Jump to content

łukaszw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  55
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

24 Neutral

About łukaszw

 • Rank
  Alnitak

Kontakt

 • Strona WWW
  http://panoramyroztocza.wordpress.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Co kilka miesięcy tak się zdarza z tą stroną. Podobne panoramy ma Peakfinder, ale jest kłopot z identyfikacją niepodpisanych szczytów i obiektów. Panorama z Howerli: https://www.peakfinder.org/?lat=48.1602&lng=24.5&azi=315&zoom=5&ele=2039&date=2019-08-19T15:29Z&name=howerla Ukraińskie nazwy są przeważnie w oryginale, część jest jednak w języku angielskim.
 2. Na zdjęciu widać jakąś rozmytą plamę, ale trudno powiedzieć, co to jest. Niewykluczone, że wiatraki pokazałyby się w podczerwieni, chociaż widać, że powietrze falowało. Wiatraki się kręcą i trzeba zrobić serię zdjęć lub film, żeby mieć pewność, że w danych warunkach ich nie widać.
 3. Dziwne to jest, może to jakiś błąd programu przy wywoływaniu rawa? Albo wada niektórych aparatów Nikona.
 4. Jakim aparatem było zrobione to zdjęcie? W górnej części widać taką kratkę, coś podobnego było w aparacie, który kiedyś testowałem (chyba Nikon D5300).
 5. Wiatraki są mniej więcej pomiędzy Węglinem a kościołem na Poczekajce. Najbliższy powinien być na prawo od kościoła przy ul. Roztocze. Na lewo od Lublina widać wiatrak w Bełżycach.
 6. Ładnie wyszło. Było widać wiatraki w okolicach Michowa? Parę dni temu próbowałem ich tam wypatrywać, ale mimo dużego zachmurzenia tak falowało, że nic z tego nie wyszło (budynki w Lublinie rozmyte). Widzialność tego dnia przekraczała jednak 50 km. Możliwe, że wiatraki zlewały się z chmurami, być może w podczerwieni lepiej je widać.
 7. To raczej niedalekie wzgórza. Z pobliskiej wieżyczki widokowej widać tylko mały fragment Pogórza Dynowskiego - ledwo wystające nad horyzontem wzgórze koło Husowa oddalone o 83 km. Obok, po prawej widoczny jest maszt RTCN Giedlarowa (51,8 km).
 8. Linia energetyczna jest dalej i chyba nie powinna być widoczna. Na powiększonym zdjęciu po prawej stronie na tle Słońca pomiędzy wiatrakami są 2 takie obiekty blisko obok siebie. Dalej widzę jeszcze 2, w tym jeden jakby ustawiony skośnie do horyzontu. Odstępy pomiędzy słupami powinny być mniej więcej równe, a tutaj są nieregularne. Wszystko jednak możliwe, bez znajomości wysokości wiatraków nie można na 100% stwierdzić czy to one.
 9. Prawdopodobnie jest to ten wiatrak lub jeden z dwóch kolejnych leżących na azymucie 311,17 (wg udeuschle) - odległość 184-185,5 km: https://goo.gl/maps/9BN2cZJdAGAjcsk18 Po prawej widać też kilka sąsiednich wiatraków - 2 jeszcze na tle Słońca i chyba kolejne dalej.
 10. @twmichal Na zdjęciu ze Szrenicy po lewej jest spalarnia odpadów w Großräschen (138,5 km), dalej wiatraki pomiędzy Göllnitz a Saadow (148,5 km) i na tle Słońca wiatraki na północ od Großräschen (do 142 km). Ten malutki dzyndzelek na środku Słońca trudno namierzyć bez mapy/bazy danych obiektów wysokościowych (mapa przeszkód lotniczych?). Kierunek można wyznaczyć, znając dokładnie miejsce, skąd zostało zrobione zdjęcie.
 11. Komin w Kraśniku widać też z tzw. Masywu Baranowskiego, czyli sztucznego nasypu w Stasinie niedaleko granic Lublina. Warunki były dzisiaj słabe, ale po agresywnej obróbce coś tam widać. Odległość 32 km.
 12. Widok z Wieży Trynitarskiej w Lublinie na północny wschód. Na horyzoncie widać światła masztów telefonii komórkowej. Prawdopodobnie najdalszy jest oddalony o ponad 60 km, jednak ze względu na brak danych o jego wysokości nie można tego stwierdzić z całkowitą pewnością. Teoretycznie w tym samym kierunku mogą znajdować się bliższe obiekty, których nie ma na mapach.
 13. Nawet nieźle widać jak na te warunki. Komin wystaje mniej więcej do połowy masztu w Czubówce/Popkowicach; niewykluczone, że jest widoczny z jakiegoś wieżowca w Lublinie. Prawdopodobnie widać go z nasypu w Stasinie - na moim zdjęciu coś wystaje tuż obok masztu po prawej stronie. W kierunku Lublina z Bożego Daru mogą być widoczne wiatraki k. Michowa z 60 km, ale to raczej nie w taką pogodę.
 14. Czy te zdjęcia są jeszcze gdzieś dostępne? Picasa została wyłączona i link nie działa.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.