Jump to content

Sebastian Ś.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  33
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Neutral

About Sebastian Ś.

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 01/26/1992

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroseba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice Szczecina

Recent Profile Visitors

353 profile views
 1. Z dzisiaj, Szczecin, zrobione telefonem.
 2. Dokładnie taki adapter na gorącą stopkę jest na zdjęciu powyżej, przewierciłem się przez L adapter, w sumie ten sam patent. Akurat te części miałem w domu, wygodnie się montuje kamerę i trzyma się solidnie. Każdy sposób dobry, ważne żeby zdjęcia wyszły
 3. Niedługo wyjazd i zmontowałem chałupniczo mocowanie dla mojego mini guidera. Wygląda trochę pokracznie ale trzyma się dobrze. Chciałem na początku zamontować go na mini głowicę na gorącą stopkę, ale to nic nie warte badziewie. Tutaj jest L-adapter od AZ4 i śruba 1/4 na gorącą stopkę.
 4. Myślę, że nagwintuję po prostu 2 dodatkowe otwory na śruby w tulejce od barlowa i wtedy już takie ustawienie przetrwa Mam jeszcze taki oring od guidera Oriona i to się super sprawdza, zamontowany na tulei od kamery.
 5. Też polecam APT. Jest darmowy, nie trzeba płacić, ale według mnie warto wspomóc rozwój programu. Ogarnia lustrzanki i kamery po ASCOM. Prosty interfejs i można zacząć zbierać klatki od razu bo jest intuicyjny. EDIT: Na Rpi używam Ekosa i też spoko, ale jednak APT jest bardziej czytelny.
 6. Właśnie debayeryzacja powinna być przed stackowaniem inaczej powstanie nam tęcza DSS robi to automatycznie
 7. Ten kalkulator pomoże Ci znaleźć odpowiedź, co więcej nie tylko do tego zestawu https://astronomy.tools/calculators/guidescope_suitability Jeżeli pytasz o szukacz z zestawu to pewnie masz na myśli prosty 9x50, jak chcesz użyć to szykuj się na cięcie https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2013/09/atm-szukaczo-guider-z-szukacza-sw-9x50.html
 8. Mieszamy tu tematy trochę chodziło mi o to, że wystarczy do wielu zestawów, jako odpowiedź na Twoją propozycje użycia go do Adventurera. Byłby aż nadto, chociaż zależy kto co wiesza na nim;), tutaj wystarczy nawet coś mniejszego (temat). Co innego kwestia tego, czy wyostrzysz z daną kamerą. Zależy czy przerabiasz szukacz prosty czy kątowy. Prosty prawie na pewno trzeba będzie skrócić. Czy może używasz dedykowanego guidera np od Oriona.
 9. Jeszcze odnośnie parametrów guidera z reduktora GSO 0.5x. Szukam sobie w sieci info o specyfikacji. Na stronie producenta nic nie ma, ale na agena astro, szacują to bardziej na 22/101-103 mm, czyli około f/4.6 https://agenaastro.com/gso-1-25-0-5x-focal-reducer.html
 10. Wszystko zależy od zestawu i zastosowania Do mniej mobilnego szukacz/ guider 9x50 i każda z tych kamer się nada, oczywiście do odpowiedniej skali.
 11. Tylko właśnie przy tym pomyśle @MateuszW na mini guider do Adventurera, kamery ASI mini I chyba też ta T7C nie mają gwintu statywowego, więc będą problematyczne. Zwykle ASI 120 łatwiej zamontować w tym wypadku. Do tych mini trzebaby wymyślić jakieś obejmy.
 12. Świetny pomysł! Dokupiłem do tego jeszcze taka mini głowice żeby zamontować guider na gorącą stopkę, zobaczymy jak się sprawdzi. https://allegro.pl/oferta/glowica-kulowa-3d-goraca-stopka-na-aparat-kamere-6719988626?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
 13. Są też torby których wcześniej nie widziałem w Delcie. W zestawie jedna na HEQ5 a druga na statyw i przeciwwagi https://deltaoptical.pl/pokrowiec-na-montaz-heq5eq6?from=listing
 14. To faktycznie ściemnienie się przyda, chyba że kilka warstw pleksi ale to już dość karkołomne. U mnie po prostu jest ciemne APO i ten panel dość słabo świeci.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.