Jump to content

Łysy Łysy

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  201
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

129 Good

About Łysy Łysy

 • Rank
  Sadr
 • Birthday 11/09/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Proszowice
 • Zainteresowania
  astronomia,strzelectwo,
 • Sprzęt astronomiczny
  gso 150/750 ,heq5, sw 80/400 kilka okularów, filtrów i obiektywów.

Kontakt

 • Facebook / Messenger
  Maciej Skalski

Recent Profile Visitors

706 profile views
 1. Temat akurat pode mnie ,ja również wszystkim dziękuję.Na wiosnę też ruszam z budką, słup i podest już stoją,teraz czas na resztę. Jak z budową poradzę sobie raczej bez problemów,to właśnie z całą elektroniką już tak wesoło nie będzie, więc wszystkie rady zawarte w tym wątku z pewnością przybliżą mnie do mojego marzenia. A i czasem będzie gdzie pomieszkać
 2. O widzisz,o tej stronie nie wiedziałem.Sprawdzę jak wrócę z pracy. A surowe klatki w Cr2 niestety nie chcą się dodawać w ASPS. Tylko jpeg-i. To jeszcze mam pytanie odnośnie APT. Czy bez podłączonego monta da się na sucho na jakimś zdjęciu sprawdzić funkcje solve. Przy zainstalowanym tylko ASPS? Oglądałem tutoriale i na kilku się dało,a mi wyskakuje błąd. Zaczynam dopiero z APT star moje pytania. Dzisiaj jak pogoda pozwoli to podłącze montaż i zrobię testy. Ale pomoc zawsze mile widziana. Dzięki
 3. Łysy Łysy

  ASPS

  Witam. Czy ktoś z Was miał może taki problem z ASPS? W sensie ,że nie trafia z opisami w cele. A jak wpiszę rozmiar piksela 5,2 to nie wyszukuje wcale.
 4. Łysy Łysy

  APT

  tu mam wszystko z tego tutka poczekamy do wieczora i zobaczymy
 5. Łysy Łysy

  APT

  Już się z tym pogodziłem, jak coś zaczyna współgrać to coś innego już nie. Ale i tak to coś czego nie da się porzucić
 6. Łysy Łysy

  APT

  to mam zaznaczone, ale nie wiedziałem ,że chodzi tu o Plate Solve. Dzięki. Zobaczymy co z tego wyjdzie
 7. Łysy Łysy

  APT

  ok. Dziękuję. Dzisiaj spróbuję w ogóle to wszystko odpalić i zobaczymy czy mi się uda. Wczoraj sprzęt się ze mną kłócił od samego początku do końca.
 8. Łysy Łysy

  APT

  używam stellarium, wiem, że się nie umywa do CDC ,ale jakoś mi bardziej podchodzi. Gdzie w ustawieniach APT jest możliwość połączenia Plate Solve z planetarium?
 9. Łysy Łysy

  APT

  przyciski kierunkowe są podświetlone ,ale po naciśnięciu słychać tylko sygnał i nic się nie dzieje. Będę na razie używał tych z eqmoda. A czy trzeba zmieniać coś w ustawieniach dihteringu, czy można jechać na domyślnych ustawieniach?
 10. Pięknie. Kolejny obiekt na mojej liście z newtonem.
 11. Łysy Łysy

  APT

  Panowie, może się ktoś podzielić wiedzą, jakie prędkości trzeba ustawić w APT. Przy ustawieniach domyślnych nie jestem w stanie przesunąć montażu w żadnym kierunku, próbowałem z różnymi wartościami ,ale bez skutku. Na eqmodzie wszystko śmiga. Może ktoś mógłby cyknąć screena z ustawień, będę wdzięczny. I jeśli chodzi guiding. Trzeba coś zmieniać w ustawieniach w APT czy wystarczy połączyć z phd2? Dzisiaj mam w planach po raz pierwszy odpalić ten program i zrobić dithering i stąd te pytania. Plate solving też studiuję, ale wszystkiego na dzisiaj wystarczy mi zadań. Oby tylko pogoda dopisała
 12. Niebo zaczyna robić się błękitne,wystawiłem tele i się zaczyna. Leje. Ale koło 23 coś się ma poprawić

  IMG_20210403_184019.jpg

  IMG_20210403_184028.jpg

 13. bawię się 150/750 ,bawię. Mam to ''szczęście'' ,że mieszkam po sąsiedzku z domem pomocy ,a tam zawsze się świeci. Z jednej strony Dom pomocy z drugiej mój ,a po drodze tuje i wierzba. O LP nie mówię. Postawiłem słup, zrobiłem podest ,a teraz mam w planach stawiać astrobudkę. Tylko ten zakres. Planety i US ok, ale DS-y mnie strasznie pociągają, a jestem ograniczony. Tak czy siak budka powstanie, z tujami jakoś sobie poradzę, ale z zaświetleniem już nie bardzo. I stąd to pytanie.
 14. Właśnie się zastanawiam, czy biorąc pod uwagę zaświetlenie nieba 4 w Bortle’a jest sens kupowania montażu lepszego niż EQ3-2 ? Mam Heq5 z guidingiem i nie wyjeżdżając pod ciemne niebo nie jestem w stanie bez filtrów wyciągnąć więcej niż 1 minutę bez przepalenia. Na EQ 3-2 wyciągałem to samo. wiec... ? A Wy co o tym myślicie?
 15. czemu takie krótkie czasy z takim montem i kamerą? chodzi o LP?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.