Jump to content

midimariusz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  510
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by midimariusz

 1. Chodzi o to żeby czytający miał pojęcie który filtr jest lepszy, a który gorszy? Cyfry i wykresy niewiele mówią o tym jak przez nie widać.
 2. Szkoda, że nie ma żadnych wniosków. Dobrze byłoby każdy z filtrów włożyć w wyciąg i napisać że dwa zdania komentarza.
 3. Fajnie się czyta i ładnie to wszystko ująłeś. Mało jest osób, które chcą podzielić się jakąś recenzją. Tym bardziej brawa dla Ciebie za wkład. Jeszcze wrzuć że dwa zdjęcia teleskopu i będzie git.
 4. Moje gratulacje! Kawał dobrej roboty. Bardzo ładnie masz dopracowany ten zestaw. Efekty jak dla też są fajne. Na pewno poprawiłbyś obraz mgławic stosując węższy filtr H-alfa do około 10 um.
 5. Mógłbyś wrzucić zdjęcie teleskopu z zamocowanym okularem?
 6. Od dostawcy Internetu dostałem taką odpowiedź. Nigdy nikomu nie wysłałem żadnego spamu. Dzień dobry!W przypadku gdy adres IP trafił na czarną listę (spam listę), należy:- skontaktować się z administratorem listy podejrzanych o wysyłkę spamu- zapytać o powód dodania i poprosić o usunięcie z listy- wyeliminować powód, dla którego adres IP / e-mail / domena została umieszczona na liście.Należy pamiętać, że jeśli błąd będzie powielany, administrator ponownie nie usunie adresu z czarnej listy.Najczęstsze powody dodania na czarną listę to:- wysyłka spamu- brak porządku w bazach odbi
 7. Jakiś sukces jest, bo nie mam już bana. Ale sprawdziłem swoje IP 78.8.53.3 I okazało się, że jestem na kilku listach, sam nie wiem za co.
 8. Pisze, że jestem na liście zbanowanych i otwiera się link na jakąś zagraniczną stronę, na której jest mój IP.
 9. Nie mogę pisać. Mail poszedł. Ten mail , z którego przychodzą informacje o forum jest Ok?
 10. Dzisiaj za nic ni z gruszki ni z pietruszki dostałem bana na AM. Zero wyjaśnienia za co. Nie złamałem regulaminu. Czy ktoś wie co tam się wyrabia?
 11. Możesz bezproblemowo sterować za pomocą modułu Synfi na BT i jest to mega wygodne. Używasz do tego apki Sky Safari. Bardzo ułatwia to życie.
 12. U mnie straszna lipa wyszła z kometą. Samsung A50
 13. Sprzedam nowy zestaw DSC dla teleskopów Dobsona. Mocowanie enkoderów jest dla wersji GSO Classic, ale można z powodzeniem wykorzystać to dla nietypowych i dedykowanych teleskopów dobsona tak popularnych w Polsce jak Taurusy, Pablitusy, czy Columbusy. Zawiera wszystko, co niezbędne do automatyzacji teleskopów GSO Dobson. Instalacja (dla GSO) zajmuje około 60 minut. Po prostu trzeba przykręcić 8 śrub i zainstalować dwa enkodery. Enkodery podłączamy kablem do modułu. Potrzebuje on dodatkowego napięcia zasilania 12V. Teraz teleskop jest już gotowy do szybkiego wyszukiwania obiekt
 14. Napisz mu że wystawiasz negatywny komentarz i poczekaj na reakcję.
 15. Minęło już jakiś czas od ostatniego wpisu. Napiszę kilka zdań podsumowania. 1.Hot pixels. Nowa kamera ma mniej gorących pixeli I są mniejsze. Za pomocą programu SharpCap udało mi się je usunąć. Nie robiłem na tym testów nocnych. Na dziennych zdjęciach też polepsza obraz. 2. Testowany obiektyw 135mm okazał się słaby do tej kamery. Był duży problem z ustawieniem ostrości. Na ogól była to ciapka., ale udało mi się w końcu ustawić w miarę małą ciapkę. Zasięg gwiazd – szału nie ma. Czas ekspozycji w kamerze ustaliłem na X256 (4 sek.) W noktowizorze
 16. A jak załączyć rotacje pola? (żeby wyrównywał zdjęcia)
 17. Mam problem. NIe wiem, jak usunąć hotpixele. Kupiłem płatna wersję Pro na rok robię tak, że wybieram Captutr - Capture Dark i robi w automacie darka dalej daję live Stack i nie wiem co dalej zrobić? Jak usunąć te Hotpixele? NIe znalazłem nigdzie opcji Delete Dark Frames.
 18. Teleskopy wysypały się jak grzyby po deszczu na różnych aukcjach internetowych. Ceny od 270 nawet do 320 zł. Jest ich naprawdę sporo.
 19. Moim pierwszym teleskopem był własnoręcznie wykonany sprzęt na podstawie zakupionego lustra w firmie U. z Żywca 90/900mm. Tubus, wyciąg, montaż i całą resztę zrobiłam własnoręcznie. Niestety mam niestety zdjęcia. Ale wrzucam zdjęcie drugiego teleskopu Szukacz Komet z roku 1996r. Też w między czasie miałem zestaw Astro Gabinet, ale nie pamiętam , żebym coś przez niego zobaczył, no oprócz Księżyca.
 20. Za radą kolegów kupiłem nowa kamerę, SCB-2000P, nigdy nie używaną (90zł). Ku mojemu zaskoczeniu Menu jest po polsku i obraz jakby bardziej wyrazisty i bardziej kolorowy (żywy). Za poradą zdobyłem też tubę OTA 80/400 Sky Watchera. Wszystko dzisiaj podłączyłem za pomocą uniwersalnej złączki z Astrokraka, która ma chyba na wejściu wszystkie możliwe gwinty i działa. Wyciąg muszę wyciągnąć na maksa. Mogę też wkręcic redukcje 0.5X i zmniejszyć ogniskową do 200mm. Mam też barlowa 2X, ale to już będzie za dużo. Dzisiaj wieczorek ma być Truskawkowy Księżyc, ale u nasz 100%
 21. Przy C41 trzeba będzie dopisać, że to Hyady.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.