Jump to content

joachim63

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About joachim63

 • Rank
  Alderamin

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  K-Kożle
 • Zainteresowania
  Astronomia,muzyka ,filatelistyka
 • Sprzęt astronomiczny
  SCT 9,25',ApoMegrez80/555,Mak 127Sw,,MTO11CA,SW80/400,IOptron Mini TowerGo-To,SW EQ3-2,SW AZ Syn Scan, Solarmax60,Canon 6D,550D,450D,350D.

Recent Profile Visitors

895 profile views
 1. Witam,dziś chciałem się podzielić opinią o naprawie głowicy Montażu Sky Water AZ Go To.Od jakiegoś czasu montaż mi zaczął wykazywać problemy z uruchomieniem w osi azymutów,a w późniejszym okresie całkiem przestał chodzić.Szukałem pomocy i znalazłem na tym forum.Naprawy podjął się „seg” Sebastian G. z tutejszego forum.I dzieęki niemu montażyk dostał nowe życie w osi azymutów.Przedstawiam przebieg naprawy: 1)Demontaż,rozłożenie i czyszczenie silnika AZ. 2)Dorobienie zużytych części,konserwacja i ponowny montaż. 3)Demontaż osi AZ,czyszczenie bieżni i ślizgaczy. 4)Aplikacja nowego smaru(IZOFLEX Topas NB52) na bieżnię i zębatkę. 5)Aktualizacja oprogramowania elektroniki sterującej silnikami do najnowszej wersji. Montaż w tej osi dostał nowe życie.Szacuję,cytujꔿe obecnie może wytrzymać dłużej niż silnik osi elewacji”. Po mojej kontroli jestem bardzo zadowolony z tego co z montażem zrobił Sebastian „seg”.Wielkie dzieki i szacun.Ja obecnie w montażu nie słyszę wogóle pracy silnika osi azymutów,w przeciwieństwie do osi góra ,dół.,która chodzi jeszcze po staremu bardzo głośno.Teraz kiedy już całkowicie zjechałem do kraju na emeryturę,muszę poprosić Sebastiana żeby zrobił to samo (jak to możliwe?)z osią elewacji.Sebastian dzieki jeszcze raz i polecam innym takiego fachowca.Z pozdrowieniami Joachim K.
 2. Witam,kupię filtry szklane słoneczne do:1)MTO szklany słoneczny x8. 2)filtr szklany słoneczny fotograficzny X 1,4do MTO oba w oprawach116x1. 3)filtr szklany słoneczny do MAk 127. 4)filtr szklany słoneczny do SCTeka9,25”
 3. Dzięki za udaną transakcję
 4. Jeszcze podaję poprawną nazwę montażu SW AZ Syn Scan Go To
 5. Dzięki za odp.Nie wiem czy to gra warta świeczki.Pomyślę jeszcze,Z tego co dowiedziałem się od sprzedającego to nie jest SLT.Dzieki za info jeszcze raz.Pozdrawiam Joachim
 6. Witam,mam pytanie dot.naprawy elektroniki w moim małym montażykuAZ Syn Scan.Przestała chodzić oś azymutów-prawo-lewo.Coś się stało z elektroniką.Oś wysokości-góra-dół działa normalnie.Pytałem w Teleskopy.pl ale oni serwisują tylko raczej swoje produkty,Montaż był kupiony z drugiej ręki na forumAM.Może ktoś się zna i potrafi naprawić,mogę samą głowicę wysłaćrazem z pilotem i kablami.Proszę o pomoc
 7. No to proszę o dane do przelew
 8. Witam filtr aktualny.jeśli tak to biorę
 9. Witam,jakby był osobno dostępny filtr czerwony to wezmę.
 10. To nie odżałowana strata,bardzo przykra wiadomość,ż Januszem znałem się osobiście,odbierałem od niego wiele sprzetów,załatwiłem mu nawet po tańszej cenie rurę aluminiową w Belgi.byliśmy razem z innymi na na Kudłaczach, na perseidach bo mnie zaprosił razem z Krzysztofem P.Zawsze bedę go dobrze wspominał,choć był czasami trochę kontrowersyjny,.Dzięki Janusz za fachowe rady i usługi,Spoczywaj w Pokoju.Niech aniołowie zawiodą cię do gwiazd.
 11. Proponuje 500 zł,miałem MTO i za tyle kiedyś sprzedałem,ze wzgledów sentymentalnych do tego teleskopu,chętnie go za tyle kupię.Pozdrawiam Joachim
 12. Cześć mozesz mi wysłać zdjęcie jak wygląda w środku.Pozdro.Joachim
 13. Tym pokrętłem oczywiście jestem zainteresowany,ale musze się trochę uspokoić bo mam stresa że zamknęli wątek

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.