Jump to content

kosmit

Społeczność Astropolis
 • Posts

  455
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kosmit

 1. Szkoda Twojego wysiłku i pracy, jak nie zmienisz filtrów.
 2. Tak z ciekawości, jakim programem składałeś mozaikę ???
 3. Możesz napisać czym robione i jakie czasy akwizycji ???
 4. Kurcze, ale masz fajnego tego Sbig'a ST8300. Jakbyś chciał sprzedać daj znać. Jeśli chcesz dalej męczyć ten obiekt, to dopal drugie tyle, będzie różnica. U mnie norma przy NB to ok 40-50 klatek 1200s, ale przy f 3.5. Ładne rzeczy wtedy wychodzą
 5. Aktualizacja ceny 1100 zł.
 6. Jak masz ASA 10" to po nim nie ma już nic nowego. Mnie zawsze zastanawia, jak można w postprocessingu uzyskać takie efekty, gdy czas akwizycji dla OIII / SII jest 8x900s. Ja tłukę po 40x1200s i o takich rezultatach mogę tylko pomarzyć.
 7. Dokładnie tak, troszkę to kosztuje, ale to zestaw docelowy. APP niesamowicie składa mozaiki i ma super moduł remove light pollution.
 8. Ponieważ robię małe przemeblowanie z filtrami, mam do sprzedania komplet filtrów Baadera 1,25". Filtry kupione w 2019 roku w teleskopy.pl, Astroshop.pl. Filtry są w stanie idealnym, bez żadnych wad itp. Na życzenie do wglądu mogę wysłać zdjęcia - fitsy, tiff, jpg jak sobie ktoś życzy, z kamery mono Atik 414ex, zrobione tymi filtrami. Cena 1200 + koszt wysyłki
 9. Czemu sprzęt zweryfikował plany ??? Dobra kamera przecież jest. Jakbyś mógł napisać jakie filterki NB i jakie czasy, bo ciekawy jestem.
 10. Taka jest różnica i to jest normalne. Mam filtry Baadera i tak to wygląda. OIII taki jest, to trudny filtr, szczególnie jak jest jeszcze dosyć szeroki. Łapie wszystko jak leci od LP, przez mgiełki, cirrusy...itd. Nie ma się co martwić, ludzie dają radę to ogarnąć później na kompie.
 11. Ja bym uważał z takim porównaniem, czasy się zmieniły. Ponadto Murzyn piszemy z dużej litery.
 12. Czyż byś wracał do astrofotografii ???
 13. Bardzo ładnie to wyszło. Na pewno robisz Bresserem, nie pomyliłeś sprzętu jak składałeś, przypadkiem po kielichu ???
 14. Ja proszę administratora wykasowanie moich wpisów w temacie.
 15. Sztuka w sama w sobie, .....w przeciwieństwie do cmosow'ców, co wrzucają 40x60s L, zachwyceni z jednej jasnej nocy, w wypasionych chińskich asi... numer dopiszcie sami. Mnóstwo tego na forum. Jak mu co powiesz to, że na osiedlu na drugim pietrze mieszka, ciężko mu się schodzi, balkon ciasny, kręgosłup nie ten teges, a winda nie działa, więc lepiej nie będzie. Takie czasy. Tak wiem, po tym poście afera będzie. Niestety tak jest.
 16. Widać, że bardzo dużo pracy trzeba włożyć, żeby to zarejestrować, ale.... trochę brzydki na razie ten obiekt. No... taki dziwny, nijaki, cokolwiek to jest.
 17. Sam sobie jesteś winny, bo gdybyś nie kisił, to bym rok temu kupił z zamkniętymi oczami tego Atika.
 18. Veil to świętość, Dogmat astrofotografii.
 19. Materiał 7 nocy czerwcowych.... i to na squida. Na dodatek,.... brak wodorowego tła, bo nie było czasu. Dokąd zmierzamy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.