Jump to content

Alberto

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  28
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Alberto

 1. Jak niektórzy z was mogą wiedzieć, zaprojektowałem międzygwiezdny statek kosmiczny z załogą, który nazywam Solar One. Zasadniczo duże, elastyczne lustra umieszczone w pobliżu Słońca napędzałyby jednomilowy lekki żagiel z czteroosobowym statkiem kosmicznym o pojemności 300 ton. Aby zwolnić, pokładowy kompaktowy reaktor termojądrowy zasiliłby rakietę fotonową umieszczoną z przodu statku kosmicznego, która 1) pomogłaby wyhamować i 2) zjonizowałby wodór kosmiczny dla reaktora jądrowego. Szufelka Bussarda również umieszczona z przodu statku kosmicznego mogłaby 1) zebrać te protony (zjonizowany wodór) i 2) spowolnić statek kosmiczny. Solar One osiągałby średnio 22% prędkości światła, co pozwoliłoby załodze dotrzeć do najbliższej, potencjalnie zdatnej do zamieszkania egzoplanety w mniej niż 19 lat. Oczywiście najpierw trzeba osiągnąć sen kriogeniczny i sztuczną grawitację. Oto moja praca w arXiv: https://arxiv.org/abs/2007.11474 A tutaj krótki film o Solar One: https://youtu.be/JEf7Z_TLmgU Opinie są mile widziane!
 2. Witaj! Chciałbym ogłosić, że międzynarodowa grupa, którą koordynuję (Habitable Exoplanet Hunting Project), odkryła kandydata na egzoplanetę. Naszym kandydatem byłaby GJ 3470 c, planeta wielkości Saturna, która krążyłaby wokół gwiazdy w jej ekosferze. Planeta jest zbyt duża, aby nadawać się do zamieszkania i zbyt mała, aby mieć nadające się do zamieszkania księżyce. Jest to jednak pierwszy kandydat na egzoplanetę całkowicie odkryty przez astronomów amatorów (bez danych Keplera, TESS itp.) Oto artykuł na temat Arvix: https://arxiv.org/abs/2007.07373 https://www.youtube.com/channel/UCdDS4j318UpKjNcpe_LeQxQ/community Twoje zdrowie!
 3. Hola a todos, Me gustaría compartir con ustedes la tripulación de la nave espacial interestelar que diseñé y denominé Solar One. Utiliza una combinación de 3 métodos de propulsión: fusión nuclear, transmisión de haz y transmisión de fotones. Básicamente, varios reactores de fusión compactos alimentan el sistema láser que impulsa una gran vela ligera. El físico Robert Forward ya propuso en 1983 el uso de un sistema láser 26-TW para conducir una vela ligera de 100 kilómetros, una lente Fresnel para enfocar el rayo láser y ralentizar la nave espacial usando una segunda vela ligera. Sugiero algo un poco diferente, por ejemplo, el uso de un láser 60 TW para impulsar una vela ligera de 5 kilómetros que se rompería de una nave espacial después de la etapa de aceleración, usar espejos parabólicos que cambien gradualmente su orientación para enfocar el rayo láser y finalmente usar un cohete de fotones, para frenar la nave espacial. Teóricamente, es posible alcanzar una velocidad de la luz del 25%, llegando al exoplaneta potencialmente residente más cercano en menos de 20 años. Existen, por supuesto, muchos desafíos, como construir láseres de onda continua de alta energía, reducir el peso de los reactores de fusión (y, por supuesto, lograr una fusión efectiva primero) y minimizar los efectos de la gravedad cero durante un viaje tan largo. ¿Qué sugieres para superar estos desafíos? Este es mi trabajo y un video corto que resume todo.
 4. Dzień dobry! NASA właśnie wydała nową aplikację, w której każdy może wyszukiwać egzoplanety. Pomyślałem, że dobrym pomysłem jest zrobienie samouczka wideo pokazującego, jak go używać, więc oto:
 5. Chciałbym poznać Twoją opinię na ten temat. Czy uważasz, że powinniśmy spróbować skontaktować się z kosmitami? Myślę, że jest bezpieczny, dopóki wybieramy gwiazdy tak stare jak Słońce lub młodsze. Myślę też, że jeśli pobliska cywilizacja jeszcze się z nami nie skontaktowała, to prawdopodobnie dlatego, że nie mają na to środków. W rzeczywistości, według Claudio Maccone, prawdopodobnie nie ma zaawansowanych cywilizacji w ciągu 500 lat świetlnych. Istnieje organizacja o nazwie METI, która próbuje przekazywać informacje pozaziemskie. Więcej informacji tutaj:
 6. Jak dotąd odkryliśmy tylko jedną egzoplanetę w potrójnym układzie gwiezdnym Alpha Centauri: Proxima b. Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że w tym systemie jest więcej egzoplanet. Jakie są Twoje myśli? Myślę, że ta transmisja na żywo z Alpha Centauri może cię zmotywować: http://www.youtube.com/watch?v=PCllBPRrHUE
 7. Cześć, Chciałbym podzielić się z wami kilkoma interesującymi symulacjami. Ta symulacja należy do podobnej do Ziemi planety oddalonej o 4 lata świetlne, zobrazowanej za pomocą Europejskiego Ekstremalnie Dużego Teleskopu (ELT), spodziewanego w 2025 r .: Ta inna symulacja należy do podobnej do Ziemi planety oddalonej o 40 lat świetlnych, zobrazowanej za pomocą dużego ultrafioletowego optycznego miernika podczerwieni (LUVOIR), spodziewanego w 2035 r .: Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=HEU0gL6ONvg Jaka jest pierwsza egzoplaneta, którą chciałbyś zobaczyć?
