Jump to content

AURIOL

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About AURIOL

 • Rank

Kontakt

 • Strona WWW
  http://cyfroweastro.com
 • Facebook / Messenger
  atlantiss63@wp.pl
 • Skype
  Syriusz2006

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Zainteresowania
  Astronomia, Informatyka, Elektronika, Grafika komputerowa, CNC, Projektowanie serwisów WWW (Joomla), Programowanie...
 • Sprzęt astronomiczny
  Montaź HEQ5 Pro SyncScan + GOTO, Soligor MT-800, Montaż ORION ATLAS Pro AZ-EQ-G GoTo, Teleskop GSO Ritchey-Chrétien 10" F/8 Quartz, Sterowanie montażami za pomocą Raspberry Pi 2 z wykorzystaniem SkySafarii 4, SkySafari 5, SkySafari 6 przez Wi-FI (własne rozwiązanie). Obiektywy 1000 mm, 500 mm, 300 mm, Canon EOS 450D, Nikon Coolpix P1000, ASiair PRO, ASI071MC-P...

Recent Profile Visitors

361 profile views
 1. Witam! Więc uzupełnię dane : 1. Montaż paralaktyczny ORION ATLAS PRO AZ/EQ-G + GOTO wersja USA 2. Tuba optyczna: GSO RC RITCHEY-CHRETIEN 10" 250/20000 F/8 OTA M-LRC 3. ZWO finder / guider scope - guider i szukacz, fi = 60 mm f= 280 4. Kamera ASI 071MC Pro 5 ZWO ASIAIR PRO Montaż jest zasilany oddzielnie napięciem 15 V 5 Am. Pozdrawiam!
 2. Dziękuję za ostatnie dwie odpowiedzi. A jednak są jakieś rozwiązania. Ta ostatnia od Syriusza jest motywująca do dalszego rozważania i działania. Można więc przyjąć < 1A, czyli 12W (plus USB, czyli 14,5W).
 3. Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Napisałem że żelowy, ponieważ sprzedawca tak mnie poinformował, kiedy go kupowałem. Widoczne nie miał wystarczającej wiedzy. Pozdrawiam!
 4. Właśnie tak sądziłem że nie jest to takie proste. Owszem, akumulatory żelowe to chyba najlepsze rozwiązanie. Osobiście używam zasilania sieciowego oraz akumulatora żelowego firmy Vipow LP17-12 - 12V17Ah/20HR Wydatek to około 150 pln. Pytając was, miałem na myśli zastosowanie w terenie. A może ktoś wie jaki jest pobór razem wziętych modułów - ASiair PRO, ZWO ASI071MC-PRO, ZWO ASI120MM Mini w trakcie pracy?
 5. Witam wszystkich MIŁOŚNIKÓW ASTRONOMII. Na forum jestem sporadycznie, ale nieraz warto zapytać się ekspertów z doświadczeniem o poradę. Moje zapytanie dotyczy tematu jaki power bank nadaje się do zasilania ASiair PRO Zasilanie ASiair PRO to 12V o natężeniu prądu 3 Amper, a może trzeba więcej np. 4 albo 5. Do zestawu będzie również podłączona kamera ZWO ASI071MC-PRO i ZWO ASI120MM Mini. Czy ktoś z was ma doświadczenie w tym temacie i może mi coś doradzić? Będę wdzięczny za pomoc.
 6. Witam! Jestem miłośnikiem astronomii już od 37 lat. To piękne hobby, które wciąga w wir pięknego kosmosu. Pytasz czy taki obiektyw ma w ogóle w astrofotografii sens? Owszem ma, można nim robić piękne zdjęcia. Ja używam go sporadycznie, ponieważ dysponuję sprzętem profesjonalnym. Ten obiektyw cieszy się dużym zainteresowaniem wśród fotografów. Jako mini teleskop raczej nie spełni twoich oczekiwań. Ale do fotografowania np. Słońca, Księżyca, zaćmień i innych scenerii to jak najbardziej. Zajrzyj na moją stronę Internetową i zobacz mój artykuł i fotki. http://cyfroweastro.com/index.php?option=com_content&view=article&id=88:zachod-slonca-w-warszawie&catid=39&Itemid=101 http://cyfroweastro.com/index.php?option=com_content&view=article&id=131:z-czym-na-zacmienie-slonca&catid=39&Itemid=101 Pozdrawiam.
 7. Witam! Zrobiłem sobie coś podobnego z Rasperry Pi przez WiFi i działa! Czy twoje rozwiązanie działa z SkySafari 5 ? Zasięg to chyba na 10 metrów. Mam dwa montaże HEQ5/AZ-EQ6 Jeżeli tak to rezerwuję. Odbiór osobisty. Pisz na PW Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.