Skocz do zawartości

wiaterwiater

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  102
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

57 Neutral

O wiaterwiater

 • Tytuł
  Regulus

Ostatnie wizyty

1419 wyświetleń profilu
 1. Wyślij swoje nazwisko na Słońce

  O tym nie pomyślałem. Jak lądowanie w nocy, to ja też lecę.
 2. Dowcipy

  Ponoć jakiś gość z kujawsko pomorskiego został nominowany do nagrody Nobla z fizyki za przyciąganie ciemnej masy falami radiowymi. Słyszeliście coś, czy mnie wkręcają? Wczoraj oglądałem księżyc. W sumie nie wiem jak to powiedzieć, żeby nie urazić ludzi wierzących i niewierzących. Sam w sprawach związanych z wiarą jestem wierzący, a w sprawach czysto naukowych wiarę zostawiam w kościele, dlatego mogę przysiąc, że widziałem chodzącego po księżycu Boga. Zdaję sobie w tym miejscu sprawę, że ludzie wierzący mi nie uwierzą, dlatego napiszę, że widziałem lądujący na księżycu statek kosmiczny obcych, bo ziemskie toto na pewno nie było. A może od mrozu halucynacji dostałem?
 3. Błędne koło

  Ok. Mam nadzieję, że matematyczny wątek koła umarł na dobre, bo jak większość zapewne się orientuje, przeliczaniem średnicy i obwodu koła na inne miary, jak chociażby kilometry na godzinę, zajmują się urządzenia marnej jakości, obsługiwane przez....., mniejsza z tym. Tak czy inaczej, jakość tych urządzeń musi być marna, ponieważ mało kto zgadza się z tymi wyliczeniami. Ale odstawmy to na bok. Zakładając wątek wspomniałem o czasoprzestrzeni. Chodzi o to, że jak rozmawiałem z dziećmi o zakrzywieniach wynikających z teorii Einsteina..... No właśnie. Może ja coś źle rozumuję. Otóż wzięliśmy pod uwagę koło o średnicy 2 metrów. Po to 2 metrów, żeby promień miał 1 metr i żeby było prościej. Ale nie było to koło narysowane na kartce papieru, koło ze sznurka czy jakiekolwiek fizycznie istniejące. To było takie teoretyczne koło. Tak bardzo teoretyczne, jak teoretyczny jest czas, przestrzeń i czasoprzestrzeń. Koło idealne o promieniu 1 metra. I zapomnijmy na razie o mierzeniu obwodu. Jest to nikomu do niczego niepotrzebne. Tak więc, rysujemy w myślach idealne koło i nie ma z tym problemu, dopóki nie bierzemy pod uwagę grawitacji. Bo jeśli każda masa zakrzywia czasoprzestrzeń, to musi zakrzywiać też to nasze koło, umiejscowione gdzieś w tej właśnie przestrzeni i to nie jest już koło. Idąc tym tokiem rozumowania wydaje się, że stworzenie idealnego koła jest możliwe, ale tylko w jakichś stałych, niezmiennych warunkach oddziaływania grawitacji, czasoprzestrzeni, czy czego tam sobie chcecie. Każda zmiana zmieni nasze koło w pulpę ziemniaczaną. Czy tak? Jeśli tak, to pytanie dziecka brzmi. Czy istnieje we wszechświecie miejsce, gdzie nic się nie zmienia?
 4. Moja własna teoria - Wiele Czasów

  W niebiosach wszyscy są nieśmiertelni i mają dokładnie tyle samo lat i nie ma tam klepsydr.
 5. Moja własna teoria - Wiele Czasów

  Kiedy ja to piszę, to ja mam 50 lat i nie mam najmniejszego pojęcia ile ty w tym czasie masz lat i nie ma dla mnie żadnego znaczenia, co ty na ten temat twierdzisz i nawet nic mnie to nie obchodzi. Bo ja nie piszę do Ciebie, tylko do całego świata, a nie mam pojęcia ile ten cały czytający mnie w danej chwili świat ma lat razem czy osobno.Więc jeśli w tej samej chwili będzie ten tekst czytać 100 osób w różnym wieku, to ja będę miał różny wiek w tym samym czasie, czyli będę miał i 13 lat i 15 i 18 i 25 i 35 itd. W tym samym czasie. Z tym tylko, że jak będzie ten tekst czytał 75 latek, to ja również powinienem mieć 75 lat. A jeśli ja tyle nie dożyję i tak naprawdę nigdy tyle nie będę miał, to co? W tym samym czasie oczywiście.
 6. Moja własna teoria - Wiele Czasów

