Jump to content

serwa

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  73
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Neutral

About serwa

 • Rank
  Alnitak

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Włocławek
 • Zainteresowania
  Informatyka, nowoczesne technologie, grafika komputerowa, historia polski i regionalna, astrofotografia :)
 • Sprzęt astronomiczny
  ASTRO: HEQ5 Belt mod + SkyWatcher 150/750 + StarGuider Guidescope 50/162 + ZWO ASI120MM + ES 6,7 Ar + Vixen NLV 12 + Nikon Action 10x50 EX
  FOTO: Nikon D90 + Nikkor 35 mm f/1,8 + Nikkor 18 - 105 mm f/3,5 - 5,6

Recent Profile Visitors

953 profile views
 1. Co masz na myśli? Też nie do końca chwytam przesłanie... A więcej jak 3 jak będą stały i dlaczego? Myślę, że takie ciasne pasowanie na 0,5 mm nie da wystarczającej regulacji. Sprawdziłem poziom i wychodzi 12 mm spadku na 60 cm. Jutro obliczę jaki wymiar otworu da zapas na wypoziomowanie top plate i będzie po sprawie
 2. OK, jak już przygotuje wszystkie elementy nie omieszkam wrzucić fot z realizacji
 3. Piotr, w sumie dobry pomysł. Mogę sobie teoretyzować, ale jak to każdą teorię należy sprawdzić eksperymentalnie Dzięki za spostrzeżenia Panowie
 4. Już wyjaśniam Statyw będzie w garażu jako mobilne rozwiązanie. Mobilny miałem na myśli, nie przytwierdzony na stałe. Na tarasie chcę postawić sobie pier, z 50 kilogramową żeliwną podstawą + rura 150, która będzie nie do ruszenia, więc dopóki nie zdejmę montażu, setup będzie ustawiony jak trzeba. Projekt piera przewiduje słup prostopadły do podstawy, która w założeniu będzie rzecz jasna równoległa do podłoża, tworząc kąt prosty ze słupem Podłoże natomiast to taras ze spadkiem do odpływu wody, więc jedyny sposób na poziomowanie to top plate, stąd mój dylemat. Przykręcanie do podłoża nie wchodzi na razie w grę, zresztą nie wiele by to wniosło, bo taras jest lichy i nie wiadomo ile to rozwiązanie posłuży. Z tymi szpilkami sam nie wiem, mam ochotę zrobić to konkretnie, bo lepiej jak coś jest zrobione zbyt porządnie niż za słabo Na czterech szpilkach gorzej się poziomuje, a widziałem piery, że to tak ujmę profesjonalne, które mają po 4, a nawet 6 szpilek, więc trochę mi to namieszało Mateusz, a jak duży masz zakres regulacji poziomu przy otworach + 2 mm?
 5. Mam pytanko do konstruktorów pierów DIY Chodzi mi o średnicę otworów górnego talerza, który poziomujemy. Jakie pasowanie otworów macie w swoich talerzach? Jak wiadomo poziomowanie sprawia, że szpilki przestają leżeć w osiach otworów w top plate, stąd potrzebny jest nadmiar w średnicy otworu. Powinien mieć odpowiedni "luz" na ustawianie poziomu. Mam zamiar zastosować 3 szpilki M20. Myślałem o pasowaniu luźnym - otwory na 24 mm ale to chyba może być mało przy dużej odchyłce od pionu? Dodam, że pier będzie stał na tarasie i będzie ruchomy, że tak to ujmę, a taras wiadomo ma spadek więc pionu nie będzie. Jeszcze małe pytanko. Jakie macie opinie na temat ilości szpilek? Waham się czy dać 3 czy 4 Czy to w ogóle będzie miało znaczenie jak zastosuje M20. Będzie się na tym bujał HEQ5 z niutkiem 150/750, kiedyś refraktorek. Będę wdzięczny za podpowiedzi.
 6. Faktycznie, coś mi na wzrok padło
 7. Mono? Ja tutaj widzę kolory. Używałeś filtrów rgb bo nic o tym nie wspomniałeś. Fajna fotka
 8. Czy kamerka jest jeszcze dostępna?
 9. A jak tam upchać statyw i tubę? Jest jakaś przegródka? Co w niej trzymałeś?
 10. Witam. Jestem wstępnie zainteresowany. Czy to jest ta największa wersja? Poproszę o zdjęcie rozpiętej jak to w środku wygląda.
 11. Jak w temacie. W dobrym stanie. Skolimowaną. Jak ktoś ma na zbyciu chętnie przygarnę. Jakby ktoś miał w rozsądnej cenie TS 10x50 MX Marine lub WO 10x50 ED również rozważę.
 12. Jako, że nikt nie wspomniał, to od siebie mogę polecić przeglądarkę danych z satelitów Meteosat i Sentinel-3 (Copernicus) agencji EUMETSAT. Sporo zestawów danych w postaci map real-time, w podczerwieni, świetle widzialnym, wizualizacji oraz obrazowania kolorem RGB. To oni są dostawcami danych meteo, więc fajna rzecz. http://eumetview.eumetsat.int/mapviewer/
 13. Gdzie taką mapkę NWCSAF dla Cloud Type wygrzebałeś? Na ich stronie nie mogę znaleźć nic poza tą mapką, którą da się powiększać poprzez interpolację po kliknięciu przycisku LOOP+EXIM. Jednak tamta nie ma legendy po prawo, w odróżnieniu do twojej. Twoja ma jakby wyższą rozdzielczość, no i jest też dopasowana do bliższego rzeczywistości kształtu, czy to już twoja ręczna manipulacja?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.