 8. Przepraszam, chciałem zapytać: czy myślisz, że radioteleskop będzie w stanie wykryć sygnały z lotniska? czy uważasz, że prawdopodobnie je wykryjemy?
 9. Cześć, Jestem w warszawie Jeśli ktoś tu mieszka i jest tak miły, żeby mi trochę pokazać miasto, byłbym bardzo wdzięczny :) Pozdrowienia.
 10. Oto kilka oszałamiających możliwości na temat egzoplanet nadających się do zamieszkania: 1. Kolor nieba może być jasnoniebieski, podobny do koloru nieba na Ziemi latem. 2. Oceany mogą być płytkie, z turkusowo-niebieskim kolorem. 3. Roślinność może obejmować więcej regionów niż na Ziemi, a kolor drzew może być purpurowy. Czy zgadzasz się z tymi hipotezami?[/b]
 11. Chciałbym porozmawiać o instrumencie, który czasami był pomijany: ESPRESSO. Jak zapewne większość z was wie, ESPRESSO jest jedynym obecnie spektrografem zdolnym do wykrywania planet wielkości Ziemi. Myślę, że będzie to kluczowy instrument z dwóch powodów: 1- Większość najbardziej potencjalnie mieszkalnych egzoplanet odkryto metodą prędkości radialnej. 2- Tylko 0,5% planet podobnych do Ziemi w Drodze Mlecznej można wykryć za pomocą fotometrii tranzytowej. Czy uważasz, że w 2020 roku znajdziemy w pobliżu Earth 2.0 z ESPRESSO?
 12. Jak zapewne niektórzy z was wiedzą, tablica kilometrów kwadratowych stanie się największym radioteleskopem na Ziemi, o powierzchni zbierania 1 km kwadratowego. Budowa rozpocznie się w 2021 r., A pierwsze światło ma się odbyć w 2027 r. Będzie ono obejmować częstotliwości od 50 MHz do 15 Ghz. Ale chciałem się z wami podzielić, to nowe badanie na temat tego, jak daleko SKA może „słuchać”. Ostatnie badania wskazują, że SKA może wykryć pozaziemskie radary lotniskowe w odległości 200 lat świetlnych. Źródło: Co wy myślicie ?
 13. Cześć wszystkim! Właśnie stworzyłem grupę facebook dotyczącą astronomii w Poznaniu dla tych z was, którzy tam mieszkają. Dołącz do nas!: https://www.facebook.com/groups/920354421657882/ Twoje zdrowie.
