możecie zostawić propozycje w tym temacie, przynajmniej będę wiedział gdzie tego szukać za rok. Pozdrowienia i powodzenia! Dziękuję za zainteresowanie i feedback. PS jeśli moderatorzy ( @Adam_Jesion ?) uznają to za stosowne to można ten temat przypiąć w odpowiednim dziale, żeby w przyszłości ludzie z łatwością mogli znaleźć poradniki z PS
 5. Przedostatni odcinek serii dla początkujących omawiający w sposób ogólny balans kolorów tła i obiektu. Czystego nieba!
 6. Wreszcie znalazłem chwilę, żeby przypomnieć o publikacji dzisiejszego nowego odcinka na temat wyostrzania w skali mikro i makro. Wszystkich zainteresowanych kieruję tutaj: Czystego nieba!
 7. Jeżeli to Twoje pierwsze podejście do astrofotografii i jeszcze nie kupowałeś PS to radziłbym rozważyć, czy nie warto od początku kupić i uczyć się PixInsight. Program okazuje się być wygodniejszy dla wielu osób i co raz bardziej powszechny wśród astrofotografów. Jakbyś miał jakieś pytania to pisz PW.
 8. Cześć wszystkim, nadszedł czas na siódmy odcinek z serii. Powoli zbliżamy się do końca, a tematem dzisiejszego odcinka jest zaznaczanie gwiazd i odszumianie zdjęcia metodą manualną (bez astronomy tools). Pozdrowienia
 9. Cześć wszystkim, jak co tydzień dodaję przypominajkę o nowym odcinku W tym odcinku omawiam proces szybkiego odszumiania z dodatkiem Astronomy Tools. Pozdrowienia
 10. Zostawię tylko przypominajkę o nowym odcinku (#5) Poruszam tu kwestię masek, które staram się chociaż w minimalnym skrócie omówić. Praktyczne użycie będzie bardziej widoczne w przyszłych odcinkach, a szczególnie na filmach step by step.
 11. Właśnie skończyłem po 5h nagrywać i składać filmik z obróbki krok po kroku w moim wykonaniu, ale brakuje mi czasu, żeby dokładnie obejrzeć czy nie ma żadnych "pustych momentów", bezsensownych scen zastanawiania, które tylko zjadają czas etc. Może jest ktoś chętny do zobaczenia go przedpremierowo i pomocy mi w poszukiwaniu ewentualnych błędów? Taka osoba musiałaby go obejrzeć od początku do końca, a trwa około 40min Jeśli znajdzie się chętny to prosiłbym o wiadomość na PW, wyślę link.
 12. Poniedziałek 23 października, więc nadszedł czas na część 4. Dzisiaj poruszam temat kadrowania zdjęcia i wykonywania sztucznego flata ("fake flat").
 13. Przyjemność po mojej stronie Tutoriale do Maxima znajdziesz na kanale YT @jolo https://www.youtube.com/channel/UCEOhWpckpcBBEjmlZLunpYg Jolo w ww. filmach precyzyjnie omawia każdą kwestię, więc nie widziałem sensu nagrywania tego w moim wykonaniu.
 14. Jasne, taki odcinek dodam na koniec serii. Najprawdopodobniej jednocześnie z odcinkiem 10. Teraz żyję trochę pomiędzy deadline'ami, dlatego nie jest to pewna informacja, ale zrobię wszystko by się wyrobić ~~ Cieszę się bardzo że tutoriale przydają/przydały się niektórym osobom i dziękuję wszystkim za feedback.
 15. Tak jakoś wyszło Jak kręciłem to w ciągłości to czasami bardzo ciężko było wyczuć co się zmieści w 10-15min.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.