Jump to content

łukaszw

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  44
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21 Neutral

About łukaszw

 • Rank
  Alderamin

Kontakt

 • Strona WWW
  http://panoramyroztocza.wordpress.com/

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Komin w Kraśniku widać też z tzw. Masywu Baranowskiego, czyli sztucznego nasypu w Stasinie niedaleko granic Lublina. Warunki były dzisiaj słabe, ale po agresywnej obróbce coś tam widać. Odległość 32 km.
 2. Widok z Wieży Trynitarskiej w Lublinie na północny wschód. Na horyzoncie widać światła masztów telefonii komórkowej. Prawdopodobnie najdalszy jest oddalony o ponad 60 km, jednak ze względu na brak danych o jego wysokości nie można tego stwierdzić z całkowitą pewnością. Teoretycznie w tym samym kierunku mogą znajdować się bliższe obiekty, których nie ma na mapach.
 3. Nawet nieźle widać jak na te warunki. Komin wystaje mniej więcej do połowy masztu w Czubówce/Popkowicach; niewykluczone, że jest widoczny z jakiegoś wieżowca w Lublinie. Prawdopodobnie widać go z nasypu w Stasinie - na moim zdjęciu coś wystaje tuż obok masztu po prawej stronie. W kierunku Lublina z Bożego Daru mogą być widoczne wiatraki k. Michowa z 60 km, ale to raczej nie w taką pogodę.
 4. Czy te zdjęcia są jeszcze gdzieś dostępne? Picasa została wyłączona i link nie działa.
 5. To nie jest maszt w Sierpcu - prawdopodobnie w ogóle go stamtąd nie widać (las zasłania), ewentualnie bardzo mały fragment szczytu. Za dużo go widać jak na taką odległość na takim terenie, poza tym wiatrak po prawej stronie nie pasuje.
 6. Niezła jakość, dobry jest ten Rubinar. Zdjęcie z okolic ul. Szafirowej?
 7. Z Lublina nie ma szans, z komina na Wrotkowie widać co najwyżej maszt na Świętym Krzyżu i może sam szczyt Łysej Góry. Najbliżej Lublina teoretycznie mogłoby być widać Tatry z masztu w Bożym Darze i to tylko przy dość znacznie zwiększonej refrakcji.
 8. Raz na przysłowiowy ruski rok coś tam się pojawia - wcześniej Salomin, a teraz to. Ale bardzo wybiórczo, w międzyczasie Salomin był zrobiony 2 razy w lepszych warunkach i doszły chyba 3 nowości powyżej 200 km z woj. świętokrzyskiego.
 9. Większość zdjęć DO jest obecnie publikowana na Facebooku. Ma to swoje minusy - oprócz znacznej degradacji jakości jest też problem z uwzględnieniem nowych dokonań na Wikipedii. Ostatnio pojawiło się kilka nowych obserwacji ponad 200 km, w tym Tatry z Występy. Zgodnie z zasadami Wikipedii, aby o nich wspomnieć, należy podać źródło, a Facebook raczej nie jest tam akceptowany. Przydałoby się zatem zamieszczać najważniejsze zdjęcia również gdzieś indziej - prywatne strony i blogi powinny wystarczyć, aczkolwiek reanimacja dalekieobserwacje.eu byłaby z pewnością najlepszym rozwiązaniem.
 10. Z okolic Lublina Puławskie Azoty z Piotrawina k. Jastkowa (34,7 km) Drugi komin Azotów (35 km) Maszt RTCN Ryki z Piotrowic Wielkich (45 km)
 11. Rozszerzyłem opis metod wykorzystania symulacji do opisywania zdjęć. Możliwe, że niektóre techniki nie są szerzej znane - te sposoby zastosowania symulacji Ulricha pozwalają na dokładne zidentyfikowanie nie tylko gór, ale również niektórych budynków i innych obiektów. https://panoramyroztocza.wordpress.com/symulacje/
 12. Zapraszam do odwiedzania mojej nowej strony z panoramami Lublina i okolic: http://panoramylublina.wordpress.com/ Jest też opis, co można zobaczyć z Lublina: http://panoramylublina.wordpress.com/co-widac-z-lublina/ - ukształtowanie terenu nie sprzyja niestety bardzo dalekim obserwacjom, ale 30-40 km da się wyciągnąć. Z okolic miasta nawet ponad 50 km. Zebrałem najważniejsze zdjęcia m.in. stąd - podziękowania dla @lemarc za świetne fotki z Wieży Trynitarskiej! Kominów w Kraśniku i Kozienicach nie da się zobaczyć - w kierunku Kraśnika jest to maszt telefonii komórkowej w Popkowicach, a w stronę Kozienic prawdopodobnie też tego typu maszt w Bogucinie (widać go też tu w 1 minucie: https://www.youtube.com/watch?v=N64nzY74fAQ - zbyt wyraźnie jak na 90 km, zwłaszcza że ledwo widać komin w Bogdance na tym filmie). Na symulacjach pojawiają się też wzgórza w Krynicy k. Krasnegostawu - ich również nie widać, zasłania je las.
 13. Dopisałem. Czyli brakuje Gorganów i Hasiakowej Skały. Pewnie jest tu więcej ciekawych zdjęć, ale nie jest łatwo je znaleźć.
 14. Mapa punktów obserwacyjnych na Roztoczu, Wyżynie Lubelskiej i w okolicach: https://drive.google.com/open?id=12g73CfcXJBJg11fQK_2WLkc436lJfshm&usp=sharing Na czerwono są oznaczone miejsca, które czekają na najważniejsze obserwacje. W opisie każdego z nich jest podane, co można zobaczyć i z jakiej odległości, są też linki do stron ze zdjęciami. Pozbierałem w miarę możliwości punkty opisane tutaj, w różnych tematach. To jedna z najsłabiej poznanych części kraju pod względem dalekich obserwacji i z pewnością jest jeszcze wiele innych miejsc, które powinny znaleźć się na tej mapie - czekam na propozycje
 15. Kilka zdjęć z nasypu w Stasinie, przy końcu zachodniej obwodnicy Lublina. Jest to jedno z wyżej położonych miejsc w najbliższej okolicy Lublina - ok. 250 m n.p.m. Najdalej widać Roztocze Zachodnie koło Otroczy - ok. 41-45 km. Pełne panoramy są na stronie http://panoramyroztocza.wordpress.com/stasin Roztocze Maszt w Piaskach (30,4 km) Maszt w Bożym Darze (26 km) Maszt telefonii komórkowej w Popkowicach k. Kraśnika (30,1 km) Felin i komin w Świdniku (18,3 km)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.