Jump to content

Maciek Łukasz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  130
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

37 Neutral

About Maciek Łukasz

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  Taurus 12"

Recent Profile Visitors

1184 profile views
 1. Niestety nie znam odpowiedzi ale korzystając z okazji muszę zapytać: jak kształt gwiazd w Twoim egzemplarzu? U mnie były nie do zaakceptowania, jakby trzy ciemniejsze pasma odchodzące promieniście ze środka jaśniejszych gwiazd
 2. To fakt, pierwsze było na szybko żeby zobaczyć co siedzi w tym foto
 3. Moje pierwsze podejście do tego obiektu. 76EDPH ASI071 mc pro color Cem 25p Materiału 4,5 godziny, foto z balkonu. Obróbka Pixinsight. Dwa razy przysiadałem do obróbki żeby lekko pobawić się w programie, jako, że dopiero się go uczę. Za drugim razem wyszło prawie zupełnie inne w odbiorze foto. Ciekawi mnie, które bardziej się podoba bardziej wyrobionemu oku
 4. Czemu? Widziałem kiedyś na yt, jeszcze jak dopiero wchodziły te montaże, zachwyty jak to dobrze się sprawdza
 5. Ja sobie wyobrażam poprzez Asiair i tak to się u mnie kręci, z cemem 25p, nigdy nie miałem laptopa podczas focenia jeszcze. Analogowa lunetka w tym montażu się fajnie sprawdza.
 6. Pytanie do posiadaczy tego sprzętu : nie ma w nim tradycyjnej lunetki biegunowej przez którą się patrzy, tylko kamerka? Czyli bez laptopa nie da się zrobić ustawienia na Polarną?
 7. Niekoniecznie trzeba się trzymać ściśle tej reguły. Ja od pewnego czasu robię jak na tym filmie i jest łatwiej faktycznie. Chociaż nie wiem czy na tym foto Behlur Olderys by się sprawdziło akurat.
 8. Muszę spróbować z dłuższymi czasami aczkolwiek powstrzymuje mnie wizja satelitów na każdej klatce oraz fakt, że teleskop ma f4.5 i nie chciałbym przepalać klatek. Chociaż jakby gain zmniejszyć do wartości 0 (high dynamic range w terminologii ZWO) to może by to miało ręce i nogi?
 9. Jako mocno początkujący proszę o konstruktywną krytykę. TS 76 edph na montażu iOptron cem25p, kamera Asi 071 mc pro. 70x120s unit gain, darki, flaty, dark flaty. Obróbka Pixinsight
 10. Z grupy fb Asiair, a nuż się przyda
 11. Myślę nad tym filtrem, jesteś rozczarowany efektem jaki daje?
 12. Ludzie jakoś nie pozbywają się za często, a nówki na teleskopach.pl widzę o 100zł droższe niż w sierpniu kiedy kupywalem. Pomijając fakt, że na razie niedostępne. Może najlepsza opcja to jak count.neverest w tym wątku powyżej - licencja od ZWO a puszka własna..
 13. Odpowiem Ci pragmatycznie- jeśli ten tysiąc sześćset nie robi Ci większej różnicy (i montaż pociągnie cięższy teleskop) to chyba bierz ten o największej aperturze. Każdy mm się liczy W przypadku edph piękne gwiazdki przy full frame raczej nie będą realne, patrz: https://www.drogenberg.be/2020/01/12/new-arrival-sharpstar-76-edph-f4-5/ oraz wątek na tym forum. Jest to teleskop skrojony raczej pod apsc. Ja go używam z apsc i jestem z niego zadowolony, złego słowa powiedzieć nie mogę . Wiem jednak, że w przypadku ts różnie jest z kontrolą jakości. Zapewnienia flo o dokładnej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.