Jump to content

Kunzite

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  149
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

171 Good

About Kunzite

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 08/02/1978

Kontakt

 • Strona WWW
  http://swiatniki.wordpress.com

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  małopolska
 • Sprzęt astronomiczny
  GSO Dobson 8" DeLuxe 203/1200 M-CRF na platformie paralaktycznej, Touptek GPCMOS02000KPA

Recent Profile Visitors

1,534 profile views
 1. Astroarturze, nie rozpraszaj i nie gorączkuj się tak tą kwestią z laserowym kolimatorem. Z relacji dziesiątków użytkowników takich kolimatorowych wyszło zgodność, że ten instrument nie gwarantuje dobrej kolimacji. I tyle. To, że nie gwarantuje to nie znaczy, że taka poprawna kolimacja nie jest możliwa, ale właśnie ze względu na tą niepewność, ten sprzęt nie jest polecany. Skoro test gwiazdowy daje u Ciebie zadowalające wyniki to nie jest to problem z kolimacją, przynajmniej nie na taką skalę. Tym bardziej skoro ładnie rozbijasz gromady kuliste. Koledzy dali porady i wskazówki więc nic tylko czekać cierpliwie na wysokiego Jowisza i testować wskazane metody obserwacji tudzież dodatkowe kontrastowe filtry.
 2. Hej. Mam takie pytanie do znawców różnych programów do stackowania - czy jakiś program radzi sobie w zadowalający sposób, odrzucając samemu klatki ruszone z pojechanymi gwiazdami? Ze względu na sprzęt robie sporo krótkoczasowych zdjęć, ale mam sporo do odrzucenia i pytanie, czy muszę to robić ręcznie, czy też programy wspomagają ten proces. Używałem dotychczas tylko DSS - on pokazywał quality zdjęć po przejechaniu jednego stackowania. Trochę to pomaga, ale nie wiem, czy można zadać tam od jakiego quality ma brać zdjęcia (tak jak np w autostakkercie)
 3. Nie pisałem tego tak szczególnie do Ciebie, tylko ogólna moja obserwacja w związku z podsycaniem tego typu zachować. Życzę wytrwałości, bo im większa tuba tym potrzebna większa wytrwałość. A o zapale to można pogadać za 5 lat, a nie dzień po zamówieniu teleskopu. A zapał zawsze mija tylko albo przeradza się w hobby albo szuka się czegoś nowego. Bawię się już w te klocki trochę czasu, a obecnie używam głównie dobsona, z czego dla mnie stał się on w użytkowalny na miarę moich potrzeb jak mocno ten zestaw przerobiłem. Więc mogę Ci jedynie odpowiedzieć, że z własnego doświadczenia.
 4. Im większy zapał tym łatwiej o słomiany zapał. Myślicie że jak kupi się większy to zawsze lepiej? Trudniej operować, znalezienie obiektów DS trudniejsze, wkurzające popychanie dobsona gdy brak napędu. No i chęć wynoszenia tego ciężaru też z czasem jakoś spada. 100% zgody z Bellą - trzeba mierzyć siły na zamiary i wycisnąć ile można ze sprzętu. A jak się jeszcze nie poznało sprzętu, a już mysli o innym którego też się nie widziało to jest to objaw współczesnej gadżetomanii i mody. Może warto usiąść, ochłonąć, wziąć głęboki oddech. Czsem też posłuchać Żony
 5. No ja rozumiem że miał być dziś deszcz meteorów ale czy musiał być od razu z piorunami? Jeśli będę liczył błyski na godzinę to chyba wyjdzie lepiej niż przed rokiem

 6. Witam. Sprzedaję moją pierwszą kamerkę, modelu nie trzeba przedstawiać - przyzwoita i budżetowa kamerka planetarna przerobiona z kamerki internetowej przystosowana do wyciągu 1,25". Jak ktoś nie słyszał to polecam tutoriale o początkach astrofotografii planetarnej i avikowaniu. Kamera, zakupiona na tym forum - dzielnie mi służyła przy fotografowaniu przez newtona i dała nadzieje na dalsze próby. Pozwala avikować z rozdzielczością 1280x720 przy 30 fps. Maksymalny czas naświetlania klatki: 2 s Współpraca z windows xp, 7, 8 i 10 i takimi programami jak choćby SharpCap Do tego w komplecie niezbędny filtr GSO UV/IR Cutoff z gwintem pozwalającym nakręcić kolejny filtr 1,25" Cena 200 zł okolice Krakowa plus ewentualnie wysyłka. Zdjęcie kamerki i przykładowe zdjęcia moje
 7. Co przedstawia? Fajne gwiazdki po prostu. Myślę, że można z tego coś na pewno wycisnąć jeszcze trochę. Jak zapodasz surowy plik na pewno ktoś Ci pokaże co z tego da się i zobaczysz czy i ile trzeba bad tym popracować..
 8. Godz. 23: 30. Pogoda nie najgorsza. Tradycyjne piwko zaćmieniowe też.
 9. Każdy towar sprzedawany w drodze cywilnej podlega rękojmi przez okres 2 lat. Jeśli w opisie przedmiotu nie było nic o wadzie przedmiotu to jak najbardziej podlega zwrot kasy. Nawet jak właściciel nie wiedział że jest zepsuty. Należy jedynie wykazać, że wada nie powstała z winy kupującego. Piszę tak z pamięci, bo ostatnio sporo było w sieci artykułów na temat sprzedaży samochodów i ujawnionych wad w ramach rękojmi. Ludzie wygrywają w sądach zwrot kasy plus odsetki albo za całość jeśli rzecz jest nie zdatna do używania albo za naprawę towaru. Jeśli sprzedający będzie ignorował to pisac pisma. Nie wiem czy samo allegro nie ma też jakiś mechanizmów własnych chroniących kupujących. Trzeba poczytać albo może ktoś się wypowie. radze zachować treść ogłoszenia sprzedarzy bo jest kluczowa.
 10. Przejrzałem sobie przed chwilą zdjęcia zestawu SCT 9.25 + asi120 oraz ED80 + asi120 Księżyca i Jowisza i dla mnie "fajniejsze" są z SCT. Żeby to zrobić to potrzeba jakieś 10 sek w google, ale czekamy jak Meiser porówna i nam pokaże co i jak. Tylko już bez smartfona. Co do dyskusji o filmach i wrażaniach - ta dyskusja toczy się w dziale o sprzęcie, więc minimalne wartości techniczne są jednak wymagane. Choćby po to żeby inni mieli jakieś odniesienie. Bo pewnie niewiele osób miało możliwość oglądania przez ten konkretny egzemplarz SCT Meisera i dlatego wielu dziwi aż taka różnica wrażeń z tuby 230 mm i 80 mm. Ale bywają też osoby które sprzedają mocne sprzęty bo ostrości nie były w stanie ustawić - ot takie negatywne wrażenie, ale to wcale nie oznacza że sprzęt jest badziewny.
 11. Przy 102 mm obiektyw źrenica 1,1 mm, czyli powiększenie 90 x. Obraz może i żyleta tylko ile detali można zobaczyć na takiej małej tarczy? Opisz czy widziałeś jakiś tranzyt Jowisza, może ilość pierścieni Saturna?. Jakieś dane, które pozwolą wymiernie potwierdzić Twoje odczucia. Porównywanie swojego sprzętu do innego, o którym się nie ma pojęcia co za model, jakie okulary jest równie obiektywne co teza postawiona w pierwszym poście.
 12. no to aby się udało i nic tylko trzeba częściej zaglądać i szybciej czytać
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.