Jump to content

Nedved

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  472
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

680 Excellent

2 Followers

About Nedved

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/gp/141299192@N06/735669

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Oprócz Astronomii:
  Fizyka, Biologia, RPG, Klimaty fantasy & sci-fi
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80, HEQ5 (belt mod.), Nikon D610, Canon EOS 600d (moded)

Recent Profile Visitors

3820 profile views
 1. Miałem to szkło z Canonem EOS 600D. Ostrzył bez problemu.
 2. Jak ze wszystkim - trzeba ćwiczyć i to co kuleje, kuleć przestanie. Jest tak jak pisałem wcześniej - wyszło fajnie
 3. Wg mnie wyszło całkiem spoko. Jedyna sprawa, która w oczy się rzuca to zieleń na gwiazdach, ale to wtyczka HLVG do PS usunie w 2s. Z takich subiektywnych spraw to ja bym trochę podostrzył środkowe obszary galaktyki + zwiększył kontrast - ale to już kwestia gustu
 4. Ah te prztyczki - bez nich to miejsce byłoby o rząd wielkości nudniejsze ^^ Oczywiście gratulacje dla Łukasza. Gość zamiata w tym roku.
 5. I cudotwórcą chyba bo tam sygnał nie przebija się przez szum ;-)
 6. Z ciekawości - znasz ten film? Akurat go dziś oglądałem i od razu mi się skojarzyło ^^
 7. A tak z ciekawości. Po co tak cropujesz? Masz ładne szerokie pole a niemałej części się pozbywasz. To nie ogniskowa 500 mm, super detalu i tak nie pokażesz.
 8. U Ciebie @diver kanały R/G/B są totalnie rozjechane. Większość tej czerwieni to dominacja R nad GB. EDIT Ja bym to widział tak:
 9. I to jest bardzo słuszne podejście. Nie ma co kupować sprzętu, który przerośnie użytkownika. Na nasze szczęście mgławice i galaktyki bardzo się nie zmieniają i za rok czy 10 nadal tam będą.
 10. I ja spróbowałem bez stacka a jedynie bazując na jpg-u z pierwszegoi posta.
 11. Dasz radę wrzucić stack? Z chęcią zerknę co tam się czai
 12. Fajny smaczek. Ciekaw jestem czy to faktycznie czy to ta gwiazda. Bardzo doceniam zdjęcia, których autor prócz walorów estetycznych próbuje dostarczyć też pewną porcję wiedzy i zainteresować odbiorcę.
 13. Szczęka opada Myślę, że taki gif to marzenie każdego "Łowcy planet" Gratuluję.
 14. A M61 wyszła mi taka Tam chyba nie było ditheringu? Jakiś dziwny pattern dostrzegam. @Tuvoc co do twojej wersji to wydaje mi się, że popełniłeś jeden błąd (popraw mnie jeśli się mylę). By uwydatnić galaktykę (głównie mam na myśli to ledwo widoczne obszary) w jakiś sposób ją zaznaczyłeś i podciągnąłeś sygnał - niestety skutek jest taki, że rozjaśniły się też obszary tła - nie będące częścią struktury galaktyki a część faktycznych struktur spoza zaznaczenia znikła. Wrzucam dodatkowo crop na samą galaktykę by to porównać (twoja vs moja).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.