Jump to content

jgoluch

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  183
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

71 Neutral

About jgoluch

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

2,260 profile views
 1. Dorzucę jeszcze infografikę.
 2. @wessel, przepraszam, że dopiero teraz. Winietę mam z filtrów 1.25" z KAF8300 (atik383L+). Osiowość zestawu jeszcze będę starał się poprawić. W obecnym teleskopie (TS90/600) mam solidniejszy wyciąg R&P2.5", ale chyba wymaga jeszcze regulacji, obstawiam rotator lub docisk drawtube (będę walczył z ccdinspectorem). Niestety w obecnej konfiguracji sprzętu nie mam możliwości dołożenia tilt-adaptera, po prostu brakuje mi backfocusa. być może w uda się to poprawić nieco rotatorem. Co do OIII, to fakt, obiekt był już dość nisko... za nisko. Będę musiał skupić się na obiektach wyżej. Martwi mnie jednak co innego, różnica na wykresie ccdinspectora dla H-alpha i OIII - są to fotki robione w odstępie kilkunastu minut*: * oczywiście są to fotki robione "na obiekcie" a nie w morzu gwiazd - następnym razem wykonam to porównanie bardziej rzetelnie. Nie mniej jednak zastanawiające jest to odchylenie. Tomek jeszcze sugerował mi przypadłość mojego koła (QHY CWF3), że mogło nie trafić precyzyjnie z filtrem - nie sprawdziłem wtedy tego.
 3. No właśnie na tych niebieskich kablach 0.5m czasem mam problem, że komputer nie widzi urządzenia (miałem tak już raz czy dwa z qhy5). Nie wiem dlaczego tak jest, zmiana kabla na inny (taki sam) nie pomogła, zmieniłem na oryginalny i działa. Teraz 50cm są na styk gdy złapię ostrość, ale 60cm mógłbym już lepiej upiąć. Może jeszcze powalczę z umiejscowieniem huba, aby trochę go cofnąć do wyciągu. Dzięki wszystkim za porady i uwagi.
 4. Czyli lipa... Gdyż plan obejmował Atika 383, qhy5, kolo filtrowe i montaż. @Maciek, chyba trochę to taka moja fanaberia. Zmieniałem kable (grzałka, zasilanie) na silikonowe, wiec pomyślałem, że skoro kable uab mam nieidealnej długości, to mógłbym wykonać takie, które bedą mi pasować i można odpowiednio je upiąć. Niestety nie mam możliwości transportu całego teleskopu w jednym kawalku, wiec takie kable na wymiar znacznie poprawiłyby komfort rozkladania/skladania sprzetu.
 5. Tak, hub jest na teleskopie zamontowany na płycie, od góry na obejmach.
 6. Szanowni, Mam taką "potrzebę" aby wykonać zestaw krótkich kabli USB do podlaczenia astro sprzetu (kamery, kolo, montaż, itp.) do HUBa usb. Chcialbym wykonać je na wymiar z kabla silikonowego 4x0.5mm samemu zarabiajac wtyczki. Tylko tu pojawia sie moje pytanie. Co z ekranowaniem takiego kabla? Czy jest w ogole sens aby taki kabel zrobic bez ekranowania? Kable mają być długości ok: 60cm, 40cm i 30cm. Alternatywa: zakup porzadnych, sylikonowych kabli USB i ich skrócenie.
 7. U mnie mgła / smog bo nawet centrum nie widać, gwiazdy niby majaczą, ale do pogody np takiej jak była w sylwestra jednak duuuzo brakuje. Będę starał się zbierać dalej "ten" material, jednak dziś już wygląda to słabo. Ostrość ustawiałem maską, ale nie zrobiłem korekty co jakiś czas, może to jest przyczyną. Muszę zmusić Maxima do automatycznego ostrzenia, wtedy może efekt będzie lepszy.
 8. Taka testowa klatka 1x1200s Ha Warszawa, balkon, północna dzielnica. Czy to normalne, że fotka jest tak rozmyta i pozbawiona szczegółu? To przez słaby dziś seeing, smog i LP? Tylko konwersja FIT->JPG.
 9. Niestety z uwagi na ograniczone pole widzenia nocnego nieba, galerię handlową pod nosem i "rażące" centrum miasta, mam ograniczony zakres obiektów To zdjęcie było raczej takim testem "a może jednak coś się zobaczy". Nawet takie testy dają frajdę
 10. Dziękuję. Zatem w moich warunkach zapewne i 100 klatek nie pomoże. Moja klatka tylko po konwersji do jpg'a. Warszawa, balkon. Jeszcze raz dzięki!
 11. Piotrze, pokazałbyś może 1 surową klatkę (Ha)? Też paliłem ten obiekt (APO 90/600 + 0.79x + Atik 383L+ // z balkonu).
 12. Szanowni, Chętnie zakupię adapter do obiektywów NIKON do podłączenia kamery (najlepiej na T2, tj. M42x0.75 ale rozważę wszystkie inne gwinty). Mile widziane aby adapter miał możliwość wkręcenia filtrów np. 1.25" czy przez dodatkową szufladę, cokolwiek
 13. W moim przypadku, to chyba nawet na plus. Wyświetlacz w telefonie to OLED, dodatkowo nie ma problemu z patrzeniem pod różnymi kątami. Laptop w zależności od ustawienia nachylenia matrycy (błyszcząca), ma już ogromne rozjazdy nasycenia/kontrastu i koloru.
 14. Odpisywałem teraz z telefonu, więc widziałem zdjęcie z pierwszego posta. Na innych zdjęciach ta różnica (laptop-telefon) nie była taka rażąca.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.