Jump to content

Sebastian Ś.

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

70 Neutral

About Sebastian Ś.

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 01/26/1992

Kontakt

 • Strona WWW
  http://astroseba.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  okolice Szczecina

Recent Profile Visitors

671 profile views
 1. Weź multimetr, ustaw na pomiar rezystancji (najmniejsza skala). Jedna sonda do kabla druga do końcówek wtyku. Ta która pokaże opór jest połączona z danym przewodem. Przewód też może mieć oznaczenie, plus ma często biały/czerwony pasek. Na koniec, dla pewności jak już połączysz. Włóż wtyczkę do auta i multimetrem sprawdź napięcie na wtyku który ma iść do montażu, czerwona sonda do środka wtyku czarna na zewnątrz, jak pokaże 12V bez minusa przed to wszystko jest ok.
 2. Tak, możesz właśnie wgrać plik PEC do EQMODa np. http://eq-mod.sourceforge.net/docs/eqmod_vs-pec.pdf
 3. Tak, ale powinien się dać lepiej guidować
 4. Tak tak oczywiście to wszystko tylko do wgrania PEC dla RA. Chodzi ci o backslash Dec w ms?
 5. Z tego co się dzisiaj zorientowałem to można wygenerować i wrzucić plik PEC do EQASCOM przez PERecorder + PECPrep albo PEMPro. Spróbuję dzisiaj poprawić w ten sposób prowadzenie i podzielę się wynikami.
 6. Metodą prób błędów najlepsze co udało mi się dzisiaj uzyskać. Guider 50/162mm + ASI224MC, HEQ5 bez przeróbek. Na montażu wisiało APO65Q i Canon 1100D.
 7. Właśnie miałem wrażenie, że im wyżej w RA tym było lepiej dlatego tak ustawiłem, ale kłóciło mi się z tym co czytałem zazwyczaj, że nie można przesadzać.
 8. W trakcie tego drugiego wykresu bawiłem się trochę parametrami i nie były cały czas tak wysoko. RA Agr nawet jak miałem na 50 to i tak trochę ząbki. Pokombinuje dzisiaj jeszcze.
 9. Wczoraj robiłem pierwsze testy z balkonu bez widocznej polarnej, szału nie ma, RA troche wariat. Sprawdzę wyważanie, ale chyba przyda się pasek Guider 50/162mm + ASI224MC, HEQ5 bez przeróbek. Na montażu wisiało APO65Q i Canon 1100D.
 10. Tu masz fajne porównanie razem z QE przed modyfikacja i rozmiarami piksela https://ideiki.com/astro/EOS.aspx . Jak masz optykę wystarczająco dobrze skorygowaną pod pełną klatkę to bierz 6D. Co do modyfikacji, to niestety nie działa auto WB. Musisz sobie wgrać ręczny zależnie od warunków albo potem przy wywoływaniu zmienić. Nie wkładaj Baadera bo się namęczysz z odblaskami, lepiej wyregulować matrycę.
 11. Nie ma sprawy Tu masz ładnie wszystko opisane, warto przeczytać http://astrofotografia.pl/?p=3687
 12. Bo podczerwień w astrofoto przyda Ci się ewentualnie na Księżycu / planetach jak robisz w IR pass. Nie ma sensu wycinać dobrego filtra UV/IR (L) który już tam siedzi, żeby potem do foto DS go kupować bo gwiazdki placki Edit: Konkretnie są tam dwa filtry UV/IR i ten środkowy się wywala a przedni zostaje.
 13. Wywal środkowy filtr + regulacja matrycy. Baader lubi dawać halo, które się potem trudno usuwa, do tego wyjdzie Ci drożej. Będziesz mógł robić też dalej zdjęcia dziennie jak ustawisz custom WB.
 14. Ciekawa opcją będzie też jakiś filtr multi-band np Optolong L-enhance albo IDAS NB1, będziesz miał więcej światła. https://www.optolongastronomy.com/cms/document/detail/id/16.html https://www.sciencecenter.net/hutech/idas/nb-filters/index-nb1.htm
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.