Jump to content

Sebastian Ś.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

48 Neutral

About Sebastian Ś.

 • Rank
  Alnitak
 • Birthday 01/26/1992

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroseba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice Szczecina

Recent Profile Visitors

463 profile views
 1. To darki Bias to szum odczytu i musisz go usunąć z flatów.
 2. Tak, na masie do folii. Nawet ciepły nie jest. Zdaje sobie sprawę, że to średni pomysł dlatego nie trzymam go z bateriami w środku w razie W Nawiasem tu jest ciekawa historia o tym jak autor budował zasilacz z potencjometrem http://ch00ftech.com/2012/10/02/dimming-el-wire-dreamcatcher/ Myślę, że wywalę potencjometr i dam przetwornice step down na wejście, będę mógł też z 12V zasilać.
 3. Bardzo fajny opis i pro wykonanie. Mam podobne rozwiązanie w tym pudełeczku na baterie który był oryginalnie do folii. Jedyne co mi się zmieściło to potencjometr prezycyjny 1K, więc muszę dla wygody ustawić to w domu. Mogę robić flaty około 1s. Do tego jest folia 10cm x 10cm i plexi mleczne.
 4. Słoń w towarzystwie Uwagi mile widziane. Pełna rozdzielczość tutaj https://www.astrobin.com/0b0nbr/ 1100D mod, CZJ Sonnar 3.5@4.0, 60x90s, ISO 1600, bez kalibracji. Siril, PS CC.
 5. Bardzo fajnie, mega postęp Dziubnij sobie jeszcze trochę balans bo w czerwień wpada. Na szybko tylko lekka zmiana kolorów Twojej wersji:
 6. Właśnie to auto mi się trochę nie podoba, za mocno wyciąga, dlatego wolę ręcznie to zrobić. https://free-astro.org/index.php/Siril:Processing_tutorial https://free-astro.org/index.php?title=Siril:Manual#Manual_page_for_Siril
 7. Tak masz tam w image processing histogram transformation.
 8. Bo w oknie z kanałami masz pewnie zaznaczone "auto stretch" a to jest tylko tryb podglądu. Najlepiej zapisz jako tiff i potem w PSie rozciągnij sobie histogram.
 9. Możesz generować punkty automatyczne, ale możesz też potem na oknie gdzie masz kanały je usuwać(PPM) albo dodawać (LPM) .
 10. Nigdy nie robiłem takich porównań. Robię w Siril bo płatnego Pixa nie mam (jeszcze) a PixLE to staruszek. Z ciekawości porównam w weekend Sirila i PixLE dla tych samych danych wejściowych na kilku zdjęciach i wrzucę. Chyba że ktoś już ma takie porównanie.
 11. W Siril kalibracja koloru i dbe ( chociaż na tym etapie LP nie znika poprawnie, chyba miałbym na to pomysł w Pixie ale tutaj jakoś ciężko) Potem w PSie już standardowo rozciągnąć i trochę podkręcenie kolorow. Jeszcze na koniec balans.
 12. Po DBE jakiś paskudny banding mi wychodzi z którym nie bardzo mogę sobie poradzić bez Pixa i nie mam siły na to ,więc zrobiłem cropa i widziałbym to kolorystycznie mniej więcej tak:
 13. Od horyzontu zostało ale i tak ładnie LP wycięte.
 14. A pokażesz może jedną klatkę? Ciekawi mnie jak działa L-Pro
 15. W sumie jak nie ma wielkiej różnicy w gwiazdkach to szkoda światła, w takich szerokich polach nie ma co się przyglądać w rogi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.