Jump to content

Alberto

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

26 Neutral

About Alberto

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak niektórzy z was mogą wiedzieć, zaprojektowałem międzygwiezdny statek kosmiczny z załogą, który nazywam Solar One. Zasadniczo duże, elastyczne lustra umieszczone w pobliżu Słońca napędzałyby jednomilowy lekki żagiel z czteroosobowym statkiem kosmicznym o pojemności 300 ton. Aby zwolnić, pokładowy kompaktowy reaktor termojądrowy zasiliłby rakietę fotonową umieszczoną z przodu statku kosmicznego, która 1) pomogłaby wyhamować i 2) zjonizowałby wodór kosmiczny dla reaktora jądrowego. Szufelka Bussarda również umieszczona z przodu statku kosmicznego mogłaby 1) zebrać te protony (zjonizowany wodór) i 2) spowolnić statek kosmiczny. Solar One osiągałby średnio 22% prędkości światła, co pozwoliłoby załodze dotrzeć do najbliższej, potencjalnie zdatnej do zamieszkania egzoplanety w mniej niż 19 lat. Oczywiście najpierw trzeba osiągnąć sen kriogeniczny i sztuczną grawitację. Oto moja praca w arXiv: https://arxiv.org/abs/2007.11474 A tutaj krótki film o Solar One: https://youtu.be/JEf7Z_TLmgU Opinie są mile widziane!
 2. Witaj! Chciałbym ogłosić, że międzynarodowa grupa, którą koordynuję (Habitable Exoplanet Hunting Project), odkryła kandydata na egzoplanetę. Naszym kandydatem byłaby GJ 3470 c, planeta wielkości Saturna, która krążyłaby wokół gwiazdy w jej ekosferze. Planeta jest zbyt duża, aby nadawać się do zamieszkania i zbyt mała, aby mieć nadające się do zamieszkania księżyce. Jest to jednak pierwszy kandydat na egzoplanetę całkowicie odkryty przez astronomów amatorów (bez danych Keplera, TESS itp.) Oto artykuł na temat Arvix: https://arxiv.org/abs/2007.07373 https://www.youtube.com/channel/UCdDS4j318UpKjNcpe_LeQxQ/community Twoje zdrowie!
 3. Hola a todos, Me gustaría compartir con ustedes la tripulación de la nave espacial interestelar que diseñé y denominé Solar One. Utiliza una combinación de 3 métodos de propulsión: fusión nuclear, transmisión de haz y transmisión de fotones. Básicamente, varios reactores de fusión compactos alimentan el sistema láser que impulsa una gran vela ligera. El físico Robert Forward ya propuso en 1983 el uso de un sistema láser 26-TW para conducir una vela ligera de 100 kilómetros, una lente Fresnel para enfocar el rayo láser y ralentizar la nave espacial usando una segunda vela ligera. Sugiero algo un poco diferente, por ejemplo, el uso de un láser 60 TW para impulsar una vela ligera de 5 kilómetros que se rompería de una nave espacial después de la etapa de aceleración, usar espejos parabólicos que cambien gradualmente su orientación para enfocar el rayo láser y finalmente usar un cohete de fotones, para frenar la nave espacial. Teóricamente, es posible alcanzar una velocidad de la luz del 25%, llegando al exoplaneta potencialmente residente más cercano en menos de 20 años. Existen, por supuesto, muchos desafíos, como construir láseres de onda continua de alta energía, reducir el peso de los reactores de fusión (y, por supuesto, lograr una fusión efectiva primero) y minimizar los efectos de la gravedad cero durante un viaje tan largo. ¿Qué sugieres para superar estos desafíos? Este es mi trabajo y un video corto que resume todo.
 4. Dzień dobry! NASA właśnie wydała nową aplikację, w której każdy może wyszukiwać egzoplanety. Pomyślałem, że dobrym pomysłem jest zrobienie samouczka wideo pokazującego, jak go używać, więc oto:
 5. Chciałbym poznać Twoją opinię na ten temat. Czy uważasz, że powinniśmy spróbować skontaktować się z kosmitami? Myślę, że jest bezpieczny, dopóki wybieramy gwiazdy tak stare jak Słońce lub młodsze. Myślę też, że jeśli pobliska cywilizacja jeszcze się z nami nie skontaktowała, to prawdopodobnie dlatego, że nie mają na to środków. W rzeczywistości, według Claudio Maccone, prawdopodobnie nie ma zaawansowanych cywilizacji w ciągu 500 lat świetlnych. Istnieje organizacja o nazwie METI, która próbuje przekazywać informacje pozaziemskie. Więcej informacji tutaj:
 6. Jak dotąd odkryliśmy tylko jedną egzoplanetę w potrójnym układzie gwiezdnym Alpha Centauri: Proxima b. Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że w tym systemie jest więcej egzoplanet. Jakie są Twoje myśli? Myślę, że ta transmisja na żywo z Alpha Centauri może cię zmotywować: http://www.youtube.com/watch?v=PCllBPRrHUE
