Jump to content

jgoluch

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  144
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60 Neutral

About jgoluch

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa, LPU

Recent Profile Visitors

1,905 profile views
 1. Może ktoś z Was ma na sprzedaż? 1. Astrolink 4 mini 2. Adapter obiektywu Nikon 3. Extension tube do HEQ5
 2. @astrokarol Na facebooku (Giełda Sprzętu Astronomicznego) jest wystawiony Taurus 20" za 15k zł.
 3. Hej, nadal poszukuję: 1. Astrolink 4 mini 2. Adapter obiektywu Nikon 3. Stopka szukacza z centralnym mocowaniem 4. OAG 5. Extension tube do HEQ5
 4. Czy jest to wersja Canon / Nikon czy może coś innego?
 5. 1. Astrolink 4 mini 2. Adapter obiektywu Nikon 3. Stopka szukacza z centralnym mocowaniem 4. OAG 5. Extension tube do HEQ5
 6. Poszukuję już tylko: 1. Astrolink 4 mini 2. Adapterdo obiektywów Nikon-M42x0.75 / M48x0.75 (geoptik/TS /Astrokrak - sztywny)
 7. Edit. Szukam dovetaila 20cm. @Winter, jaka długość opaski (długość grzewcza) oraz cena?
 8. Hej hej! Kupiej w stanie co namniej dobrym: a) dovetail 20cm, najlepiej "pełny", a nie taki klasyczny jak np. ma SW b) Astrolink 4 mini c) opaskę grzewczą 90mm + d) adapter do obiektywów Nikon-M42/48 (geoptik/TS/Astrokrak - sztywny)
 9. Mam na zbyciu dwie folie el 10x10 wraz z inwerterem. Biały zimny i ciepły.
 10. NIe wydaje mi sie, aby te kilka kabelków zrobio różnicę dla tego montażu i tego konkretnego setupu. Zwłaszcza upięte w taki sposób... Fajny zestaw Tomku, wbudowane koło filtrowe w kamerę daje nieziemski komfort jeśli chodzi o złączki pod obiektyw i backfocus. U mnie S135 z Atikiem 383 jest nie do połączenia z kołem filtrowym, stąd rozważam zakup szuflady na filtry aby jako tako to działało.
 11. Trzymam kciuki! Mam podobny problem, obiektyw ma backfocus 45,5mm (nikon), od tego trzeba odjąć: - kamera 17mm - koło 22mm - adapter -> tu zostaje 6,5mm A trzeba doliczyć jeszcze jakieś złączki :/ Przerabiał ktoś ten temat na systemie Nikona? Polecacie jakieś złączki? Bo zastanawiam się już czy nie kupić złączki Nikona wraz z szufladą filtrową...
 12. Sprzedam flattener TS Photoline 0.79x w wersji 2". Flattenera używałem z tripletem 80/480. Stan bardzo dobry, korekcję robił nawet w f4.74, połączenie gwintowe lub na 2". Na forach ludzie piszą, że to wyższa klasa niżeli inne reduktory 0.8x czy popularny Riccardi, ale nie mi to oceniac, nie miałem porównania. Tu link: https://www.teleskop-express.de/shop/product_info.php/language/en/info/p5965_TS-Optics-PHOTOLINE-2--0-79x-4-element-Korrektor-fuer-Apo-Refraktor-Teleskope.html Zdjęcia zrobię jakos koło środy jak będę miał dostęp do sprzętu i odkręcę od niego tilt-adapter. Cena 550zł. Odbiór osobisty Warszawa lub wysyłka (PP/ InPost ok 14zł).
 13. FITsy: https://1drv.ms/f/s!ArV-h8YL0O8Ds4JHscgN6AtM6cuYTQ Kilka zdjęć:
 14. Ahoj! Czas płynie i czas na zmiany. Sprzedam swój teleskop, czyli Stellarvue ST80. Jest to triplet 80/480, APO, fpl53 w carbonowej obudowie. Wyciąg jest z mikroruchami, zostało w nim nagwintowane drawtube oraz została dorobiona złączka pod flattener (który też jest w zestawie). Redukcję można odkręcić i normalnie korzystać z clampringu 2" pod okulary czy kątówkę. W zestawie jest: - teleskop - flattener TS photoline 2" 0.79x - złączka do flattenera - kątówka 2" wraz z redukcją na 1.25" - walizka transportowa - (muszę jeszcze poszukać kolimator cheshire, to też dołożę) - dovetail z obejmą Z wyciągiem miałem mały problem, że przy większym obciążeniu (ja miałem ok 1.6kg) drawtube po naciśnięciu w dół lekko się uginał, można by to wyregulować przez większy docisk ośki do drawtube, jednak wtedy mój silnik od focusera gubił kroki. Niemniej jednak po ustawieniu pozycji, wyciąg ją utrzymuje. Natomiast przy wizualu w ogóle ten problem nie występuje. Piszę to dlatego, iż w takim stanie ten teleskop kupiłem i w takim chce sprzedać. Jednakże uważam, że ten wyciąg w dalszym ciągu jest lepszy niżeli np. popularny crayford od gso za ok 500pln. Postaram się dziś wrzucić więcej zdjęć. Cena 2500zł. Odbiór osobisty w Warszawie, mogę wysłać przesyłką ubezpieczoną na ryzyko kupującego (do dogadania forma). Foto 1
 15. Kupię wyciąg jak z poniższego linka: https://www.astroshop.pl/wyciag-okularowy/ts-optics-wyciag-okularowy-rack-and-pinion-focuser-2-5-/p,60301 Rozważę też wersje 2" bądź innych producentów - musze tylko dokonać stosownych pomiarów.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.