Jump to content

radio-teleskop.pl

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  174
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

593 Excellent

About radio-teleskop.pl

 • Rank
  Antares

Kontakt

 • Strona WWW
  www.radio-teleskop.pl

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Toruń

Recent Profile Visitors

2,239 profile views
 1. Gęsty Cirrus (i jego pochodne) wiszą nad Toruniem i okolicami, więc... wiadomo Podobno jutro ma się zrobić bezchmurnie i to najpewniej będzie ostatnia szansa na dostrzeżenie tegorocznych Perseidów, bowiem kolejne noce znów zapowiadają się pochmurno-burzowe... Powodzenia!
 2. Wersja GWIAŹDZISTA - przy okazji: jedyna poprawna w języku polskim
 3. @ekolog Kometa Swift-Tuttle (chyba) jeszcze krąży w jednym kawałku A nad ranem Perseidów oglądamy najwięcej, bo ich radiant znajduje się relatywnie wysoko na niebie, więc "sypią się" we wszystkich kierunkach. Oczywiście zniknięcie Księżyca za horyzontem znacznie zwiększa szansę na dostrzeżenie większej liczby meteorów. @M.K. Dziękuję za szczegółowe i wartościowe uzupełnienie materiału filmowego - świetna robota! Pozdrawiam
 4. Jak już jesteśmy wśród pól i lasów, to podzielę się wspomnieniem pewnej czerwcowej nocy... Szczegóły znajdziecie w galerii: www.radio-teleskop.pl. Czystego nieba!
 5. Dobrze odgadujesz, Przyjacielu Ale jak to DOKŁADNIE działa bez "się" - wiedzą odkrywcy. Ja jestem prostym dziennikarzem - miłośnikiem i popularyzatorem astronomii, więc staram się tylko tłumaczyć "z polskiego na nasze"
 6. Kochani! Rozpoczynamy polowanie na polską planetę Przypominam zarazem o wielkim konkursie Międzynarodowej Unii Astronomicznej na imię dla niej i jej macierzystej gwiazdy. Przy okazji można też zgarnąć niespodzianki od nas – zapraszam do zabawy!
 7. Kochani! Rozpoczynamy akcję ZAĆMIENIE KSIĘŻYCA - z konkursowym bonusem Zapraszam!
 8. Kochani! Obłoki Srebrzyste (NLC) nadal rządzą na niebie, a na Ziemi... rozgrywa się konkurs, jakiego jeszcze nie było! Zapraszam po szczegóły
 9. Darku, już mamy wyjaśnienie (24.06.): http://www.spaceweather.com/ @zbyszekzz też już tym wspomniał. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.