 7. Cześć, Chciałbym podzielić się z wami kilkoma interesującymi symulacjami. Ta symulacja należy do podobnej do Ziemi planety oddalonej o 4 lata świetlne, zobrazowanej za pomocą Europejskiego Ekstremalnie Dużego Teleskopu (ELT), spodziewanego w 2025 r .: Ta inna symulacja należy do podobnej do Ziemi planety oddalonej o 40 lat świetlnych, zobrazowanej za pomocą dużego ultrafioletowego optycznego miernika podczerwieni (LUVOIR), spodziewanego w 2035 r .: Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=HEU0gL6ONvg Jaka jest pierwsza egzoplaneta, którą chciałbyś zobaczyć?
 8. Przepraszam, chciałem zapytać: czy myślisz, że radioteleskop będzie w stanie wykryć sygnały z lotniska? czy uważasz, że prawdopodobnie je wykryjemy?
 9. Cześć, Jestem w warszawie Jeśli ktoś tu mieszka i jest tak miły, żeby mi trochę pokazać miasto, byłbym bardzo wdzięczny :) Pozdrowienia.
 10. Oto kilka oszałamiających możliwości na temat egzoplanet nadających się do zamieszkania: 1. Kolor nieba może być jasnoniebieski, podobny do koloru nieba na Ziemi latem. 2. Oceany mogą być płytkie, z turkusowo-niebieskim kolorem. 3. Roślinność może obejmować więcej regionów niż na Ziemi, a kolor drzew może być purpurowy. Czy zgadzasz się z tymi hipotezami?[/b]
 11. Chciałbym porozmawiać o instrumencie, który czasami był pomijany: ESPRESSO. Jak zapewne większość z was wie, ESPRESSO jest jedynym obecnie spektrografem zdolnym do wykrywania planet wielkości Ziemi. Myślę, że będzie to kluczowy instrument z dwóch powodów: 1- Większość najbardziej potencjalnie mieszkalnych egzoplanet odkryto metodą prędkości radialnej. 2- Tylko 0,5% planet podobnych do Ziemi w Drodze Mlecznej można wykryć za pomocą fotometrii tranzytowej. Czy uważasz, że w 2020 roku znajdziemy w pobliżu Earth 2.0 z ESPRESSO?
 12. Jak zapewne niektórzy z was wiedzą, tablica kilometrów kwadratowych stanie się największym radioteleskopem na Ziemi, o powierzchni zbierania 1 km kwadratowego. Budowa rozpocznie się w 2021 r., A pierwsze światło ma się odbyć w 2027 r. Będzie ono obejmować częstotliwości od 50 MHz do 15 Ghz. Ale chciałem się z wami podzielić, to nowe badanie na temat tego, jak daleko SKA może „słuchać”. Ostatnie badania wskazują, że SKA może wykryć pozaziemskie radary lotniskowe w odległości 200 lat świetlnych. Źródło: Co wy myślicie ?
 13. Cześć wszystkim! Właśnie stworzyłem grupę facebook dotyczącą astronomii w Poznaniu dla tych z was, którzy tam mieszkają. Dołącz do nas!: https://www.facebook.com/groups/920354421657882/ Twoje zdrowie.
 14. Cześć wszystkim! Szukamy więcej obserwatoriów i astronomów amatorów, którzy mogą chcieć dołączyć do projektu. Habitable Exoplanet Hunting Project to ogólnoświatowa sieć astronomów amatorów poszukujących nowych potencjalnie nadających się do zamieszkania egzoplanet. Koordynuję ponad 20 obserwatoriów zlokalizowanych na 5 kontynentach. Szukamy egzoplanet nadających się do zamieszkania wokół gwiazd nieogniskowych typu G, K i M znajdujących się w odległości 100 ly. Gwiazdy, które monitorujemy, już znały tranzytowe egzoplanety, ale żadna z nich nie jest potencjalnie nadająca się do zamieszkania. Monitorujemy każdą gwiazdkę 24/7 przez kilka miesięcy. W ten sposób wierzymy, że szanse znalezienia wzrostu egzoplanet dla określonych celów. Co więcej, skupiamy się na gwiazdach bliższych niż 100 lat świetlnych, ponieważ z jednej strony najbliższe egzoplanety nadające się do zamieszkania będą pierwszymi miejscami misji międzygwiezdnych, az drugiej, ponieważ bardzo niewiele pobliskich egzoplanet nadających się do zamieszkania wokół gwiazd typu G i K zostały odkryte: tylko 2 z nich. Liczba potencjalnie nadających się do zamieszkania egzoplanet, które moglibyśmy odkryć, wynosi teoretycznie około 25. Obliczenia te uzyskano, biorąc pod uwagę liczbę gwiazd niepochodzących z pochodni w ciągu 100 lat świetlnych oraz odsetek tych, które powinny wykazywać tranzyty w strefie nadającej się do zamieszkania . Każde obserwatorium obserwuje tę samą gwiazdę, a kiedy przejście hipotetycznej egzoplanety nadającej się do zamieszkania staje się mało prawdopodobne, przenosimy się do innej gwiazdy. W ciągu 100 lat świetlnych znaleźliśmy tylko 10 gwiazd bez pochodni typu G, K i M ze znanymi tranzytowymi egzoplanetami potencjalnie nie nadającymi się do zamieszkania. Duże teleskopy nie są konieczne, ale kamery CCD o rozdzielczości co najmniej 16 bitów są wskazane, ponieważ poszukujemy egzoplanet, które powodują zmianę jasności gwiazdy na około 0,1%. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną. Więcej informacji: https://youtu.be/0A7gEaewOws
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.