Jump to content

Nedved

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  439
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

644 Excellent

2 Followers

About Nedved

 • Rank
  Altair

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/gp/141299192@N06/735669

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Oprócz Astronomii:
  Fizyka, Biologia, RPG, Klimaty fantasy & sci-fi
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80, HEQ5 (belt mod.), Nikon D610, Canon EOS 600d (moded)

Recent Profile Visitors

3595 profile views
 1. Aktualizacja: - Zasilacz sieciowy do Canona; modele: 550D 600D 650D 700D - w trakcie realizacji - T-adapter SW M48/Canon - dostępny - cena: 50 zł - Filtr STC duo nb dla Canon APS-C - sprzedany - Cooler box dla Canona EOS 600d (powinien pasować do większości Canonów APS-C) - dostępny - wszystko działa jak należy, obniżam cenę na: 180 zł
 2. Wooo ile tego detalu tam jest. Zawsze fajnie ogląda się twoje prace bo masz swój styl i nie patrzysz na trendy. I do tego super obiekty pokazujesz. Leci łapka w górę
 3. W temacie z innym irysem zdawałeś się być nieco niezadowolony z własnego - całkowicie niepotrzebnie. Bardzo fajnie wyszło. Na mój gust to jest pole by poszaleć nieco z kolorem i kontrastem bo całe zdjęcie wydaje się nieco przygaszone - takie bladziutkie i bez pazura. Wrzuciłem twojego jpga do PS, trochę zmniejszyłem gwiazdy, podbiłem kolor, usunąłem kolorowy szum i dodałem kontrastu. Zależy co kto lubi oczywiście.
 4. No pełna zgoda, ale idę o zakład, że inaczej to będzie wyglądać w przypadku DSLR a inaczej z kamerkami mono. Przy DSLR gwiazdy wychodzą zwyczajnie większe a to oznacza większe ciapki. No nic, nie jestem wielkim fanem starlessów (dlatego się bardzo nie przykładam) :p , ale poeksperymentuje. Dzięki @holeris za radę.
 5. Dzięki. Starlessa faktycznie totalnie "olałem" - jaki wyszedł taki wrzuciłem. Przy okazji zapytam - dobrze myślę, że te "paćki" najlepiej usuwać healing brushem albo stampem? Coś jeszcze masz na myśli pisząc "dopracować"?
 6. Nie mogę już edytować pierwszego posta. W pierwotnej wersji nie dawały mi spokoju gwiazdy bo po pierwsze niektóre nosiły ślady artefaktów z obróbki a dodatkowo wiele z nich miało dziwny poblask. Powstała zatem wersja druga. Według mnie sporo lepsza bo nawet mgławice są lepiej widoczne. Co uważacie?
 7. Ale się Pan rozpędził z tymi zdjęciami . Powalczyłbym z obwódkami wokół gwiazd. Tak to sztos - lubię taką "pastelową" kolorystykę. No i fajny Charizard
 8. Nie ma sprawy. Wycinek (ok. 1500x1500 px) z jednego z rogów poniżej (pojedyncza klatka).
 9. ISO 400. W zależności od źródeł unity iso dla D610 podają 200 lub 400 właśnie.
 10. Jeśli jesteś otwarty na rady to spróbuj sobie wyrównać kanały w PS bo wszystko jest całkiem niebieskie. Opcja widoczna na poniższym screenie.
 11. Nie zwróciłem uwagi do ile % wyszedł crop, ale w okolicach 80%. Bokiem gwiazdy i tak lecą, ale chciałem zachować kadr zgodnie z planem i głębiej nie przycinać.
 12. Tytuł tematu oczywiście trochę na przekór oficjalnemu nazewnictwu, ale dobrze oddaje to co dla mnie przedstawia ten obszar odkąd zobaczyłem go po raz pierwszy. Potężny pyłowy miecz tnący czerwień pobliskich mgławic. Materiał zbierany przez cztery noce 12/13/14/15 września. Był to pierwszy test bojowy niedawno zakupionego, nowego detektora tj. Nikona D610 zmodyfikowanego przez @MateuszW Wrażenia? Kosmos! Przepaść między Nikonem D610 a do tej pory używanym Canonem EOS 600D jest olbrzymia. Nie ma nawet co porównywać. Różnice najbardziej widać w ilości i wyglądzie szumu. Poniższe zdjęcie jest moim pierwszym, którego wcale nie odszumiałem bo w zasadzie nie widziałem takiej potrzeby. Wszystkie dotychczasowe fotki na brak szumu zdecydowanie nie narzekały. Jest też pierwszym, gdzie zebranym materiałem przekroczyłem magiczną (dla mnie) barierę 10 godzin. Jako ciekawostkę dorzucam zdjęcie tego obszaru zrobione również przeze mnie, ale niecały rok temu (i troszkę mniejsza ogniskowa) Technikalia: 145 x 300s (dithering + flaty, biasy) Nikon D610 (mod) SW ED80 + flattener 0.85x HEQ5 (belt mod) Obróbka: Siril, Photoshop Crop, no resize Skala 2,35"/px Niebo klasy 4 w skali Bortle'a 1. Miecz Mroku w Łabędziu 2. Zbliżenie na Pelikana 3. Wersja "starless" 4. Zdjęcie sprzed roku
 13. Dobra :p Metodą coraz głupszych pomysłów problem rozwiązałem. Dla potomnych: pomogła zmiana w ustawieniach Camera Raw (Edit -> Preferences -> Camera Raw). JPEG and TIFF handling TIFF: Disable TIFF support Dlaczego? Nie mam pojęcia. Ale działa.
 14. Zgadzam się, że to coś u mnie jest nie tak skoro u kolegi wszystko wygląda normalnie. Plik jest ok - zepsute jest jego traktowanie przez PSa. Opcjami w zakładce Performance się bawiłem - niestety bez poprawy :/
 15. Print screeny. Po zapisaniu pliku z takim bandingiem jest on nadal widoczny w przeglądarce.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.