Jump to content

MichalKaczan

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About MichalKaczan

 • Rank

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie, nie. Na LG, a właściwie na jego powierzchnię odbijającą. Ten strumień powietrza przemieszcza się w kierunku LW i roszenie właściwie u mnie nie występuje.
 2. Zależy gdzie masz ten wentylator i jakiej jest mocy. Jeśli pod lustrem, to LW może się rosić. U siebie w Taursie 16" zrobiłem nadmuch z boku lustra, żeby zdmuchiwać "poduszkę" ciepła i jednocześnie skończyło się roszenie LW. Użyłem wentylatora z zasilacza komputerowego.
 3. Kupię kamerkę jak w tytule, koniecznie mono.
 4. Jest jeszcze Delos 14mm, świetny nawet w f4.5
 5. Probowałem ją złapać wczoraj wizualnie w 16". Niestety jeszcze jest za wcześnie. Pod niebem 5.8mag nie widoczna pomimo powiekszenia ok 450x.
 6. Kolimacji i tak będziesz musiał się nauczyć, jeśli chcesz, żeby teleskop dawał dobre obrazy. Jest sporo informacji na ten temat w necie. Ten wozek wydaje się jedynie słuszną opcją. Na wertepy to może coś takiego: https://www.astromaniak.pl/viewtopic.php?f=5&t=25924
 7. Z teleskopow Newtona do przenoszenia na pewno nadają się mniejsze teleskopy trussowe. Miałem kiedyś Taurusa 270mm i w całości mogłem go przenosić na niewielkie odległości ( waga ok 12kg). A może Synta 6"?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.