 14. Cześć wszystkim! Szukamy więcej obserwatoriów i astronomów amatorów, którzy mogą chcieć dołączyć do projektu. Habitable Exoplanet Hunting Project to ogólnoświatowa sieć astronomów amatorów poszukujących nowych potencjalnie nadających się do zamieszkania egzoplanet. Koordynuję ponad 20 obserwatoriów zlokalizowanych na 5 kontynentach. Szukamy egzoplanet nadających się do zamieszkania wokół gwiazd nieogniskowych typu G, K i M znajdujących się w odległości 100 ly. Gwiazdy, które monitorujemy, już znały tranzytowe egzoplanety, ale żadna z nich nie jest potencjalnie nadająca się do zamieszkania. Monitorujemy każdą gwiazdkę 24/7 przez kilka miesięcy. W ten sposób wierzymy, że szanse znalezienia wzrostu egzoplanet dla określonych celów. Co więcej, skupiamy się na gwiazdach bliższych niż 100 lat świetlnych, ponieważ z jednej strony najbliższe egzoplanety nadające się do zamieszkania będą pierwszymi miejscami misji międzygwiezdnych, az drugiej, ponieważ bardzo niewiele pobliskich egzoplanet nadających się do zamieszkania wokół gwiazd typu G i K zostały odkryte: tylko 2 z nich. Liczba potencjalnie nadających się do zamieszkania egzoplanet, które moglibyśmy odkryć, wynosi teoretycznie około 25. Obliczenia te uzyskano, biorąc pod uwagę liczbę gwiazd niepochodzących z pochodni w ciągu 100 lat świetlnych oraz odsetek tych, które powinny wykazywać tranzyty w strefie nadającej się do zamieszkania . Każde obserwatorium obserwuje tę samą gwiazdę, a kiedy przejście hipotetycznej egzoplanety nadającej się do zamieszkania staje się mało prawdopodobne, przenosimy się do innej gwiazdy. W ciągu 100 lat świetlnych znaleźliśmy tylko 10 gwiazd bez pochodni typu G, K i M ze znanymi tranzytowymi egzoplanetami potencjalnie nie nadającymi się do zamieszkania. Duże teleskopy nie są konieczne, ale kamery CCD o rozdzielczości co najmniej 16 bitów są wskazane, ponieważ poszukujemy egzoplanet, które powodują zmianę jasności gwiazdy na około 0,1%. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się ze mną. Więcej informacji: https://youtu.be/0A7gEaewOws
 15. Astronomowie odkryli potencjalnie nadającą się do zamieszkania egzoplanetę wokół gwiazdy Teegarden. Teegarden to stara gwiazda czerwonego karła oddalona o 12 lat świetlnych w gwiazdozbiorze Barana. Znaleziona egzoplaneta, zwana Teegarden b, ma minimalną masę prawie identyczną z ziemią. Krąży w strefie zamieszkania gwiazdy. I ma 60% szans na posiadanie umiarkowanego środowiska powierzchni. Temperatura powierzchni powinna być bliższa 28 ° C przy założeniu podobnej atmosfery ziemskiej. Teegarden b to egzoplaneta z najwyższym odkrytym do tej pory wskaźnikiem podobieństwa Ziemi: 95%. Oznacza to, że ma najbliższą masę i nasłonecznienie do wartości ziemskich. Źródło (w języku angielskim): https://www.youtube.com/watch?v=eNGXerXGnjo
 16. Ostatnie szacunki dla równania Drake'a (Maccone, 2012) sugerują, że w naszej galaktyce może być około 4600 cywilizacji zdolnych do uwalniania wykrywalnych sygnałów. Uważam, że liczba ta jest trochę przesadzona, więc podłączyłem niektóre wartości naszego Układu Słonecznego do równania i uzyskałem mniejszy, ale bardziej realistyczny wynik, moim zdaniem: 50 cywilizacji. Na wypadek, gdyby ktoś był zainteresowany, nakręciłem film (w języku angielskim) pokazujący wartości, których użyłem: youtu.be/j2AIWIcn7Ig Czy uważasz, że 50 jest bardziej realistyczną liczbą?
 17. Cześć! Czy myślisz, że Tau Ceti e jest zamieszkany? Zostało to niedawno potwierdzone (https://twitter.com/i/web/status/1084742558041993216) i jest uważane za potencjalnie nadającą się do zamieszkania egzoplanetę (http://phl.upr.edu/projects/habitable-exoplanets-catalog) Zrobiłem o tym film (po angielsku), na wypadek gdyby ktoś był zainteresowany: https://www.youtube.com/watch?v=Lhfu3DXoOCA&list=PL3RiFKfZj3pv1ZqpFxuZinoGtUGEOankw
 18. Dziękuję za odpowiedź ! Używałem translatora Google :)
