Skocz do zawartości

wiesmen

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  25
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

O wiesmen

 • Tytuł
  Alderamin
 1. Sky-Watcher N-250/1200/dodatkowy sprzęt

  Leszek Piszesz, że posiadasz Sky-Watcher N-250/1200. Otóż ja też go mam od niedawna. Dziś tak naprawdę go odpaliłem i nie mogę ustawić ostrości. Nie wiem co robię źle. Pozdrawiam
 2. guiding NEQ6 Pro SS

  Jesteśmy na podobnym etapie. Poczekajmy co doświadczeni koledzy napiszą. Dziś pierwszy raz uruchomiłem mój nowy sprzęt.
 3. Dziękuję koledzy. Wieczorkiem popróbuję. Jeszcze mam problem z połączeniem montażu (NEQ6) z kompem. Chcę pokombinować przez przejściówki z wejściem do kompa USB. Czy warto, czy strata czasu ?
 4. Witam Skorzystam z okazji i podczepię się pod wątek, zapytam doświadczonych kolegów o rzecz pewnie banalną, ale jak to z żółtodziobami bywa, muszę o to zapytać. Otóż mam jedno miejsce, gdzie jest możliwość obserwacji, gdyż jest zaciemnione, ale odsłania mi się tylko południowa część nieba. Pytanie moje jest takie: czy to, że część północną zasłania ściana budynku ma wpływ na ustawienie Polaris (NEQ6), czy po prostu ustawiamy według schematu ? Z góry dziękuję.
 5. Sprzęt do astrofotografii

  jaki tam bogaty ? Po prostu jestem na takim etapie życia, że uznałem, iż coś mi się też należy, bo całe życie tylko inwest, inwest i g...o z tego się ma. Tylko samego PeFRONu już w tym roku kupę kasy zabóliłem, ale dobrze, że chociaż w taki sposób można pomóc tym, którzy potrzebują. A na co mam się oglądać. Moja P. doktor na ostatniej wizycie mi powiedziała, że czas pomyśleć też o sobie
 6. Sprzęt do astrofotografii

  Właśnie gdzieś wyczytałem, że niektóre kamerki dość dobrze sobie radzą jako guider. To oszczędność wagowa.
 7. Sprzęt do astrofotografii

  Muszę poćwiczyć, ale niebo niech się oczyści trochę. Oczywiście dziękuję za cenne uwagi. Pozdr. P>S> ... a tu co chwila deszcz pada
 8. Sprzęt do astrofotografii

  Tak. Oczywiście. Na początek lustrzanka ( ten mój Nikon D5000), a tuba poczeka jeszcze, wróci na chwilę do kartonu. Cenne te Twoje wskazówki. Bardzo dziękuję.
 9. Sprzęt do astrofotografii

  Wszystko już nie długo się okaże. Czekamy na pogodę. Pozdr.
 10. Sprzęt do astrofotografii

  Namierzyłem coś takiego - kamera ZWO ASI 120MC-S (kolorowa) USB 3.0. Tylko się zastanawiam czy musi być na USB 3.0 i czy mogłaby być na USB 2.0 i jakie są różnice.
 11. Sprzęt do astrofotografii

  Skrytykują, ale dołożyłem jeden krążek i chodzi bez zarzutów jak na razie.
 12. Sprzęt do astrofotografii

  Warunki nie najlepsze. Trochę światła z ulicy, ale nie jak w centrum miasta, na obrzeżach, nawet dość ciemno. Sprzęt tuba optyczna Sky-Watcher N-250/1200 (BKP250/1200) OTAW Dual na Speed na montażu paralaktycznym Sky-Watcher N-EQ6 Pro SynScan. Chciałbym i focić i filmiki utrwalać zarówno obiektów jak i głębokich kawałków.
 13. Sprzęt do astrofotografii

  Witam Koledzy, jaką kamerkę polecacie na teleskop ?
 14. Sprzęt do astrofotografii

  Dzięki za podpowiedź.
×