Jump to content

Jaro666

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Jaro666

 1. W moim przypadku potrzebuję ok 30 min żeby w pełni oko zagrało z okularem, po tym czasie praktycznie sprzęt nie wymaga korekty.
 2. Ta 'przypadłość' przypadkiem nie znika po wyrównaniu temperatury? Mam podobne doświadczenia, po upływie jakiegoś czasu(zależnie od modelu i temperatury) problem znika.
 3. Można pomyśleć o dobrej głowicy foto/video plus nogi, z tym że taka głowica to też ok 1000 plus nogi to i tak daje jakieś 1,5 k w sumie. Nie ma siły, ciężki sprzęt wymaga inwestycji.
 4. Beskid jest mocno zaświetlony niestety, jedynie w miare sensownie jest w Zlatnej lub Rycere, gdzie jest ciemne niebo. Osobiście polecam bieszczady albo izery, nie ma lepszego miejsca w pl do obserwacji.
 5. Może najpierw daj lornetę do serwisu do kolimacji, potem sprzedaj. W takim stanie będziesz miał ciężko to sprzedać. Tak naprawdę nie wiadomo co się kupuje, a skolimowanie takiego sprzętu w pl to raczej niewykonalne.
 6. W Zabrzu bez względu na rodzaj sprzętu można obserwować księżyc, jaśniejsze planety, bardzo jasne ds, szyby kopalń, kominy i sąsiadów.
 7. Nikt nie potrzebuje? Stan b.dobry. cena do negocjacji
 8. To juz od dawna zauważyłem, na kilku portalach te same wątki, za każdym razem ludzi niedawno zarejestrowanych. Ja nie twierdze że pytanie sie jest złe, ale przynajmniej Ci ludzie powinni trochę samemu ruszyć mózgownicą i wyszukać czego szukają. No i ten nick......typowo trolerski
 9. Czysty trolling.....dajecie się wkręcać.
 10. Ja osobiście obserwacje z reki prowadze nawet 12x50 ale jestem dosc z specyficzny z uwagi na wieloletnie treningi na strzelnicy. Moja córa np dopiero jak kupilem 8x30 zaczeła obsewacje z reki, czyli ok 500-600 gramowy sprzet. Nie bez znaczenia jest pole widzenia, 10x50 to 6,5' a 8x30 8,8' więc różnica spora. Najlepiej by było znaleźć sklep ze sprzetem astro i dobrać coś do własnych preferencji lub wybrać się z jakąś paczką ludzi na obserwacje Jest odpowiedni dział gdzie możesz śledzić spotkania.
 11. Sory za lekkie śmiecenie w temacie ale zastanawia mnie ilość podobnych postów ostatnimi czasy na forach. Ludzie zamiast poczytać forum wolą po raz enty zakładac te same wątki. To lenistwo czy trolling?
 12. Ostatnia pozycja jest w miare sensowna, choć to dalej budżetowy chińczyk, który raczej nie zachwyci. Rożnice miedzy przytoczonymi modelami w jakości obrazu są spore. Tych dwóch pierwszych nie polecę nikomu, natomiast nikon ex dla kogoś kto nie oczekuje cudów jest do przyjecia. Druga sprawa, jak ma być do ręki to musisz mieć naprawdę wyrobione ręce i ramiona żeby dało się sensownie oglądac bez statywu.
 13. Do sprzedania filtr w b.dobrym stanie. Import z USA w opakowaniu zastępczym. 150 z moją wysyłką.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.