Jump to content

Pysiak

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

74 Neutral

About Pysiak

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Poszukuję silnika do napędu osi DEC w EQ3-2. Ewentualnie informacji, jak przystosować inny silnik, tak żeby współpracował z tym pilotem https://deltaoptical.pl/zaawansowany-pilot-sky-watcher-do-montazu-eq3?from=listing&q=pilot
 2. Witam Jak w temacie. W żadnym sklepie u nas nie znalazłem, a potrzebuje naprawdę mały kawałek, kółeczko średnicy 60 mm na zrobienie filtra. Może komuś zalega takie coś i mógłby się podzielić, oczywiście odpłatnie.
 3. Moje pierwsze podejście do tranzytu ISS, do samej ISS i do słońca w ogóle - 2 maja, Warszawa. Jak zobaczyłem zrobione fotki a na nich było widać dość wyraźnie stację normalnie zatańczyłem i zacząłem śmiać się jak głupi Sprzęt to Newton SW 200/1000 z GH4 w ognisku głównym, głowica EQ3-2 z napędem w jednej osi i pofalowana folia ND5. Cały tranzyt trwał 2,21 s i w tym czasie mój aparat zarejestrował 29 rawów. Chmury, które widać na "filmie" wbrew pozorom mocno mi pomogły. Było już tak jasno (zjawisko miało miejsce o 7:49) , że nie bylem w stanie ustawić ostrości na maksymalnie podkręconym wyświetlaczu aparatu, na słońcu nie było żadnych plam, a przynajmniej mój zestaw ich nie "widział" i to dzięki przetaczającym się chmurom jako taka ostrość dała się ustawić.
 4. Używam obiektywów mikroskopowych Zeissa i Nikona na 160 mm. Oczywiście są to staki, między 40 a 90 fotek, bo GO jest tu bardzo małe. Sanki sam robiłem, ale mają wiele wad więc następne będą już ich pozbawione.
 5. Przyroda trochę inaczej W kolejności: złootok, oko muchy, ślepak pospolity.
 6. Np. AF 300/4 ED - podpiąć można, zrobić foto już nie
 7. Polityka Nikona w temacie kompatybilności jest co najmniej dziwna - np. D7500 nie uznaje starych Nikkorów AF, wyświetla error i nie pstrykniesz zdjęcia nawet w pełnym manualu, za to bez problemu pstrykniesz po podpięciu dowolnego obiektywu M42 na chińskim adapterze bez jakichkolwiek styków. A co do WB to ja zawsze poprawiam w LR, więc zupełnie mi nie przeszkadza różowy NEF.
 8. Musiałeś trafić na jakiś felerny model, albo ja trafiłem perełkę, bo mam najtańszego chyba Pixa z wymiennymi kablami, używam go do 4 różnych aparatów. Pracował od -17 do +30 i nigdy przez 2 lata jeszcze mnie nie zawiódł, mimo, że woda lała się po nim już nie raz. I jest naprawdę energooszczędny - już nie pamiętam kiedy wymieniałem w nim baterie. Co do samego aparatu to ja mam modyfikowanego D5300 i naprawdę polecam modowanie, bo to otwiera nowe możliwości w każdym rodzaju astrofotografii. A zdjęcie dzienne też można takim robić, tylko WB jest zawsze do poprawienia - przynajmniej w moim przypadku.
 9. Mam dwa takie zasilacze samochodowe od poliona, jedna do DELL'a druga do HP i obie działają bez zarzutu.
 10. Lepiej kupić dedykowany do tego lapka zasilacz samochodowy, mniejsze straty energii będą. Poszukaj sobie na "aledrogo" w przedmiotach firmy polion.
 11. Tylko ze szkłem hartowanym jest problem przy cięciu wodą bo pęka, inne gatunki szkła bez problemu.
 12. Klasyczne filmy będą dość długie, nudne i za wiele z nich nie wyciągniesz, lepiej zrobić timelapse, a do tego wystarczy każdy aparat z matrycą od 12Mpix w górę robiący RAWy.
 13. Wczorajsze 98.8 % GH4+SW200/1000, stack AS 25% z 220 klatek, obróbka LR
 14. D850+N200-500/5.6, lewy brzeg Wisły, między mostami Łazienkowskim a Siekierkowskim.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.