Skocz do zawartości

HAVAJ

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  14
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

15 Neutral

O HAVAJ

 • Tytuł
  Alderamin
 1. Fotografia z niebem w tle

  GMT + 0, 7:07, dzisiaj, Księży i Wenus, z Iphona.
 2. OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"

  Choćby płaskoziemcy stawali na głowie to i tak przy ich modelu nie wykonalne jest wytłumaczenie: - istnienia dwóch biegunów niebieskich ( stojąc na równiku widać północny i południodniowy biegun niebieski na lini horyzontu i patrząc w kierunku południowym gwiazdy krążą wokół bieguna zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, natomiast patrząc w kierunku północnym, gwiazdy krążą wokół bieguna w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. - zmiany kąta wschodzenia gwiazd nad horyzontem w miarę przemieszczania się w stronę biegunów. Kąt ten maleje od 90 stopni na równiku o 1 stopień na każde 111.3 km w kierunku biegunów, z tym że kąt ten maleje w kierunku południowym przemieszczając się od równika na północ, natomiast przemieszczając od równika na południe kąt ten maleje w kierunku północnym. Ma to ścisły związek z krzywizną Ziemi i jej rozmiarami. Gdyby Ziemia była płaska kąt wschodzenia gwiazd byłby wszędzie taki sam.
 3. Kosmici - czy istnieją i jacy mogą być?

  Krzemowców tutaj kiedyś pełno było ale ich zmyło. Płodzili dzieci z ludzkimi kobietami, wpieprzali i wywozili krzem z naszego układu.
 4. OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"

  "Nie ma łowienia ryb na płaskiej Ziemi". Zdjęcie wykonałem nad morzem Irlandzkim, Północna Walia. Kamera ustawiona na wysokości 2 m.n.p.m. Najbliższe wiatraki znajdują się na dystansie 34 km od punktu obserwacji.
 5. Kosmici - czy istnieją i jacy mogą być?

  Przy Wielkim Wybuchu ktoś musiał nacisnąć przycisk, żeby wszystko odpalić ... czy nie?
 6. Kosmici - czy istnieją i jacy mogą być?

  Chodź pochodzimy z innej kałuży to i tak Cię lubię... szuu
 7. Kosmici - czy istnieją i jacy mogą być?

  https://www.chronicle.pitt.edu/story/biological-underpinnings-darwinian-evolution-not-valid-pitt’s-jeffrey-h-schwartz-contends
 8. Kosmici - czy istnieją i jacy mogą być?

  Nie neguję sensowności dziedziny nauki "astrobiologia". Mój post był napisany z punktu widzenia przyjęcia pewnego założenia i dlatego napisałem o skorygowaniu przez nich tego na czym się skupiają. Pozdrawiam.
 9. Kosmici - czy istnieją i jacy mogą być?

  Jeśli przyjąć, że Projektantem i Stwórcą Wszechświata jest Bóg z Biblii to Ziemia cieszy się zaszczytnym miejscem, gdzie życie stworzono najpierw, i z tego miejsca ma się ono rozprzestrzeniać (przenosić, zasiedlać) po całym Wszechświecie. Tak, że z całym szacunkiem do postu ekologa, ci astrobiologowie są szkoleni trochę pod złym kątem, choć to nie przekreśla całkiem sensu tego projektu.
 10. Kosmici - czy istnieją i jacy mogą być?

  Nie wszyscy wierzący naukowcy to Chrześcijaninie. Są nimi również Islamiści, Hinduiści, Judaiści itd. Wracając do Newtona, podchodził on do Biblii trochę w sposób naukowy, uznał on naukę o Trójcy jako nieprawdziwą, co stoi w sprzeczności z ogólnie przyjętą definicją Chrześcijaństwa. Ale czy to go dyskfalifikowało jako Chrześcijanina? Moim zdaniem nie. Był dobrym Naukowcem i dobrym Chrześcijaninem.
 11. Kosmici - czy istnieją i jacy mogą być?

  Isaac Newton był przekonany, że Wszechświat posiada swego Konstruktora.
 12. Dzisiejszy Księżyc

  Full wczoraj.
 13. OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"

  W dalekiej przeszłości nasz system odwiedzili obcy i zrobili z naszej Kuli Ziemskiej jedno wielkie wyrobisko. Następnym razem jak przylecą zrobią z tej kuli sześcian. P.S Wszelkie prawa zastrzeżone.
 14. Heliocentryzm a Geocentryzm

  Ciekawa dyskusja. Co na temat pozycji naszej galaktyki i naszego układu we wszechświecie mówi analiza CMB, którego dane pochodzą z Wilkinson Microwave Anisotropy Probe(WMAP) i Planck Misson?
×