Jump to content

Nedved

Społeczność Astropolis
 • Posts

  566
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Nedved last won the day on September 15

Nedved had the most liked content!

3 Followers

Kontakt

 • Strona WWW
  https://www.flickr.com/gp/141299192@N06/735669

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Kraków
 • Zainteresowania
  Oprócz Astronomii:
  Fizyka, Biologia, RPG, Klimaty fantasy & sci-fi
 • Sprzęt astronomiczny
  SW ED80, HEQ5 (belt mod.), Nikon D610, Canon EOS 600d (moded)

Recent Profile Visitors

5952 profile views

Nedved's Achievements

1.2k

Reputation

 1. Człowiek chciał pomóc a tu zaraz dostanie złotą łopatę. Również dałem się strollować xD
 2. Zgadzam się z przedmówcami. Żeby ciągnąć musi być za co ciągnąć Jednak trochę tam jeszcze da się poczarować. (Link do stacka nie działa więc jechałem na jpg) Oto co zrobiłem: 1. Zmniejszyłem gwiazdy w PS (akcja od Annie's Astro Actions -> reduce star bloating) 2. Wrzuciłem zdjęcie do StarNeta by usunąć gwiazdy 3. Wersje starless odjąłem w PSie od wersji z gwiazdami (Substract) w wyniku czego dostałem warstwę tylko z gwiazdami - dodana będzie potem do wersji starless w trybie "Linear Dodge (Add)" 4. Używając Sirila zrobiłem "Background Extraction" na starless'ie co solidnie zredukowało winiete 5. Wersje starless po sirilu wrzuciłem do PS i wyciągnąłem mgławicę używając Selective Color (dla koloru RED - suwak black w lewo do wartości ~ -30% + suwaki dla Cyan/Magneta eksperymentalnie) 6. Z kanału R zrobiłem warstwę luminacji z opacity 30% 7. Wrzuciłem całość do Adobe Camera Raw by podbić saturację i luminację dla czerwieni 8. Z gwiazd ściągnąłem magnetę 9. Z całości usunąłem nieco szum zwykły i colorowy (też w Camera Raw) Wynik (resize 50%):
 3. Dzięki. Byłem ciekaw czy to halo było chociaż minimalnie obecne na klatkach, ale widzę, że praktycznie go nie widać, tym bardziej na ekranie live view.
 4. Słuszna uwaga, dzięki. W zasadzie chodziło mi o to o czym piszesz tylko posiadania wiedza nie pozwoliła mi tego we właściwy sposób przekazać. Teraz już będę wiedział.
 5. Bardzo lubię twoje "pyłowe" zdjęcia. Kolejne w tym roku super foto. Co do niebieskich gwiazd - ja bym sprawdził tym widmowy tej gwiazdy. Przyzwyczailiśmy się do pięknych szafirowych gwiazdek mimo, że w rzeczywistości zapewne połowa z nich ledwo wpada w błękit patrząc na typ widmowy.
 6. To samo miałem pisać. Miniaturka i wersje z posta mega mi się spodobała, faktycznie w powiększeniu trochę kisiel, ale to jest lajtowo do naprawy. Podłub trochę @cmku bo jest potencjał i myślę, że warto. Przy okazji, ktoś podpowie co to za obiekt?
 7. Zastanawiam się nad zakupem ww. mini guidera. Jeśli komuś zalega to proszę o info na priv.
 8. Ja nadal się dziwię skąd tak dobre podejście do canonów w astrofoto. To chyba jeszcze pozostałości po czasach gdzie królowały modowane 450D za 300zł. Czasy się zmieniły i na obecną chwilę kupowanie Canona pod astrofoto to wg mnie strata pieniędzy bo zwyczajnie niczym nie wygrywają. Wyjątkiem jest tutaj Canon 6D i bodaj Canon EOS R. Każda osoba, którą znam a nawet ja sam moment przejścia z Canona na Nikona uważa za przełomowy. Jakość materiału a za czym idzie komfort obróbki są dużo lepsze w Nikonach. Teraz od dłuższego czasu panuje moda na 1100D, ale każdy kto zmienia jest z tego zadowolony. Sam używałem 600D kilka lat i bardzo żałuję, że nie poszedłem od razu w inną puszkę. Fajny był obracany ekran LV i to tyle. Przepraszam, za częściowy off-top, ale zwyczajnie wynik każdego porównywania Canona do czegoś innego jest z góry znany.
 9. Świetne! Efekt 3d taki, że myślałem, że mi z monitora ten czarny konik wyskoczy. Bardzo dobra praca panie Kubo.
 10. Trochę odkopuję, ale dopiero teraz trafiłem na to zdjęcie. Dla mnie ta ostatnia wersja wygląda super, zdecydowanie lepiej niż dwie początkowe. Fajny detal, nawet w powiększeniu wszystko się ładnie prezentuje.
 11. Wedle rady podmieniłem w pierwszym poście wersję oryginalną na wersję resize 50%
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.