Jump to content

Za(KS)t

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  133
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

123 Good

About Za(KS)t

 • Rank
  Regulus
 • Birthday August 17

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Trójmiasto
 • Sprzęt astronomiczny
  SW 150/750, HEQ5, Canon EOS 5D Mk.2 (Nie modyfikowany), Canon 50mm f/1.8, canon 24-105mm f/4, Sigma DG 70-300 f/5.6

Recent Profile Visitors

2,687 profile views
 1. Niby dobry pomysł, ale już widzę ogłoszenia robione tylko po to żeby nabić sobie punkty drugim kontem, ewentualnie dodać to + autoryzację bankową - wtedy byłoby już zupełnie bezpiecznie.
 2. Sarin wysłał ci TIFFa? W tym zdjęciu jest mało koloru, naprawdę mało. PixInsight
 3. Warto podkreślić że moje obróbki nie należą do najpiękniejszych, ale tyle byłem w stanie z tego wycisnąć.
 4. To jest naprawdę prosta sprawa, konwerter z botlandu za grosze (ja mam chyba ten: https://botland.com.pl/pl/konwertery-usb-uart-rs232-rs485/4146-konwerter-usb-uart-d-sun-pl2303.html) i kabel od praktycznie czegokolwiek, ja u siebie użyłem jak dobrze pamiętam starego kabla od myszki z przyłączonym RJ45 na skrętkę i izolatkę. Warto podkreślić że to dzieło wygląda jak koszmar każdego elektryka, ale fakt faktem działa.
 5. EQMOD nie widzi portu COM, podłączam HEQ5 po RJ45 do laptopa, sprawdzam port w menadżerze urządzeń, zaznaczam go w EQMODZIe i nie działa, tak jakby nic nie było podłączone. Kabel działał, i wielokrotnie był wykorzystywany, może wina leży w sofcie? Ma ktoś jakiś pomysł?

  1. Show previous comments  2 more
  2. Mateusz_D

   Mateusz_D

   Usunąłem całkiem i zainstalowałem ponownie.

  3. M.M.M.

   M.M.M.

   nie zmieniałeś portu USB fizycznie, tzn nie podłączałeś kabla do innego wejścia USB czasami ? 

   uruchomiłbym set up EQMOD ponownie

  4. Za(KS)t

   Za(KS)t

   @M.M.M. Próbowałem na kilku usb za każdym razem ustawiając prawidłowy port

 6. Ekologowi chodziło o raptora, ale fakt faktem wybuch był z tym że dragona
 7. Firma nie wydała oficjalnego oświadczenia, ale biorąc pod uwagę że nic nie wybuchło bo nie było huku, pojazd nie doznał widocznych uszkodzeń a ogień wydobywał się przez zawory paliwa było to po prostu awaryjne opróżnianie zbiorników
 8. Czas pokaże ale spacex to nie jest spółka akcyjna więc raczej bym z tymi inwestorami ostrożnie podchodził, to raczej agresywne budowanie wizerunku firmy
 9. Na jakiej podstawie uważasz że Starship ma jakiekolwiek szanse w tym roku wylecieć w kosmos z ludźmi? Starship nie jest zbudowany, we Florydzie i Teksasie powstają wersje testowe które nie mają przewozić ludzi a tylko finalnie sprawdzić zachowanie całego pojazdu, mylisz starshipa z starhopperem W jednym jest starhopper który do tej pory miał 2 testy z włączonymi silnikami i jest budowany prototyp starshipa. W drugim jest budowany prototyp starshipa ale jest o nim bardzo mało informacji i prawie na pewno nie ma zamontowanych jeszcze nawet raptorów
 10. Czy ja wiem, to co było w Niedzielno-Poniedziałkową noc myślę że spokojnie dorównywało czerwcowi
 11. Około północy wychodzę na balkon myśląc "A nóż widelec są jakieś srebrzaki", nawet nie sprawdzałem radaru, nie minęło pół godziny i byłem na polance
 12. Jak to tu czytam to nie wygląda to ciekawie, szczerze życzę Adamowi żeby to wszystko przemyślał. Trzeba przyznać że wyszła z tego spora afera i na prawdę nie chciałbym być w jego skórze, ale jeśli chce się imać profesjonalnie astronomii, dobrze jakby faktycznie zaczął coś w tym kierunku działać poza jak już forum zauważyło agresywną "autopromocją", i tego mu naprawdę szczerze życzę.
 13. @sidiouss Ja na kaszubach trafiłem na dziurę w chmurach ale nic nie widziałem, ktoś coś widział?
 14. Ja kupowałem używane EQ3 i nie mogę narzekać. Jeśli kupisz sprzęt w miarę tanio to jesteś potem w stanie przy zmianie sprzętu sprzedać go po podobnej cenie, co w przypadku EQ3'ki która jest naprawdę chodliwym towarem nie jest żadnym problemem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.