Jump to content

Nedved

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  507
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Nedved last won the day on December 24 2020

Nedved had the most liked content!

Community Reputation

865 Excellent

3 Followers

About Nedved

 • Rank
  Procjon

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/gp/141299192@N06/735669

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Oprócz Astronomii:
  Fizyka, Biologia, RPG, Klimaty fantasy & sci-fi
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80, HEQ5 (belt mod.), Nikon D610, Canon EOS 600d (moded)

Recent Profile Visitors

5292 profile views
 1. Pewnie chodzi o to co pisałem wyżej. Za zielono tutaj. Tak wygląda histogram wycinka tła, kanały są niewyrównane. A tutaj histogram tego co wrzucił @flamezz
 2. Z ciekawości zapytam gdzie ulokowałbyś tu popularnego SW ED80, x ile? Akurat sprawa u mnie dość na czasie. Mam kamerkę z pikselem 3,75 um więc przy założeniu x5 wypadałoby w przybliżeniu F19. Barlowa zakupiłem x3 więc ogniskowa wyjdzie 1800mm. 1800/80 daje 22,5. I jeszcze pytanie czy podejście do astrofotografii planetarnej jest tu podobne do księżycowej czy sprawa wygląda inaczej? Bardzo jestem ciekaw ja kto widzisz. P.S Jestem świadom tego, że Edek to nie jest pukawka na US
 3. Dostrzegłem taką jasną "ramkę" wokół Veila. Centrum i granice kadru są ciemniejsze. Nie ma się oczywiście czym przejmować. Pytałem z ciekawości a to, że to widzę wynika z mojego skrzywienia po rożnych dziadostwach na matrycy canona, którego niegdyś używałem.
 4. Fajny Welon, włókna dobrze potraktowane bo nie wyglądają jak druty tylko faktycznie jak zwiewna struktura. Obowiązkowo wyrównałbym histogram bo strasznie zielonkawo na obu fotkach. Kalibrowałeś flatami?
 5. Jakiś potencjał tam jest , aczkolwiek materiał zostawia sporo do życzenia -sporo szumu, pojechane gwiazdy, duże gradienty, ale da się z tego coś wycisnąć. Trochę wykadrowałem do tego resize 50%. EDIT: @tomchm Ta czerwień w prawym dolnym rogu to chyba naturalna tam jest? Tak mi się wydaje. Chyba ją potraktowałeś jak LP.
 6. Ja bym zrobił tak. Wywal to co masz, zostaw materiał na 2-3 dni, wróć do niego i "usiądź na spokojnie". Obróbka jest zdecydowanie do poprawy bo: - za duże mydło - kiedyś jedna mądra osoba dobrze powiedziała - jak jest za dużo szumu to znaczy, trzeba palić więcej a nie odszumiać w post-processingu. Wiadomo, można tam lekko myźnąć, ale nie aż tak jak tutaj. - główny obiekt jak pisał @Marvaz zmasakrowany - spróbuj sobie to rozbić na maski, Crescent obrabiać może nie tyle osobno, co po każdym kroku sprawdzać czy nie dostał po dupie i kontrolować jego wygląd. Dobry pomysł to o
 7. Jak w temacie, kupię soczewkę taką jak ta tutaj: https://teleskopy.pl/Soczewka-Barlowa-TeleVue-3x-1,25--(SKU--BLW-3125)-teleskopy-5006.html Oczywiście w stanie idealnym. Proszę o info tutaj lub priv.
 8. Jak to zwykle u mnie bywa, zawsze coś nie daje mi spokoju i jest do poprawy. Rożek nie był tu wyjątkiem. Wrzucam drugą wersję, obrobioną delikatniej, z redukcją brzydkich halo i nieco inną kolorystyką. Ciekaw jestem co myślicie.
 9. Tak można obronić każdą pracę
 10. Zerknij proszę tutaj:
 11. No wszystko rozbija się na czym komu zależy. Ja wolę mieć mniej szumów i lepszą jakoś materiału ogólnie. Cena jest wyższa, ale jak zauważyłem mieści się w wyznaczonym przedziale. Broń boże nie namawiam nikogo na to czy na to. Podaję tylko to z czym się spotkałem podczas użytkowania obu tych puszek. P.S. Co do LV w eos 600d i tak należy go podczas sesji całkowicie wyłączać w menu aparatu bo potem daje brzydki odblask na zdjęciach. To też już przerabiałem
 12. Super, że na forum pojawiają się takie zdjęcia raczej niedostępne dla większości z nas. Jedyne co bym poprawił to kolory. Lvls i HLVG w PSie + leciutko przygasiłem centrum krzywymi.
 13. Ja nie do końca zgodzę się z tym że FF tylko do lepszej optyki. Pozwolę sobie porównać FOV APS-C z FF na przykładzie ED80: 1. NGC 7000 z APS-C 2. NGC 7000 z FF + ED80 przycięte do stopnia gdzie gwiazdy są jeszcze w miarę ok (to co uważam za w miarę ok jest niżej) Wycinek lewego dolnego rogu po takim cropie jak wyżej: Do tego dorzuciłbym fakt, że to, że dziś nie myślisz o lepszej optyce nie znaczy, że nie zrobisz tego za rok czy dwa No i ostatnia sprawa, sama jakość wykonania. EOS 600D przy Nikonie D610 wygląda
 14. Odradzając mu Canona z matrycą APS-C udzielam mu pomocy o której mógłbym tylko pomarzyć kilka lat temu Tym bardziej, że budżet jest optymistyczny i pozwala myśleć o FF.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.