Jump to content

radio-teleskop.pl

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  221
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

731 Excellent

About radio-teleskop.pl

 • Rank
  Antares

Kontakt

 • Strona WWW
  www.radio-teleskop.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Toruń

Recent Profile Visitors

2,595 profile views
 1. Kochani! Zestawiłem dwa ujęcia Oriona z Betelgezą na przestrzeni nieco ponad roku. Czystego nieba!
 2. Zgadza się! Przez początkowy czas obserwacji 16.01. też miałem wrażenie, że nawet Bellatrix jest jaśniejsza, ale z upływem czasu oczy przyzwyczaiły się do ciemności na dobre i... jednak nie
 3. Ja miałem okazję dziś (16.01.) popatrzeć na Betelgezę z ciemnego miejsca i oceniam ją między 1.4 a 1.5 mag. Mam wrażenie jakby ciut (w granicach 0.1 mag.) pojaśniała w porównaniu do pierwszych dni roku. Może już zaczyna się przewidywany na luty powrót do "normalnego" blasku...? Przy okazji polecam najnowszy odcinek filmowego kalendarza astronomicznego poświęcony fenomenowi Betelgezy. Pozdrawiam i czystego nieba!
 4. No proszę, jednak komuś się udało strzelić fotki - brawo! Nad Toruń strefa w miarę przyzwoitego nieba dotarła półtorej godziny za późno... Ale pierwsze przejaśnienia pojawiły się kwadrans po maksimum, więc w końcu coś tam zamajaczyło Serdeczności!
 5. Kochani! Już jutro (10 stycznia) zaćmienie Księżyca, więc lecimy ze stosownym filmem Pogodnego nieba!
 6. @DARK O zaćmieniu Księżyca planuję powiedzieć w kolejnym odcinku, ale z pewnością nie jest to "The best of 2020". A w nadchodzącej dekadzie będą lepsze Co do zaćmienia Słońca - obawiam się, że skala i widoczność tego zjawiska są w zasadzie pomijalne. No chyba, że komuś zechce się wdrapać na Opołonek dla pięciu minut styku krawędzi Słońca i Księżyca Powodzenia
 7. @HAMAL Wszystkiego najlepszego dla Ciebie i brata - pierwszy! Dzięki za miłe słowa! Lecę dalej kręcić - filmiki oczywiście @Paether Faktycznie, w efemerydach nie przewidzieli Ale podpaliłem już lont, więc... efekty wkrótce
 8. Kochani! 2020 to będzie dobry rok na niebie gwiaździstym Już teraz warto zobaczyć najciekawsze zjawiska, które rozegrają się na firmamencie. Wszystkiego pogodnego!
 9. Czymkolwiek "Urania" jest, ma 100 lat - i to jest dopiero imponujące! Ciekawe czy dzisiejsze media internetowe także doczekają takich rocznic... A w tajemnicy powiem Wam, że kto dziś nie zdążył kupić kalendarza z GW, ten będzie miał drugą szansę na niego z nowym numerem "Uranii" - jeszcze w tym roku
 10. To się okaże "w praniu" To była robota trochę na wariackich papierach, więc nie zdziwię się jeśli gdzieś się kropnąłem. Ale mile połechtałeś moją próżność, Bracie - dziękuję Ogólnie zaś rzecz biorąc, możemy się cieszyć, bowiem tak naprawdę nie brakuje kalendarzy astro na polskim rynku. Sam od kilku lat tworzę autorskie domki na biurko i one również mają swoich amatorów. Inicjatywa GW i "Uranii" (warto to podkreślić) jest dedykowana szerokiemu spektrum odbiorców po cenie kilku złotych, więc trudno oczekiwać cudów, ale i tak uważam, że jest nie najgorzej. A kalendarz Adama to po prostu dzieło sztuki. Chapeau bas! I w ten sposób mamy coś i dla miłośników domowego rzemiosła, i konsumentów produkcji masowej, i koneserów dzieł z najwyższej półki. Serdeczności!
 11. Kochani! Andrzejkowy "szał niebieskich ciał" na wieczornym niebie wypadł nadspodziewanie... pogodnie Czystego nieba!
 12. Masz na myśli grafikę czy merytorykę? Pytam, bo akurat jestem autorem kalendarium na 2020 w GW
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.