Jump to content

Sebastian Ś.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutral

About Sebastian Ś.

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 01/26/1992

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroseba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice Szczecina

Recent Profile Visitors

322 profile views
 1. Też polecam APT. Jest darmowy, nie trzeba płacić, ale według mnie warto wspomóc rozwój programu. Ogarnia lustrzanki i kamery po ASCOM. Prosty interfejs i można zacząć zbierać klatki od razu bo jest intuicyjny. EDIT: Na Rpi używam Ekosa i też spoko, ale jednak APT jest bardziej czytelny.
 2. Właśnie debayeryzacja powinna być przed stackowaniem inaczej powstanie nam tęcza DSS robi to automatycznie
 3. Ten kalkulator pomoże Ci znaleźć odpowiedź, co więcej nie tylko do tego zestawu https://astronomy.tools/calculators/guidescope_suitability Jeżeli pytasz o szukacz z zestawu to pewnie masz na myśli prosty 9x50, jak chcesz użyć to szykuj się na cięcie https://astronomiaamatorska.blogspot.com/2013/09/atm-szukaczo-guider-z-szukacza-sw-9x50.html
 4. Mieszamy tu tematy trochę chodziło mi o to, że wystarczy do wielu zestawów, jako odpowiedź na Twoją propozycje użycia go do Adventurera. Byłby aż nadto, chociaż zależy kto co wiesza na nim;), tutaj wystarczy nawet coś mniejszego (temat). Co innego kwestia tego, czy wyostrzysz z daną kamerą. Zależy czy przerabiasz szukacz prosty czy kątowy. Prosty prawie na pewno trzeba będzie skrócić. Czy może używasz dedykowanego guidera np od Oriona.
 5. Jeszcze odnośnie parametrów guidera z reduktora GSO 0.5x. Szukam sobie w sieci info o specyfikacji. Na stronie producenta nic nie ma, ale na agena astro, szacują to bardziej na 22/101-103 mm, czyli około f/4.6 https://agenaastro.com/gso-1-25-0-5x-focal-reducer.html
 6. Wszystko zależy od zestawu i zastosowania Do mniej mobilnego szukacz/ guider 9x50 i każda z tych kamer się nada, oczywiście do odpowiedniej skali.
 7. Tylko właśnie przy tym pomyśle @MateuszW na mini guider do Adventurera, kamery ASI mini I chyba też ta T7C nie mają gwintu statywowego, więc będą problematyczne. Zwykle ASI 120 łatwiej zamontować w tym wypadku. Do tych mini trzebaby wymyślić jakieś obejmy.
 8. Świetny pomysł! Dokupiłem do tego jeszcze taka mini głowice żeby zamontować guider na gorącą stopkę, zobaczymy jak się sprawdzi. https://allegro.pl/oferta/glowica-kulowa-3d-goraca-stopka-na-aparat-kamere-6719988626?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare
 9. Są też torby których wcześniej nie widziałem w Delcie. W zestawie jedna na HEQ5 a druga na statyw i przeciwwagi https://deltaoptical.pl/pokrowiec-na-montaz-heq5eq6?from=listing
 10. To faktycznie ściemnienie się przyda, chyba że kilka warstw pleksi ale to już dość karkołomne. U mnie po prostu jest ciemne APO i ten panel dość słabo świeci.
 11. Jak się ISO zmieni co w przypadku flatow jest raczej dozwolone to już można sobie z tym poradzić. Z pleksi też jest sporo ciemniej, można dobrać grubsza.
 12. Chodzi o to jak działa ten panel, jest zasilany prądem zmiennym i świeci "pulsacyjnie" przy krótkich czasach będzie to widać. http://www.talkingelectronics.com/projects/Electroluminescence/LitELine02.html
 13. Pewnie, tutaj są surowe klatki: https://drive.google.com/drive/folders/1dQGBeC2dTrDhsqhsbXcxmt5OJEb7g0ew?usp=sharing Zrobiłem też odejmowanie w PSie i wychodzi szum z pasami (za krótkie czasy)
 14. Zrobiłem dzisiaj flaty bez dodatkowej pleksi i sam nie wiem, które wyszły lepiej... Flaty wyciągnięte w PSie. Trochę za duże ISO i widać pasy no ale to wiadomo, nie ma to w tym porównaniu znaczenia. Bez pleksi, ISO 1600, 1/60s Z mlecznym pleksi 2mm, ISO 1600, 1/40
 15. Jak się robi mod to trzeba dla poprawnego AF wstawić Baadera albo wyregulować matrycę. W 1100D mam wyciągnięty filtr środkowy i wyregulowaną matrycę. Jak dasz szkło o takiej samej grubości co usunięte filtry to powinno działać. Zobacz tutaj https://ideiki.com/astro/EOS.aspx, zwróć uwagę na QE i Best ISO.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.