Jump to content

midimariusz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  580
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

386 Good

1 Follower

About midimariusz

 • Rank
  midimariusz
 • Birthday 01/19/1977

Kontakt

 • Strona WWW
  https://midimariusz.home.blog/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Czerwona Woda (k. Zgorzelca)
 • Zainteresowania
  astronomia, muzyka organowa
 • Sprzęt astronomiczny
  Synta 12", ES 4,7 ; 6,7 ; 8,8 ; 14 ; 30 ; bino SW, filtry Lumicon 2" UHC, OIII, DS, H-Beta
  https://midimariusz.home.blog/
  Ponadto Lumix FZ 18, kolimator laserowy,
  [light1=https://midimariusz.home.blog/]https://midimariuszhome.files.wordpress.com/2016/12/logo.jpg[/light1]

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do wymiany jest rezystor 50 omowy do regulacji napięcia. Zostawiłem u elektronika. Zobaczymy.
 2. Szkoda że tak to poszło, bo miałem w zanadrzu dwa następne projekty oparte o ten NT. Jeden miał wykorzystywać lunetę 80/400 8 reduktor o.5z Drugi podpięcie kamery 305 Svbony.
 3. Może być tak jak piszesz. Z chęcią wyślę i zapłacę za sprawdzenie.
 4. Pora podsumować post. Będzie to opowieść z cyklu "nie masz problemu - to g sobie stwórz". Mój egzemplarz uległ uszkodzeniu i ma wartość złomu. Po podłączeniu napięcia słychać, jak kondensatory ładują się, ale nic nie widać na ekranie. Drugiej śruby regulacyjnej, która powinna być - nie ma. Blaszka o którą pytałem wyżej - nie miała żadnego znaczenia. To była masa do masy. Nie znam nikogo, kto mógłby mi go naprawić. Też nie stać mnie na inny egzemplarz. To tyle przygody z NT.... Będę śledził poczynania innych. Dzięki w
 5. Wygrzebałem silikon, ale nie ma tam śruby. Przyłożyłem blaszkę stalową na miedzianą i idealnie pasuje do połączenia z metalowym pierścieniem po prawej. To chyba będzie to?
 6. Nic więcej, tylko ta blaszka miedziana i jakieś 2cm w prawo stalowy pierścień.
 7. Znalazłem zdjęcie z innego NY. Wydaje mi się ze ta zaznaczona blaszka to ta sama co u mnie.
 8. Usunąłem jeszcze bardziej tą gąbkę pod blaszką i nie ma tam żadnej śruby.
 9. Wg zdjęć z neta to powinna być już widoczna ta druga śruba. Leży gdzieś koło 1 cm obok, a rozprute już mam ponad 2 cm.
 10. W lewą stronę jest rozprute i nie ma śruby, a w prawo jest jakaś miedziana blacha przymocowana na stale do korpusu. Za blachą też nic nie ma. Pod blachą nie wiem bo nie ma dojścia. Najgorzej się boję, czy czegoś nie uszkodziłem.
 11. Rozkręciłem swój noktowizor P80749HP i powinny być tam dwie śruby regulacyjne jak w innych egzemplarzach A jest tylko jedna w miejscu gdzie powinna być ta śruba jest jakaś miedziana blacha zakotwiczona w środku tuby. Drugiej śruby zaś nie ma. Dalej jest tez jakiś metalowy pierścień nie połączony z blaszką. I pytanie głównie do elektroników czy ta miedziana blaszka to jakiś regulator napięcia zamiast śruby? Wydłubałem też metalową - chyba stalowa cienka blaszka, która była nałożona na tą miedzianą. Czy to element z
 12. Sprzedam nowy DSC - jest to zestaw modernizacyjny do teleskopów dobsona firmy SkyWatcher lub GSO. Nadaje się też do zamontowania dla teleskopów typu Taurus czy Pablitus - przy własnym montażu DSC. Zawiera wszystko, co niezbędne do automatyzacji teleskopów SkyWatcher Dobson lub GSO De Luxe. Instalacja zajmuje około 15 minut. Po prostu trzeba przykręcić 8 śrub i zainstalować dwa enkodery. Teraz teleskop jest już gotowy do szybkiego wyszukiwania obiektów na niebie! DSC pomaga obserwatorom dokładnie i szybko znaleźć obiekty na nocnym niebie. W tym przypadku tuba teleskopu jest skierowana
 13. A to Twoje było? Pamiętam jak moja córka była wtedy na seansie:)
 14. Ja zorganizowałem obserwacje dla dzieci z tutejszej SP.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.