Jump to content

Maciek Łukasz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

32 Neutral

About Maciek Łukasz

 • Rank
  Regulus

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Sprzęt astronomiczny
  Taurus 12"

Recent Profile Visitors

1108 profile views
 1. Niekoniecznie trzeba się trzymać ściśle tej reguły. Ja od pewnego czasu robię jak na tym filmie i jest łatwiej faktycznie. Chociaż nie wiem czy na tym foto Behlur Olderys by się sprawdziło akurat.
 2. Muszę spróbować z dłuższymi czasami aczkolwiek powstrzymuje mnie wizja satelitów na każdej klatce oraz fakt, że teleskop ma f4.5 i nie chciałbym przepalać klatek. Chociaż jakby gain zmniejszyć do wartości 0 (high dynamic range w terminologii ZWO) to może by to miało ręce i nogi?
 3. Jako mocno początkujący proszę o konstruktywną krytykę. TS 76 edph na montażu iOptron cem25p, kamera Asi 071 mc pro. 70x120s unit gain, darki, flaty, dark flaty. Obróbka Pixinsight
 4. Z grupy fb Asiair, a nuż się przyda
 5. Myślę nad tym filtrem, jesteś rozczarowany efektem jaki daje?
 6. Ludzie jakoś nie pozbywają się za często, a nówki na teleskopach.pl widzę o 100zł droższe niż w sierpniu kiedy kupywalem. Pomijając fakt, że na razie niedostępne. Może najlepsza opcja to jak count.neverest w tym wątku powyżej - licencja od ZWO a puszka własna..
 7. Odpowiem Ci pragmatycznie- jeśli ten tysiąc sześćset nie robi Ci większej różnicy (i montaż pociągnie cięższy teleskop) to chyba bierz ten o największej aperturze. Każdy mm się liczy W przypadku edph piękne gwiazdki przy full frame raczej nie będą realne, patrz: https://www.drogenberg.be/2020/01/12/new-arrival-sharpstar-76-edph-f4-5/ oraz wątek na tym forum. Jest to teleskop skrojony raczej pod apsc. Ja go używam z apsc i jestem z niego zadowolony, złego słowa powiedzieć nie mogę . Wiem jednak, że w przypadku ts różnie jest z kontrolą jakości. Zapewnienia flo o dokładnej
 8. Mi się zdaje, że jego nie ma co luzować. Już "fabrycznie" był tam pewien luz i raczej minimalnie trzeba te trzy śrubki dokręcić..
 9. A wracając do meritum i problemu MaciejaW. Ktoś się pokusi o podsumowanie? Na moje oko : 1. Problem nie wynika z montażu i prowadzenia 2. Albo jest bardzo zepsuta optyka albo coś nie halo w połączeniu aparatów do teleskopu że tak bardzo odchyla płaszczyznę. Tymczasowo zakładając, że teleskop nie jest obarczony aż taką wadą to pozostaje kwestia tego adapteru/złączki. Nigdy nie przyłączałem aparatu do teleskopu ale to normalne, że się jakieś podkładki z papieru stosuje do usztywnienia? Fajnie, że masz możliwość bezproblemowo zwrotu. Ale jeśli kupisz
 10. A klatki bez prowadzenia z czasami np 5s tak samo wyglądają?
 11. Dzięki:) najbardziej cieszy bezobsługowość i brak konieczności ingerencji. Już nawet poza samą optyką, np fabryczna obejma i dovetail- jeśli ktoś nie ma innych to przy tych śmiało można zostać, obejma solidna zapewniająca sztywność a dovetail na tyle długi że spokojnie mogłem wyważyć .
 12. tak stoi setup w pokoju i tak go wynioslem na balkon , jak już podłączam wszystko to pokrowca nie ma:)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.