Jump to content

klusek1

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About klusek1

 • Rank

 1. Witajcie, całkiem niedawno pisałem post z zapytaniem o teleskop dla osoby niepełnosprawnej ruchowo (wózek), znalazłem coś takiego . Mam kilka pytań: czy okular jest "ruchomy", czyli czy można nim jakoś obracać w dół (załączniku zdjęcie z graficznym opisem), chodzi mi o to, czy tubusem można tak obracać, żeby okular był nisko? Jakie są Wasze wrażenie odnośnie tego teleskopu?
 2. a TO? Można kupić na raty, więc mogę pozwolić sobie na droższy zakup.
 3. Kolego berkut123, Przepraszam Cię, ale nie interesują mnie żadne lornetki. Coś takiego LINK ? Co o tym myślicie?
 4. TU jest ETX z opcją GoTo. Cena 2x taka, ale jest możliwość wziąć na raty. W moim przypadku GoTo będzie dużo bardziej przydatne od jakiegokolwiek montażu na wózku. Uwierzcie mi, że dużo ciężej jest "ustawić" teleskop, niż podjechać tak, żeby "zajrzeć" w okular. Jakieś opinie odnośnie ETX? Może ktoś ma jakieś zdjęcia zrobione przy pomocy tego teleskopu?
 5. Masz mega pomysł zobacz to można kupić na raty
 6. Ja poruszam się na wózku. Kiedyś byłem koordynatorem projektu dla dzieci w domu kultury, dostaliśmy spore dofinansowanie i kupiliśmy coś takiego TELESKOP dla mnie to za duże, za drogie i mało poręczne, ale z dzieciakami robiliśmy zdjęcia i oglądaliśmy niebo. Tyle tylko, że nie mam ochoty płacić tyle kasy za teleskop, którego będę używał rzadko. Obserwacje mam zamiar prowadzić na wsi, więc z zanieczyszczeniem nieba luzik A budżet... max 500 zł.
 7. Witajcie, z racji tego, że jestem osobą "niepełnosprytną" i poruszam się na wózku, potrzebny jest mi niewielki teleskop. Czy ktoś z Was jest w stanie polecić mi jakiś fajny teleskop do obserwacji księżyca, planet (Saturn, Jowisz, Mars), ewentualnie Andromeda? Fajnie by było, gdyby to było coś taniego, może być używany.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.