Jump to content

RMK

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  440
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

RMK last won the day on August 3 2018

RMK had the most liked content!

Community Reputation

527 Excellent

About RMK

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/29/1968

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  10x50 | APO 71/350 | Ha 50/350 | SCT 203/2030

Recent Profile Visitors

2,744 profile views
 1. W pierwszej wersji niestety już niewiele dało się poprawić. Potrzebny lepszy dzień/wieczór. Po ponad pół roku przerwy od teleskopu było to miłą odmianą od codziennych obowiązków. Załączam ujęcia z dwóch wersji UV i IR. 8.02.2020r. Identyczny setup ASI183 SCT.
 2. Po próbie obrobienia UV Pierwsza wersja obróbki UV+UVIR+IR ASI183 SCT8 Warunki średnie i bardzo zmienne tego dnia. Daleko do satysfakcji ale jak na miejski balkon i skromną aperturę wyniki moim zdaniem akceptowalne.
 3. Poczytaj, czy te nowe wersje WO mają już za sobą choroby wieku dziecięcego. Wersja I miewała kłopoty z kształtami gwiazdek. Można poczytać szczególnie na forach zagranicznych.
 4. Łukasz, poproszę o więcej, bo mało jest tej jakości fotografii z naszego kraju. Gratulacje. Świetne rezultaty.
 5. Jako próbka tylko UV bez kosmetyki wokół tarczy z 8 lutego. Jak znajdę chwilę postaram się przysiąść do złożenia z IR i wypucowania finalnego obrazka. SCT8 Warszawa Bemowo. Przeskalowane bo lubię większe rozmiary ;)
 6. Jeśli to ma być statyw to nawet nie podłączaj 70-300 chyba, że do Księżyca Po koleżeńsku przekieruję tu http://nightscapes.pl/blog/fotografia-gwiazd/
 7. Np. tak lub podobnie. Fragment tutka, który rozpisywałem dla znajomego. Całości niestety nie mogę załączyć, bo nie mogę teraz doszukać się wersji ostatecznej
 8. Dzisiaj chmury więc jeszcze centrum ostatnich obłoczków w większej rozdzielczości.
 9. Po oglądaniu transmisji z zaćmienia wzrok skierowałem na północ i warto było zrobić kilka fotek. Pamiątkowo 2.07 kompozycja z trzech i czterech klatek. Redukcja rozdzielczości dla celów forum, przycięcie w celu poprawy estetyki kadru
 10. Ładne modele. Jeśli mogę drobną sugestię - warto zachować na fotkach dynamikę pokazując, że obiekt ma działający silnik. Niestety przy śmigiełkach to kompromis czasu/ISO itp. aby zdjęcie było ostre ale da się - kilka przykładowych robionych budżetowym sprzętem przy różnych okazjach.
 11. Sporo różnych szczegółów można odszukać w literaturze (Concise Catalog of Deep-Sky Objects). Może nie dają odpowiedzi na wszystkie pytania, ale to źródło przypomniało mi się jako pierwsze a zapewne są i inne bardziej szczegółowe/naukowe opracowania. "NGC 7000 and the nearby “Pelican Nebula” (IC 5070, whose pelican shape is seen in photographic images) are both part of a single ionized hydrogen (HII) star-forming region (with a mass of about 5,000 suns) that is part of a single dark, giant molecular cloud (with a mass of about 50,000 suns). [...] The nebulae NGC 7000 and IC 5070 are thought to be ionized by a single star magnitude 13.5 star (2MASS J20555125 + 4352246) that lies just east of the Florida Peninsula area."
 12. Mocowałem w podobny sposób szukacz, możesz mocować także szukaczo-guider (czyli do stopki aparatu). Swojej fotki nie jestem w stanie aktualnie na szybko odszukać ale idea przedstawiona tu https://stargazerslounge.com/topic/327487-mounting-dslr-lens-and-guide-scope-to-mount/?do=findComment&comment=356 Koszt groszowy, sprawdza się dobrze. Elementy montażowe dostępne za grosze w ChRL, ciut drożej w PL, niektóre mogą Ci wydrukować koledzy z forum
 13. Kilka pamiątkowych ujęć. Dwa z 17.06 i jedna składanka z 3 fotek z 23.06. Najlepsza noc mnie ominęła przez (jak widać procenty szkodzą)
 14. Masz rację - właśnie sprawdzałem, czy na liście standardów nie dodano ostatnio standardu W2019. Nie ma ... Kalibrator, jak każde narzędzie wzorcowe wymaga kalibracji lub kontroli poprawności działania przed użyciem. Niestety niewiele osób o tym wie a jeszcze mniej posiada wzorcowe tablice do kalibracji np. TAKICH
 15. Oczywiście, że kalibracja DRUKARKI to zupełnie coś innego niż kalibracja monitora. Druk to proces oparty o profil. Łatwiej go zrobić jak jest wspólny dla monitora bo łatwiejsze przekształcenie realizuje oprogramowanie i mniejsze prawdopodobieństwo uzyskania rozbieżności rezultatów. Jak praktyka a teoria przy kalibracji ? Rozumiem, że standardy nawet w Photoshopie opisane normami to nic nie znaczące lata pracy dyletantów i praktycy ustawią pod swoje oczy i będzie git ? To faktycznie dyskusja staje się bez sensu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.