Jump to content

Czarmistrz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Czarmistrz

 • Rank

 1. Pawcio, a mógłbyś powiedzieć, czy znasz jakiś dobry okular do 200 złotych? Najlepiej mały, tak żeby zastąpić ten 9mm. Fajnie by było jakieś 6mm.
 2. Jeszcze jedno pytanie. Czy opłaca się kupić soczewkę barlowa do tego teleskopu? Niekoniecznie teraz, ale w przyszłym czasie?
 3. http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=4167&lunety=Orion_Variable_Polarizing_filter_-_filtr_regulowany_polaryzacyjny_1,25%27%27_(#05560)Na przykład taki? Rozumiem, że będzie on działał podobnie do tych trzech? W sensie wyróżniał to, co tamte 3?
 4. Cześć wszystkim. Chcę zakupić teleskop GSO Dobson 8" DeLuxe i jest to już moja ostateczna decyzja. Problem zaczyna się z doborem dodatkowych akcesoriów. - Folia słoneczna jest niezbędna. Zamierzam kupić do własnoręcznego wykonania ze względu na koszty. - Filtry planetarne: - Niebieski #80a i Zielony #56. Oraz księżycowy, który przepuszcza 13% światła. Wszystkie na 1,25". I tu moje pierwsze pytanie. Czy te kolory filtrów będą odpowiednie na początek? I czy dla 8" teleskopu nie jest warto kupić ich ciemniejszych wersji? Słyszałem i czytałem wiele zdań na temat okularu zawartego w tym zestawie (9mm) i zastanawiam się czy jest on wystarczającym okularem, czy raczej warto kupić jakiś dodatkowy? Myślałem o okularze 6mm (lub innej wielkości) (http://teleskopy.pl/product_info.php?products_id=1505&lunety=Okular_TMB_6_mm_1,25%27%27_58%B0_PLANETARY_II). Czy warto taki kupić? Jeśli nie to mógłby ktoś wskazać inny okular, najlepiej do 200zł? Wiem, że to mało jak na taki sprzęt, ale środki nie pozwalają na nic mocniejszego. Wszystkim dziękuję za pomoc.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.