  Z mojej perspektywy masz 13 lat, z Twojej, jak ze mną rozmawiasz, to pewnie masz 50, ale z perspektywy sprzedawczyni w sklepie monopolowym znowu masz 13 lat, niezależnie od tego ile ona ma.
 7. Dowcipy

  Dzwoni syn do ojca. - Tato kot się zesrał. - Mówiłem Ci, nie dzwoń do mnie do pracy z takimi rzeczami. Posyp piaskiem, przyjdzie matka z pracy to posprząta za 5 minut znowu syn dzwoni do ojca: - Tato pies się zesrał. - Mówiłem Ci, nie dzwoń do mnie do pracy bo mnie zwolnią. Posyp piaskiem, przyjdzie matka z pracy to posprząta. Za godzinę znowu syn dzwoni - Tato mama wróciła z pracy. - Przecież mówiłem Ci, nie dzwoń do mnie do pracy z takimi sprawami. - Ale tato, przyszła z jakimś gościem i on ściąga spodnie. Pewno będzie srał, a już nie ma piasku.
 8. Moja własna teoria - Wiele Czasów

  Przykro mi młody człowieku, ale moje 11 letnie bliźniaki twierdzą, że nie masz racji. Nie urodziły się w tym samym czasie tylko minuta, po minucie. Od siebie dodam, że czekały na zielone światło całe 9 miesięcy, mniej więcej oczywiście. I nie urodziły się " od razu". To trochę trwało. Dokładnie 9 godzin. Chyba coś popsułem, jak zwykle.
 9. Błędne koło

  Można odmierzyć "okrągłą" średnicę, nie można odmierzyć "okrągłego" obwodu i być może z tego powodu Pi też nie jest "okrągłe", stąd wniosek, że nie ma okrągłego koła.
 10. Błędne koło

  Lepiej bym tego nie ujął. Nie możemy podawać dwóch dowolnych liczb jako średnicy i obwodu. Jedno musi wynikać z drugiego. Normalnie można podać tylko jedną z tych wartości, a drugą musisz wyliczyć, a mając do dyspozycji tylko jedną wartość nie stworzysz koła. Takie prawie koło i owszem, ale nie koło. Tak kombinuję, bo łożyska jednak mam dobre.
 11. Błędne koło

  Tak sobie teoretyzuję i wychodzi mi, że we wszechświecie nie ma prawa istnieć coś takiego jak koło. Wszelkie esy floresy i owszem, ale nie koło, jako koło. Tak mi z tego zakrzywienia czasoprzestrzeni wychodzi. W końcu nawet liczba Pi jest niewymierna. Dowód? Mój samochód jest wystarczającym dowodem, bo od jakiegoś czasu mam wrażenie, że koło, to taki sam wynalazek, jak prędkość warp.
 12. Tesla naprawdę leci w kosmos :)

  Niezła myśl. Ciekawe, czy następny ładunek rakiety Munka poprzedzony zostanie esemesowym głosowaniem? Chcesz żeby w kosmos poleciała Tesla 2 po liftingu? - wyślij TESLA na numer..... Do wygrania kawałek lakieru z rozbitej TESLI 1.
 13. Tesla naprawdę leci w kosmos :)

  Czym się tu podniecać? Jeśli chodzi o podbój kosmosu, to celem samym w sobie jest Księżyc. To oczywiste. Bo i blisko i daleko. Ale Księżyc nie rozpala już tak umysłów jak kiedyś, więc zaglądając inwestorom do portfela pokazuje się fotki Marsa. W końcu to tylko biznes.
 14. Tesla naprawdę leci w kosmos :)

  Zacytowałeś połowę mojej wypowiedzi z której nic nie wynika i montujesz do niej jakiś reaktor potrzebny do startu? Jaki reaktor? Przecież wyraźnie napisałem, że w wyprawie na Marsa mamy w miarę opanowane wszystkie etapy, z wyjątkiem startu z powierzchni Marsa. Tam nie ma platformy startowej, nie bardzo jest jak ją dostarczyć czy zbudować, więc pozostaje start rakiety z czegoś, na czym rakieta wyląduje. I to jest zadanie Muska. Nic więcej.
 15. Tesla naprawdę leci w kosmos :)

  Coś mi się zdaje, że już zaniedługo coś walnie w moim ogródku i stanę się właścicielem luksusowego autka. Lekko bite, z cofniętym licznikiem.
×