Jump to content

GrzesiekX

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About GrzesiekX

 • Rank
  Alderamin
 • Birthday 12/15/1971

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Zainteresowania
  Wszystko po trochu.

Recent Profile Visitors

1311 profile views
 1. Zamienię wyciąg od TAŁ100 na podobny. Najlepiej na rurkę o średnicy zewn. 80-90mm. Stan wyciągu widać na fotkach. Chyba, że ktoś zdesperowany da cenę za którą go kupiłem to mogę sprzedać.
 2. No niestety nie mam takiej przedłużki 7.5mm, ani nie bardzo gdzie ją zakupić. Tanie te rozwiązanie nie jest i jak podejrzewam na dwóch bagnetach dość żywe. Dlatego szukam innego rozwiązania - opartego na połączeniach gwintowanych . Niestety żaden sprzedający nie udostępnia wymiarów i co gorsze niespecjalnie jest chyba zainteresowany sprzedażą, bo problemem jest je podać. Zakupiłem adapterek firmy K&F Concept T2-FX który ma dokładnie 37mm, Czyli tyle ile potrzeba. Niestety pierścień jest na gwint 42mm i trzeba będzie przetoczyć go na 48mm, ale to chyba najlepsze najstabilniejsze rozwiązanie. Może komuś przyda się te info.
 3. Ha. Czyli nadal nie rozwiązuje problemu (13 +16.5 = 29.5 a potrzeba 37.3mm. https://www.telescopeadapters.com/t-rings-for-mirrorless-interchangeable-lens-mil/506-fuji-x-mount-t-ring-x-pro1-x-e1-etc-t2-length-38mm.html - ale to jest bardzo blisko. Trzeba tylko pierścień wymienić na M48 T2 np: z adaptera Canon/Nikon (Nikon/M48T2 jest do kupienia). Podobne są do kupienia u nas. Pytanie - czy da się wymienić na taki pierścień bez roztaczania - mierząc z fotki na oko oba mają po 55mm.
 4. No ja nie mam wielkich możliwości oprócz tej przedłużki o której pisałem. Ile ma wysokości ten adapterek na M39 i jaką średnicę pierścienia ?
 5. Ha. Nikt nie podaje jaki to gwint. I podejrzewam, że większość sprzedawców też nie wie. Jakby tylko trochę wystawał, to mały problem. Chyba trzeba nakupować tego badziewia, by coś z tego złożyć. Niektóre adapterki mają jakiś wewnętrzny gwint, tylko jaki ? Może gdzieś na niewielkie pieniądze ktoś dorobi ? Znalazłem na Aliexpress coś takiego jak T2-fx. Na stronie teleskopy.pl sprzedają taką przedłużkę m42/m48 o długości 16.5 mm. Cały czas kombinuję z nią, w co ją wkręcić.
 6. Tak. Na oko, po pomiarze z foto wychodzi, ze jakieś 2.7 mm będzie za dużo. Wybrałem trzy różne i zadałem pytanie sprzedającym - czekam na odpowiedzi. Z tą podmianą pierścienia to niezły pomysł. Gwint jednak to gwint. Te pierścienie mają taką samą średnicę zewnętrzną ?
 7. Dzięki za pomoc. Niestety, złączka M48/Canon nie do kupienia w Polsce. Znalazłem jednak przejściówkę z Fuji na M42 i adapter z M42 na M48. Oględnie wychodzi jakby prawie miało pasować. No i chyba będzie sztywniej. Teraz interesuje mnie głębokość osadzenia matrycy w Fuji. Już wiem: https://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance. Czyli całość musi mieć 37,3mm.
 8. Witam. Chcę podpiąć aparat Fuji X-M1 do tytułowego teleskopu poprzez dedykowany flattener. Niestety znalazłem tylko jeden adapter (Baader Wide-T-Ring Fujifilm X with D52i to T-2 and S52). Pierścień dopasowywujący na M48 też jest i niby nie ma większego kłopotu. Niestety cena obu razem niespecjalnie mi odpowiada choć jak trzeba będzie to trudno. Podstawowym problemem jest to, że nie znam optymalnej odległości tego flattenera do matrycy. Nigdzie nie mogłem jej znaleźć. No i może jednak ktoś zna tańsze i równie pewne rozwiązanie.
 9. Wielkanocna promocja nadal aktualna ? Pisałem na mail, lecz odpowiedzi brak
 10. Jestem zainteresowany - 210 z przesyłką ?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.