Jump to content

jgoluch

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  165
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

65 Neutral

About jgoluch

 • Rank
  Antares

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

2,100 profile views
 1. Hej! Czy ktoś spotkał się z projektem 3D adaptera łączącego QHY PoleMaster z montażami - SW HEQ5 - iOptron SkyGuider (bez "pro", wersja biała) Chętnie też zleciłbym wykonanie takiego druku.
 2. Szanowni, Potrzebuje pilnie kupić kamerkę do OAGa w wersji "okularowej", np.: - ASI120mm "mini" - QHY5L-II-M - Lodestar (raczej V1) Bądź coś podobnego. Mogę też zamienić za ASI120m (wersja normalna).
 3. Hej, dzięki za propozycje, ale Twój adapter jest do podłączenia lustrzanki pod M48. Ja natomiast chcę podłączyć obiektywy Nikona pod M42/M48 - a to zupełnie inna ("odwrotna") przejściówka. PS. W zasadzie, to szukam już tylko: 1. ASI120MM w wersji MINI lub jakieś QHY - ale też w formie "okularu" 2. Adapter obiektywów Nikon 3. Extension tube do HEQ5
 4. Wczoraj robiłem testy i działało z kompa. W zestawie jak mam wszystko wpięte w HUB USB, to mam również podpięte pod niego zasilanie (aktywny hub). PS. USB 2.0 w kompie chyba właśnie daje pół Ampera Ja podłączam pod 3.0.
 5. Moduł BT też mam - jako backup. Dopóki nie skonfiguruję bezawaryjnego miniPC, to zestaw mam połączony kablem aktywnym USB - na taką odległość i przez ściany BT sobie nie poradzi.
 6. Takie przypisanie z automatu dostałem, tak się dzieje przy emulacji COM przez USB. Zestaw docelowo będzie wpięty wpięty w huba USB (na stałe), a ten do komputera w ten sam port. O dziwo najwięcej problemów jest z kablem EQDIR a nie z kamerami/kołem/itp.
 7. Najważniejsze, że działa. W ustawieniach sterownika koła mam ustawione 7 pozycji dla fitrów: Natomiast te w panelu głównym jest ich znacznie więcej: Niestety nie działa tu kasowanie przez klawisz DELETE.
 8. No właśnie robię testy.... Maxim wykrywa koło (z karuzelą na 7 filtrów, więc już jest progress). Niestety jest pewien problem. Zmiana filtra (z panelu maxima) czasem powoduje przesunięcie się filtru (ale w 90%) słychać tylko lekki świst/zgrzyt silnika i pojawia się komunikat: Wtedy wystarczy Odłączyć i ponownie Podłączyć zestaw: I koło znów się łączy - z tym, że zmiana filtra znów je wykrzacza :/ PS. Aha, poprzednio (przy ustawieniu na 5x filtrów) koło tak się nie zachowywało. Sprawdzę jeszcze jak zadziała to na laptopie i innym kablu. PS2. Tak, kwestia kabla.
 9. Dzięki Tomek! Co prawda zamiast zwroki jest włącznik - ale to też pomogło (nawet bez rozkręcania).
 10. Szanowni, czy ktoś korzysta z tego koła na W10 wraz z Maximem, gdzie koło jest podłączone przez USB do komputera? Próbowałem wszystkie sterowniki z oficjalnej strony i mam problem z uruchomieniem koła. Mam zamontowaną karuzelę 7x1.25. Koło da się uruchomić (tak jakby w trybie/sterowniku serial) ale wtedy obsługuje tylko 5 pozycji filtrowych. Może ktoś poratować sterownikiem i screenami z konfiguracji?
 11. Zamienię kamerkę ZWO ASI 120M na wersję MINI (do ustalenia dopłata). Niestety moja kamera ma problem z ostrzeniem w mojej konfiguracji (za duży backfocus z OAGiem). Stan idealny, pełen sklepowy zestaw (pudełko, kable, kamera, obiektyw). Rozważę też inne kamery (w formie okularu/mini) pod guiding).
 12. Filtry na obiektyw z racji wielkości będą drogie. Pomyśl może o filtrach montowanych w środku body (CLIP).
 13. Ja kupiłem taki: https://s.click.aliexpress.com/e/eIsiNEQ8 Działa w 100%.
 14. Panowie, dziękuję za porady. Montaż karuzeli jest tylko z jednej strony obudowy, więc tu raczej można zastosować dystans/podkładkę. Gorzej, że obudowa QHY ma takie żłobienie (rant), aby obydwie strony na siebie zachodziły. Wymiary mogę zmierzyć suwmiarką ale nie wiem jak dokładnie pomierzyć dół koła (miejsce na silnik i wtyki). Dokładam też jedyny rysunek jaki znalazłem. Moje filtry Baadera (zarówno nisko profilowe jak i wysokie) mają ring ze żłobieniem, więc chyba można je wyjąć/przełożyć, choć to zapewne łatwe nie będzie. Jeśli chodzi o backfocus układu, to mój korektor daje 58mm i z poprzednim kołem (22mm) i stosownymi złączkami bym tego wszystkiego nie zmieścił. Nowe koło za to super się skręca bezpośrednio z OAGiem co eliminuje zlaczki/redukcje - a tych i tam sporo.
 15. Tomek, Baader Slim to 6mm -> moje filtry to 1.25 (tak wiem, wnietują). Mam Ha i OIII w wersji "slim" i SII w tej starszej -> to mógłbym zmienić. Ale nie wiem czy jest sens to szlifować. Może faktycznie lepiej wydrukować lub wyfrezować w jakimś metalu/aluminium taką podkładkę o grubości 1 czy 2 mm. Tylko zostaje kwestia projektu i wykonania, może @Tom-cio ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.