Jump to content

RMK

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  428
 • Joined

 • Days Won

  1

RMK last won the day on August 3 2018

RMK had the most liked content!

Community Reputation

486 Good

About RMK

 • Rank
  Altair
 • Birthday 02/29/1968

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  10x50 | APO 71/350 | Ha 50/350 | SCT 203/2030

Recent Profile Visitors

2,527 profile views
 1. Kilka pamiątkowych ujęć. Dwa z 17.06 i jedna składanka z 3 fotek z 23.06. Najlepsza noc mnie ominęła przez (jak widać procenty szkodzą)
 2. Masz rację - właśnie sprawdzałem, czy na liście standardów nie dodano ostatnio standardu W2019. Nie ma ... Kalibrator, jak każde narzędzie wzorcowe wymaga kalibracji lub kontroli poprawności działania przed użyciem. Niestety niewiele osób o tym wie a jeszcze mniej posiada wzorcowe tablice do kalibracji np. TAKICH
 3. Oczywiście, że kalibracja DRUKARKI to zupełnie coś innego niż kalibracja monitora. Druk to proces oparty o profil. Łatwiej go zrobić jak jest wspólny dla monitora bo łatwiejsze przekształcenie realizuje oprogramowanie i mniejsze prawdopodobieństwo uzyskania rozbieżności rezultatów. Jak praktyka a teoria przy kalibracji ? Rozumiem, że standardy nawet w Photoshopie opisane normami to nic nie znaczące lata pracy dyletantów i praktycy ustawią pod swoje oczy i będzie git ? To faktycznie dyskusja staje się bez sensu.
 4. Interesujący temat. Tworzy się profile pod urządzenia aby trzymały standard a nie pod zastosowanie. To tak, jakby stworzyć nowy wzorzec metra pod zastosowania astrofotograficzne. Zgodzę się natomiast, że można dostosowywać obróbkę zdjęć pod zastosowania astrofotograficzne tak, aby uwidocznić wszystkie interesujące nas szczegóły przy zastosowanym właściwym profilu urządzenia. To czy urządzenie da się skalibrować pod określony standard jest oczywiście zależne od urządzenia i metoda kolorymetryczna stosowana w kalibratorach (w dodatku z uśrednianiem pomiarów i uwzględnianiem oświetlenia zewnętrznego w monitorach, papierach foto itp.) jest obecnie najdokładniejsza. Jeśli ktoś ma lepsze oczy od kolorymetru to gratuluję. Pomijając różnice w postrzeganiu barw i jasności oraz inne wady wzroku może być ciekawie jeśli stosujemy to jako wyznacznik standardu i udanego profilowania. Wielu forumowiczów mających związek z poligrafią zapewne może rozwinąć temat. Jako pierwszy może wrzucić kilka słów Adam
 5. Proszę Cię jakie targanie komputera żeby uzyskać 5V? Masz 12V pod ręką to drobna przetwornica i wtyczka USB. Sumaryczny koszt max. 10 zł.
 6. Koledzy dobrze podpowiadają - gwint. Jeśli jesteś w stanie poddać przerobieniu wyciąg to czasami pozbywając się około 7...10mm zakresu pracy wyciągu robi się następujący patent: 1. Odcinamy kołnierz z mocowaniem okularowym 2. Gwintujemy końcówkę wyciągu gwintem męskim 3. Gwintujemy odcięty kołnierz gwintem żeńskim. Gdy obserwujemy kołnierz nakręcamy na wyciąg i używamy okularów itp. drobiazgi jak dotychczas. Gdy fotografujemy odkręcamy kołnierz i na gwint nakręcamy bezpośrednio reduktor lub adapter. Wykonalność tego patentu zależna od budowy/wymiarów wyciągu oraz niezbędnych cm backfocusa. Hint: Mitek, Tom-cio. Jeśli zdecydujesz się na wymianę wyciągu to wspomniane przeze mnie rozwiązania są stosowane fabrycznie w niektórych wyciągach.
 7. Drobne odcienie szarości są. Jeśli towar sprowadzany był na zamówienie, indywidualnie dostosowywany (np. kolimacja, której nie ma w standardowej cenie ale jest np. jako gratis przy większym zakupie) itp. Ewentualnie, gdy nastąpił spór o obniżenie wartości zwracanego produktu. Mimo, że mam i dobre i złe doświadczenia z różnymi sklepami to takie przedstawienie sprawy bez żadnych szczegółów jest dla mnie mało precyzyjne. Równie dobrze firma nie pisząc o szczegółach mogłaby napisać "z takim klientem nie róbcie interesów". Ale jeśli wypełniłeś wszystkie wymogi ustawy to życzę szybkiego finału, bo ze spokojnym sumieniem doczekasz się pozytywnego załatwienia sprawy.
 8. Dla małych apertur porównanie wychodzi podobnie. Polimerowy to zdecydowanie większa wytrzymałość od szklanego i folii dlatego zabieram taki filtr na wyjazdy z aparatem, gdy nie mogę mieć dostępu do większej apertury. Przydatny również do poglądowych fotek zaćmieniowych lub tranzytowych. Filtr można kupić w wielu sklepach astro a na metry także na portalach aukcyjnych szczególnie zagranicznych.
 9. To po takich obiecujących wynikach prace zapewne ruszą pełną parą i trzeba będzie zmienić tytuł wątku na "Praca po godzinach spędzonych z projektowanym montażem" Coraz bardziej mi się podoba. Czas odkładać do skarbonki ...
 10. Zachwyt zachwytem, ciekawe jakie jeszcze funkcje będzie realizował oprócz węzłów bezprzewodowego Internetu
 11. Czekam, czekam i chciałbym aby można było promować pierwszy polski montaż. Może nawet byłbym jednym z klientów. Jak już powstanie ten duży to jeszcze poproszę o kieszonkowe maleństwo, które pobije TEN lub coś zbliżonego i ChRL pokonana
 12. Lub jeszcze lepiej jeśli masz wiertarkę to za 4 zł Adapter oraz za 2 zł kawałeczek kątownika 4 mm. Działa od lat i nic go nie rusza Koszt całości 6 zł.
 13. Nie popadajmy z jednej skrajności w drugą. Teoria nie uwzględni wszystkich kwestii i zapewne tylko asymptotycznie wyznaczy pewne granice ale z całym szacunkiem dla astrofotografików portal pokazujący końcowy efekt obrobionego materiału też nie daje obrazu tego, co schodzi z określonego setupu. Gdyby można było zobaczyć surowe klatki z opisem warunków i parametrów ekspozycji to można porównywać.
 14. Ten przydatny kawałek metalu nazywa się w handlu "pierścień parafokalny".
 15. Hmm ciekawe co dokonało wpisu przekierowującego odwołania do strony na localhosta ? Nie, żebym snuł jakieś domysły ale taką metodę stosują czasami programiki rejestrujące oprogramowanie na nieaktywny w bazie producenta klucz i przez to zmuszają do zaniechania weryfikacji
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.