Jump to content

Pysiak

Społeczność Astropolis
 • Posts

  50
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Pysiak

 1. Niestety zmartwię Cię, silniki korkowe podczas pracy pobierają prąd cały czas, nawet jak się nie kręcą, więc Twoja oś DEC i focuser również będą pobierać prąd.
 2. Ja zrobiłem sobie guidera ze starej lunetki. Wygląda tak jak na foto i działa bezproblemowo z kamerą T7C. Nie mam problemu z gubieniem klatek i PHD2 działa bardzo dobrze, na EQ3-2 z AstroEQ uzyskiwałem RMS spokojnie poniżej 1".
 3. Ja używam takiego zestawu - stare akumulatory LiPo od dużego drona. Pracują z tego: NEQ6, AsiAir, aparat Nikon D750, ZWO 120mm, dwie opaski grzewcze, w tym jedna duża do Newtona 150mm, podgrzewanie LW i wentylatorek na LG. Zaletą jest to, że mam za przetwornicą zawsze 12.7 V nawet jak akumulatory są prawie puste. Ostatnia sesja, moja najdłuższa jak do tej pory, ponad 7 godzin, zjadła trochę ponad 50% tego zasilania a temperatura była pod koniec sesji w okolicach zera. Na razie siedzi to w zwykłej walizce po jakiejś wkrętarce, ale na zimę planuję jedynie wpakować to w większą skrzynkę ocieploną styropianem a wnętrze będzie ogrzewać pracującą przetwornica.
 4. Witam Mam do sprzedania klin do montaży EQ6/NEQ6. Stan bardzo dobry, co widać na załączonych fotografiach. Cena 1200 zł. W cenie wysyłka kurierem. Można też odebrać osobiście w Warszawie.
 5. Mam do sprzedania montaż EQ3-2 na aluminiowym statywie. Montaż jest w bardzo dobrym stanie. W zestawie są oczywiście oryginalne przeciwwagi, których na zdjęciach nie widać. Cena jaka mnie interesuje to 600 zł. W cenie wysyłka kurierem. Można też odebrać osobiście w Warszawie.
 6. No właśnie ostatnio trochę próbuję z kadrami, gdzie jest dużo ciemnych pyłów (wyższe ISO, dłuższe suby), więc wolałbym to robić na prawilnych klatkach kalibracyjnych, a nie sztucznych flatach czy biasach zamiast darków.
 7. Przy DSLR Temat jest chyba trochę bardziej skomplikowany, bo podczas jednej sesji możemy mieć różnice temperatury otoczenia dochodzącą do 10 st. więc i matryca rożnie się grzeje. Ja tak miałem w ostatni piątek - jak startowałem około 20 to było prawie 10 st na plusie, a o 4 nad ranem w okolicach zera. I teraz w jakiej temperaturze zrobić darki? Najwyższej czy jakiejś średniej? Tutaj chłodzone kamery mają wielką przewagę.
 8. Trochę to dziwne, co piszesz o portach USB. Mam taka samą kamerkę i bez problemu działa na portach USB3.0 - laptopy Dell i Lenovo.
 9. Napęd sprzedany. Można zamknąć.
 10. Mam do sprzedania napęd w jednej osi do EQ3-2. Względem oryginału różni się tym, że, pozbyłem się dużego i niewygodnego pudełka na baterie, zamiast tego jest na kablu zasilającym mała przetwornica do której można podłączyć napięcie z zakresu 8-25V. Kabel jest zakończony gniazdem XT60, w komplecie dorzucam wtyk XT60, żeby można było zrobić sobie kabel do własnego źródła zasilania. Ja używałem modelarskiego akumulatora Lipo 3S. Cena, jak mnie interesuje to 200 zł + przesyłka InPost lub kurier.
 11. Pod koniec się popłakałem Świetne. Teksty z BMW i akolholem rozwalają.
 12. Jak chcesz tyle wydać na puszkę, to raczej celuj w używaną FF i moda (D610, D750, 6D itp) i do tego jasne stałki Sigmy lub Samyanga. Świetnie się sprawdzi w astrokrajobrazie ze statywu, potem wsadziśz to na SW SA, a na koniec doczepisz to do jakiegoś APO albo Newtona na HEQ5.
 13. Dzięki @diver za dobre słowo, ale na nauki to chyba raczej ja do Ciebie mógłbym się udać
 14. Dzięki za tipa. Właśnie takich informacji potrzebuję najbardziej
 15. Udało mi się wykorzystać ubiegłotygodniowe bezchmurze i spróbowałem ponownie swoich sił z Andromedą, tym razem trochę lepszym sprzętem. Wyszło cos takiego jak na załączonym foto. Wiem, że do ideału jeszcze bardzo długa i mozolna droga, ale ogólnie jestem bardzo zadowolony z efektu. W końcu widzę jakiś szczegół, a gwiazdy mają kolor D750 mod, Celestron 150 Omni XLT 150/750, korektor komy Baader M III, całość na EQ3-2 z napędem DIY sterowanym AstroEQ, 41x180s ISO400 + klatki kalibracyjne. Obróbka APP + PS. Chętnie bym posłuchał konstruktywnych uwag
 16. Jak patrzę co się dzieje na rynku, to mnie .............. Jeszcze niedawno można było kupić HEQ5 za 4800 nowego
 17. 3k + paski mod + wyjazd po niego + inflacja 1,5 roku i masz podobną cenę
 18. Z moją mam trochę podobny problem. Gdy odpalę od razu PHD2 to często nie widzi obrazu z kamery, jeśli najpierw "odpalę" obraz w AsiCap, to później PHD2 widzi ją bez problemu. Taka ciekawostka.
 19. Zacne kadry. Też lubię pstrykać Księżyc nad Warszawą. Ten pierwszy kadr powstał chyba w tym samym czasie co mój
 20. Jak w temacie, może komuś zalega, albo chciałby zamienić na nowszy/lepszy, to chętnie w tym pomogę Pozdrawiam Grzesiek
 21. Witam. Poszukuję silnika do napędu osi DEC w EQ3-2. Ewentualnie informacji, jak przystosować inny silnik, tak żeby współpracował z tym pilotem https://deltaoptical.pl/zaawansowany-pilot-sky-watcher-do-montazu-eq3?from=listing&q=pilot
 22. Witam Jak w temacie. W żadnym sklepie u nas nie znalazłem, a potrzebuje naprawdę mały kawałek, kółeczko średnicy 60 mm na zrobienie filtra. Może komuś zalega takie coś i mógłby się podzielić, oczywiście odpłatnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.