 19. Cześć chłopaki, Wykryłem moją pierwszą egzoplanetę (hd 189733 b) i nakręciłem o niej wideo pokazujące krok po kroku, jak to zrobiłem. Pomyślałem, że może to być przydatne dla osób zainteresowanych tematem lub już zaczynających się od fotometrii tranzytowej. Gwiazda ma pozorną wielkość 7,7, a egzoplaneta powoduje spadek o 2,8% w ciągu prawie 2 godzin. Użyłem obiektywu tele-foto (Pentacon 135 mm f 2.8), kamery CMOS (ZWO ASI 120 MM) i równika (Skywatcher EQ3-2) Posiadam również dwuosiowy napęd silnikowy, ale wystarczy jeden prosty, który kontroluje tylko wzniesienie. Kupiłem większość przedmiotów używanych z Ebay i wydałem około 300 euro. Aby ustawić obiektyw teleobiektywu i aparat, mam kilka pierścieni prowadzących i aby ustawić ostrość obiektywu teleobiektywowego, muszę oddzielić go o 33 mm od aparatu, używając na przykład 2 pierścieni przedłużających M42, jednego z nich. mają one długość 28 mm i drugą 5 mm. Teraz kroki do wykrycia egzoplanety są następujące: 1. Dowiedz się, kiedy egzoplaneta przejdzie przez gwiazdę z bazą danych Exoplanet Transit. 2. W programie o nazwie SharpCap, wykonaj na przykład 5-sekundowe ekspozycje z przyrostem 1 przez 3 godziny. 3. Po zakończeniu tranzytu programem "AstroImageJ" otwórz wszystkie obrazy, wybierz gwiazdę docelową i na przykład kilka gwiazd odniesienia, a następnie wykonaj fotometrię z wieloma aperturami, aby wykryć krzywą światła. Myślę, że lepiej to wyjaśnić filmem: https://www.youtube.com/watch?v=XHCppdWYs6w&list=PL3RiFKfZj3pv1ZqpFxuZinoGtUGEOankw
 20. Wysłaliśmy więc wiadomości radiowe do Gliese 273 b i systemu Gliese 581, gdzie planeta "g" nie została jeszcze potwierdzona, ale potencjalnie nadaje się do zamieszkania. Które z tych egzoplanet, jeśli w ogóle, mogą nam odpowiedzieć? Innymi słowy, która z tych egzoplanet uważa, że może mieć inteligentne życie? Ostatnio nakręciłem film na ten temat, na wypadek, gdyby ktoś chciał to sprawdzić: http://www.youtube.com/watch?v=egEcoNB5pZU&list=PL3RiFKfZj3pv9tm2gNUx313_nrZtX4W8M
 21. Ponieważ nie widziałem żadnego postu na TESS na całym forum, stworzyłem ten, aby o tym porozmawiać. Uruchomienie odbędzie się w poniedziałek o 18:32 czasu EST. Na stronie internetowej czytałem, że "operacja naukowa rozpocznie się na początku czerwca, a pierwsze dane dotrą do archiwum na początku grudnia". Ze względu na opóźnienie w uruchomieniu, wydaje mi się, że pierwsze dane nie będą dostępne do stycznia 2019 roku W każdym razie właśnie nagrałem wideo na TESS, jeśli chcecie to sprawdzić: http://www.youtube.com/watch?v=7bsxlG-rh1E&list=PL3RiFKfZj3pv1ZqpFxuZinoGtUGEOankw
 22. Ciekawe opinie ... Zgadzam się z Wami, aktywne gwiazdy to problem, ale myślę, że gdyby proxima b miała silniejsze pole magnetyczne niż Ziemia, te płomienie nie byłyby dużym problemem
 23. Cześć, mam nadzieję, że dobrze ci idzie Więc ... pewnego dnia przeczytałem, że Proxima Centauri wypuściła w zeszłym roku ogromny płomień, zmniejszając szanse na istnienie życia w Proxima b Co o tym myślisz? Czytałem również, że płomień trwał 2 minuty. Co by było, gdyby rozbłysk nastąpił w części gwiazdy, która nie była zwrócona w stronę Proximy b? Proxima Centauri obraca się co 82 dni .. Myślę, że być może płomień mógł zostać uwolniony po przeciwnej stronie w kierunku pustej przestrzeni (lub innych egzoplanet) Niedawno zrobiłem nowe wideo na 5 najbardziej potencjalnie nadających się do zamieszkania egzoplanetach najbliżej Ziemi w 2018 r. (Tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=Pd6smyz2tUk&list=PL3RiFKfZj3pv1ZqpFxuZinoGtUGEOankw&index=1 ), w których zawarłem Proxima b, ponieważ wciąż jest uważane za najwyższy indeks podobieństwa ziemi. Czy uważasz, że Proxima b nie powinna być już uważana za potencjalnie nadającą się do zamieszkania egzoplanetę? Czy należy zmienić cel projektu Starshot?
 24. Cześć chłopaki! ekscytująca wiadomość, prawdopodobnie najważniejsze odkrycie roku Astronomowie z Europejskiego Obserwatorium Południowego znaleźli drugą potencjalnie nadającą się do zamieszkania egzoplanetę najbliższą Ziemi, znajdującą się zaledwie 11 lat świetlnych stąd. Zrobiłem analizę na ten temat: http://www.youtube.com/watch?v=QkRgGRHA4ao&feature=youtu.be&list=PL3RiFKfZj3pv1ZqpFxuZinoGtUGEOankw Jakby tego było mało, w maju 2017 r. Astronomowie z Instytutu SETI wykryli niezwykłe sygnały radiowe pochodzące od Ross 128 Co myślisz? Czy uważasz, że egzoplaneta Ross 128 b jest gospodarzem inteligentnego życia? Jeśli tak, dlaczego?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.